Remont ostatniego odcinka koryta potoku Wątok

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

rowerzysta
Prytan
Posty: 266
Rejestracja: 08-08-2011, 23:51
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: rowerzysta »

Piękne jest to, że na bulwarach wczoraj menel leżał w poprzek chodnika, tak, że nie dało się przejść. 50m od Straży Miejskiej...

Awatar użytkownika

Dawid D
Prytan
Posty: 226
Rejestracja: 21-04-2010, 20:04
Lokalizacja: Tarnów Pd

Post autor: Dawid D »

Wieść z Magistratu:
Jeszcze w tym roku tarnowianie będą mogli spacerować kolejnym, uporządkowanym odcinkiem bulwarów na Wątokiem. To wspólna inwestycja Małopolskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Krakowie oraz tarnowskiego magistratu. Chodzi przede wszystkim o zabezpieczenie przeciwpowodziowe, ważny jest również walor estetyczny. Nowe ścieżki spacerowe powstaną na odcinku od mostu przy ul. Panny Marii do mostu przy ul. Narutowicza. Prace zakończą się w listopadzie.
Więcej na tarnow.pl
http://www.tarnow.pl/index.php/pol/Mias ... d-Watokiem


aKid
Obywatel
Posty: 44
Rejestracja: 24-07-2012, 16:17
Lokalizacja: Zabłocie

Post autor: aKid »

Świeżutka fotka (2 godziny temu :P )z budowy
Obrazek
Dzisiaj usuwają cieniutką warstwę ziemi z trawą ze skarpy naprzeciwko kościółka (to jedyna zmiana, którą zauważyłem :P)
Wybaczcie, że zdjęcie zrobione pod słońce, ale nie chciałem się pchać pod auta na moście na Narutowicza

Awatar użytkownika

Autor tematu
starówka
Archont
Posty: 824
Rejestracja: 14-03-2010, 11:56
Lokalizacja: od zawsze ze starówki

Post autor: starówka »

Piękne jest to, że na bulwarach wczoraj menel leżał w poprzek chodnika, tak, że nie dało się przejść. 50m od Straży Miejskiej...
Rozmawiałem na ten temat z jednym rozumnych SM. Padła odpowiedź, że on aż tak mocno nie przeszkadza, a wożenie dziada to zbyt duży koszt. Nawet po tym jak powiedziałem, że on w sumie ze trzy ławki "wyłącza" z użycia nic się nie zmieniło.
aKid pisze:Dzisiaj usuwają cieniutką warstwę ziemi
ładnie mi ona cieniutka :)

Foto z godz.16:00 :P
Załączniki
xmini1.jpg
3150ml ARh- & DKMS


aKid
Obywatel
Posty: 44
Rejestracja: 24-07-2012, 16:17
Lokalizacja: Zabłocie

Post autor: aKid »

starówka pisze:
aKid pisze:Dzisiaj usuwają cieniutką warstwę ziemi
ładnie mi ona cieniutka :)
Ja tam się nie znam :P
starówka pisze:Foto z godz.16:00 :P
Obrazek
Jak tyś tam wlazł??? :D


wejss
Rhetor
Posty: 1634
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Post autor: wejss »

starówka pisze:Rozmawiałem na ten temat z jednym rozumnych SM. Padła odpowiedź, że on aż tak mocno nie przeszkadza, a wożenie dziada to zbyt duży koszt. Nawet po tym jak powiedziałem, że on w sumie ze trzy ławki "wyłącza" z użycia nic się nie zmieniło.
Bo wiesz z tego menela kasy nie wyciągną, a z kierowcy za złe parkowanie tak. Więc taki menel jest dla nich bezwartościowy. Tak samo jak przestępcy bo również nie zapłacą. Zapłaci za to uczciwy człowiek ciężko pracujący, dlatego takich SM prześladuje.

