Pomysł na usprawnienie ruchu Gumniska-Narutowicza

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor tematu
LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Pomys³ na usprawnienie ruchu Gumniska-Narutowicza

Post autor: LordRuthwen »

Jeśli jestem w błędzie to mnie z niego wyprowadźcie.

Tak sobie z nudów wczoraj myślałem co by tu zepsuć i wpadłem na taki dość dziwny, ale mam wrażenie, że niebezsensowny pomysł wprowadzenia ruchu okrężnego.
Nie wiem jak wy, ale ja wolę jechać niż stać i to, że w ciągu 2 minut zrobię 1,5 km więcej niż stojąc 10 minut w korku na odcinku 500 m do mnie przemawia.

Wymyśliłem sobie takie coś:
wprowadzenie ruchu okrężnego w 2 strefach (ulice jednokierunkowe)
1. Dąbrowskiego ---> Ziaji ---> Tuchowska ---> Konarskiego
2. Dąbrowskiego ---> Nadbrzeżna Górna ---> Mostowa* ---> Gumniska

* - Mostowa by musiała być dwukierunkowa z zakazem skrętu w lewo w Nadbrzeżną

Powstały by w tym momencie takie dwa kwadraty wpisane w uliczki jednokierunkowe z pierwszeństwem przejazdu nad wjeżdżającymi na te "kwadratowe ronda".
Naturalnie na dąbrowskiego trzeba by zastosować sygnalizację świetlną żeby to jakoś pogodzić (3 cykle: I. Konarskiego, II. Gumniska, III. Piesi).
Rozwiązanie zaczerpnięte z Katowic (miasto zbudowane na planie kwadratów z kamienic).

Jak wy się na to zapatrujecie?
Bo można by tematem, jeśli jest coś warty, rzucić do MIR, czy gdzie tam trzeba.


Dorota1975
Rhetor
Posty: 2028
Rejestracja: 23-10-2009, 16:15
Lokalizacja: TARNÓW

Post autor: Dorota1975 »

LordRuthwen pisze:wprowadzenie ruchu okrężnego w 2 strefach (ulice jednokierunkowe)
1. Dąbrowskiego ---> Ziaji ---> Tuchowska ---> Konarskiego
coś takiego proponowali kilka miesięcy temu mieszkańcy m.in. ul. Piastowskiej, kiedy protestowali przeciwko przebiciu Mostowa-Gumniska; ten pomysł nie wzbudził zachwytu urzędników obecnych na spotkaniu.

Awatar użytkownika

Autor tematu
LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Mam w dupie urzędników i ich zachwyt. Jak im się nie chce robić w papierach to niech do łopaty idą.
Im się nie chce bo trzeba by na nowo papierki wypełniać.


Dorota1975
Rhetor
Posty: 2028
Rejestracja: 23-10-2009, 16:15
Lokalizacja: TARNÓW

Post autor: Dorota1975 »

:mrgreen: na spotkaniu był też MIR... ale jaki MIR taki ruch w mieście... generalnie niespecjalnie słuchano głosów mieszkańców.


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Post autor: hurricane »

Jak już coś to pętla 1 jeden kierunek w odwrotnym kierunku.

Już tak MiR kombinuje i prawdopodobnie tak się stanie po przebudowie skrzyżowania pod sądem, które teraz nie udźwignęłoby takiego ruchu.

Wersja rozważana przez MiRa to Tuchowska jednokierunkowa w kierunku Tuchowa, a od Tuchowa cały ruch na skrzyżowanie pod sąd. Nie wiem, czy to upadło czy czekają aż się zbuduje to skrzyżowanie.

Ja niestety nie popieram takich rozwiązań w naszym tarnowskim układzie komunikacyjnym. Bo to jest przeniesienie wąskich gardeł z jednego miejsca na drugie. Poza tym rzuconych tu pomysłów nie będzie się dało zrealizować po przebudowie skrzyżowania pod sądem, które już wkrótce stanie się wielkim skrzyżowaniem wielorelacyjnym.

Pozdrawiam.


Dorota1975
Rhetor
Posty: 2028
Rejestracja: 23-10-2009, 16:15
Lokalizacja: TARNÓW

Post autor: Dorota1975 »

za RDN:

Jest już projekt techniczny i w ciągu najbliższych tygodni ruszą prace przy budowie nowego przebicia w Tarnowie. Będzie to pierwszy etap budowy odcinka drogi, która w ciągu kilku lat ma odciążyć zakorkowaną ulicę Narutowicza. Prace rozpoczną się na odcinku od Dworcowej do Bandrowskiego, przez przydworcowe Planty i będą kosztować około 3,5 mln zł.

http://www.rdn.pl/info_tarnow/index.php ... 2010013632


Tomasz Drwal
Proedroj
Posty: 446
Rejestracja: 23-11-2009, 14:25
Lokalizacja: Brandstaettera

Post autor: Tomasz Drwal »

Może wreszcie zabiorą się za to przebicie. Co z budynkami przy dworcu PKP, będą burzone - remontowane, dalej będą straszyć?


Roberto
Archont
Posty: 787
Rejestracja: 15-09-2009, 17:42

Post autor: Roberto »

Dorota1975 pisze:za RDN:

Jest już projekt techniczny i w ciągu najbliższych tygodni ruszą prace przy budowie nowego przebicia w Tarnowie. Będzie to pierwszy etap budowy odcinka drogi, która w ciągu kilku lat ma odciążyć zakorkowaną ulicę Narutowicza. Prace rozpoczną się na odcinku od Dworcowej do Bandrowskiego, przez przydworcowe Planty i będą kosztować około 3,5 mln zł.

http://www.rdn.pl/info_tarnow/index.php ... 2010013632
I we wczorajszym Temi jest artykuł na ten temat jakoby owo przebicie było nieco kontrowersyjne gdyż nie jest konsultowane z klubem Tarnovia któremu ubędzie jakiś budynek (miejsce pod skarpę podpierającą nową drogę) a w przyszłości również boisko boczne (parking dla nowego "centrum handlowego", o którym ktoś z miasta mówi, że nie pozwolą na wystawienie blaszaka, a nowy potencjalny właściciel prowadzący rozmowy z Kauflandem nie chce robić parkingu podziemnego) oraz dzisiejszy parking przed siłownią i brama wjazdowa na teren klubu (w tym miejscu ma być rondo). Oczywiście sprawą zaskoczony jest (jakże by inaczej) m.in. radny Łabno :)

Awatar użytkownika

Versacz
Archont
Posty: 636
Rejestracja: 31-08-2009, 12:55

Post autor: Versacz »

Taaaaaaaaaaaaaa, już to widzę jak się biorą za to przebicie, jeszcze sporo wody w Wątoku upłynie zanim tam coś zaczną robić. O tym przebiciu to już mowa od wielu lat a żadnych działań nie było.

ODPOWIEDZ