Rondo Kwiatkowskiego - Chemiczna

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
ODPOWIEDZ

suraiw
Thesmothetai
Posty: 1013
Rejestracja: 01-09-2009, 17:01
Lokalizacja: Tarnów-Mościce

Post autor: suraiw »

A jakie znaczenie ma natężenie ruchu dla budowy ronda, gdzie łącznik z A4 wraz z nowym mostem na Dunajcu będzie pewnie za 4-5 lat znając szybkość działania naszych oraz powiatowych władz?
Jeżeli faktycznie było jakieś liczenie samochodów, to zapewne chodziło o to, jak rozłożyć prace pod ruchem, aby jak najmniej utrudniać kierowcom, co jeżdżą prze to skrzyżowanie.

Prawdziwy ruch na tym rondzie, to będzie wówczas, jak wykonają nowy łącznik z węzłem Tarnów Zachód i tym węzłem zaczną zjeżdżać TIR-y do działu sprzedaży ZA mieszczącego się na "Kaprze".
Bądź tak mało konkretny, jak to tylko możliwe, dzięki temu nikogo nie urazisz.


MTar
Proedroj
Posty: 416
Rejestracja: 25-02-2010, 22:36

Post autor: MTar »

Jest coś takiego jak czasowa organizacja ruchu, zaprojektowana i zatwierdzona w oparciu o przeprowadzone analizy ruchu. Projekt był robiony jesienią więc nic się nie powinno zmienić. To nie jest polna dróżka gdzie organizacje na czas budowy ustala się w ostatniej chwili.
Ostatnio zmieniony 28-02-2014, 09:18 przez MTar, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2340
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: TomekMKM »

Drzewa wycięte, krzaki i chaszcze wykopane...
Czy ktoś zaobserwował co się teraz tam dzieje? Są jakieś ekipy już, czy czekamy, aż się ukonstytuuje? ;)


Cubaza
Rhetor
Posty: 3794
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

Nic się nie dzieje. jeżdżę tam każdego dnia, dwa razy dziennie i nic się tam nie działo oprócz wyrwania drzewek ;)


Bastekxyz
Archont
Posty: 936
Rejestracja: 05-06-2010, 02:45

Post autor: Bastekxyz »

Wczoraj pakowali ścięte drzewa na samochód i wywozili, postawili również kontenery dla ekipy. Kolejnym etapem będzie prawdopodobnie rozbiórka okolicznych zabudowań.

Obrazek


Bastekxyz
Archont
Posty: 936
Rejestracja: 05-06-2010, 02:45

Post autor: Bastekxyz »

Tak jak napisałem powyżej. Dziś rozpoczęła się rozbiórka nieruchomości przyległych do placu budowy. Dom znajdujący się w południowej części Chemicznej stracił pokrycie dachowe, a przy drugiej nieruchomości (strona północna) kręcił się pan w kamizelce odblaskowej i coś notował :D


Klipa201
Prytan
Posty: 237
Rejestracja: 21-07-2012, 10:49
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Klipa201 »

duzo takich ruder trzeba w tarnowie jeszcze zburzyc :)


sotiv
Proedroj
Posty: 341
Rejestracja: 11-07-2013, 14:52

Post autor: sotiv »

Nie wiem na ile to prawda ale słyszałem, że już jest jakiś problem, bo podobno wycięli za dużo drzew w "parku" i ma być jakieś dochodzenie. Ktoś może potwierdzić?

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2340
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: TomekMKM »

sotiv pisze:Nie wiem na ile to prawda ale słyszałem, że już jest jakiś problem, bo podobno wycięli za dużo drzew w "parku" i ma być jakieś dochodzenie. Ktoś może potwierdzić?
Sądząc po wpisach w komentarzach na tarnow.net.pl jacyś lokalni działacze (pro ekologiczni) się zabrali za tą sprawę ;)


Szakuł
Obywatel
Posty: 52
Rejestracja: 28-01-2014, 10:17

Post autor: Szakuł »

Pytanie dla osób jeżdżących tą trasą w ciągu dnia, czy widać jakieś roboty było w tym tygodniu przy budowie ronda ?? Jechałem dziś ta trasą popołudniu i nie widać nic nowego porównując z zeszłym tygodniem.


suraiw
Thesmothetai
Posty: 1013
Rejestracja: 01-09-2009, 17:01
Lokalizacja: Tarnów-Mościce

Post autor: suraiw »

Masz rację, że nic się nie robi przy samym rondzie, ale nie zapominaj, że najpierw trzeba zrobić całą infrastrukturę podziemną, a dopiero później naziemną, czyli ciągi komunikacyjne.
Jak jechałeś, to musiałeś zauważyć, że zwożą studzienki kanalizacyjne i zapewniam cię, że nie będą z nich robili pomnika takiego jak przy mościckim dworcu PKP ;)
Bądź tak mało konkretny, jak to tylko możliwe, dzięki temu nikogo nie urazisz.

Awatar użytkownika

BIGer
Proedroj
Posty: 455
Rejestracja: 06-07-2010, 07:40
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: BIGer »

Na dojazdach pojawiły się znaki ostrzegawcze roboty drogowe i tablice informacyjne o budowie ronda.
BIGer
"Wyzwolona energia atomu zmieniła wszystko z wyjątkiem naszego sposobu myślenia."
— Albert Einstein

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2340
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: TomekMKM »


Awatar użytkownika

Autor tematu
Goscinny
Rhetor
Posty: 11066
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Cytując ogłoszenie:
Termin składania ofert - 15.03.2013r.
II.2) CZAS TRWANIA ZAMÓWIENIA LUB TERMIN WYKONANIA: 18 miesięcy.
Czy data się zmieniła, bo prace trwają tak od 7 do 15-16. Akurat jak ulica się odkorkuje, to chłopaki kończą robotę, bo jak to tak popołudniu coś robić.

Awatar użytkownika

ozi26
Thesmothetai
Posty: 1182
Rejestracja: 04-07-2010, 14:29
Lokalizacja: TARNOW-ŁÓDŹ

Post autor: ozi26 »

Zima była krótka i łagodna, powodzi nie było więc może się uda skończyć w terminie a później na gwarancji poprawiać przez 5 lat niedoróbki typu: zapadające studzienki wszelakiego rodzaju, poprawę zniszczonych krawężników przez 2 lata aby w końcu przeprofilować łuk. Może sie okazać, że problemem będą upały ??? A może firma zaradna i skończą do września??
https://www.youtube.com/watch?v=3WMcBC4 ... e=youtu.be" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