Awatar użytkownika

Autor tematu
starówka
Archont
Posty: 824
Rejestracja: 14-03-2010, 11:56
Lokalizacja: od zawsze ze starówki

Post autor: starówka »

- ziemia między chodnikiem a murem oporowym od strony Panny Marii zebrana w całości
- od strony Łaziennej do około połowy długości odcinka
- wylewany jest beton w celu podwyższenia murku przy kościele i na słupki do przyszłego ogrodzenia w tym miejscu
- pojawiły się młoty do rozbiórki murów oporowych
- Pan inspektor nadzoru też się pojawił :)
3150ml ARh- & DKMS

Awatar użytkownika

Autor tematu
starówka
Archont
Posty: 824
Rejestracja: 14-03-2010, 11:56
Lokalizacja: od zawsze ze starówki

Post autor: starówka »

- rozburzona ściana wzmacniająca na odcinku 5m od strony ulicy Łaziennej - pięknie grał młot pneumatyczny koło południa
3150ml ARh- & DKMS


aKid
Obywatel
Posty: 44
Rejestracja: 24-07-2012, 16:17
Lokalizacja: Zabłocie

Post autor: aKid »

Fotka z budowy:
Załączniki
Nie chcê mieæ sprawy w s±dzie, wiêc zast±pi³em twarze pracowników trollface'ami ;)
Nie chcê mieæ sprawy w s±dzie, wiêc zast±pi³em twarze pracowników trollface'ami ;)

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11071
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

aKid, nie miałbyś, bo oni nie są głównym motywem zdjęcia. A opona nieruszona jak widzę :)


aKid
Obywatel
Posty: 44
Rejestracja: 24-07-2012, 16:17
Lokalizacja: Zabłocie

Post autor: aKid »

Goscinny pisze:aKid, nie miałbyś, bo oni nie są głównym motywem zdjęcia.
Dzięki za informację, ale spodobał mi się motyw z trollface'ami :)
Goscinny pisze:A opona nieruszona jak widzę :)
A jakże :)


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

Zostaw oponę w SPOKOJU. Ruszysz i Konserwator Zabytków będzie protestował. :mrgreen: :mrgreen:

Proponuję zrobić jakiś Happening - chwalny oponę, opona wieczną jest. Lub coś w tym stylu. :mrgreen: Transparenty, banery i flagi. :mrgreen:
9000 ml A Rh-


aKid
Obywatel
Posty: 44
Rejestracja: 24-07-2012, 16:17
Lokalizacja: Zabłocie

Post autor: aKid »

Może zrobią jakąś wysepkę na tę oponę :)


aKid
Obywatel
Posty: 44
Rejestracja: 24-07-2012, 16:17
Lokalizacja: Zabłocie

Post autor: aKid »

Sorry za post pod postem, ale znalezłem ciekawe informacje. Może trochę stare (2006 :lol: ), ale zawsze coś :):
To nie koniec inwestowania w tym rejonie Tarnowa "Planujemy kontynuować przebudowę brzegów Wątoku. Następny etap niedługo będzie realizowany. Przedłużymy brzeg kamienny aż do Narutowicza a potem w górę rzeki, powyżej Krakchemii. Tam zrobimy tereny rekreacyjne dla mieszkańców. To przyszłość następnej kadencji" - dodaje wiceprezydent Jeleń.

tarnów.net.pl
Fajny pomysł, ale, jak się domyślam, z niego zrezygnowano. W sumie nic dziwnego, oprócz Panów Przyjaciół Piwa nikt by pewnie z tego nie korzystał...

Awatar użytkownika

Autor tematu
starówka
Archont
Posty: 824
Rejestracja: 14-03-2010, 11:56
Lokalizacja: od zawsze ze starówki

Post autor: starówka »

aKid pisze:Może zrobią jakąś wysepkę na tę oponę
- z moich obliczeń wynika że opona została przesunięta, byłem nawet świadkiem jak koparka po niej przejeżdżała
- małe sprostowanie - ściana wyburzona od strony Panny Marii (foto)
- od Łaziennej robione jest ogrodzenie posesji i wyrównywany nasyp nad murem
- skończone wylewanie ogrodzenia kościółka
Załączniki
xmini1.jpg
xmini2.jpg
3150ml ARh- & DKMS

ODPOWIEDZ