Inwestycje w miescie

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
ODPOWIEDZ

Exyou
Proedroj
Posty: 328
Rejestracja: 28-03-2011, 14:45

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Exyou »

A ja troszke zmienie temat, wiadomo coś apropo Leroy Merlin, bo jak zwykle się dużo mówiło, tylko coś mało z tego wynika.

Awatar użytkownika

lll
Rhetor
Posty: 2927
Rejestracja: 27-06-2012, 10:28
Lokalizacja: Prawda w oczy kole

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: lll »

Ciekawe kiedy się wycofasz z tych pochwał, jak to zrobiłeś w przypadku przejścia.


Lechu
Archont
Posty: 623
Rejestracja: 15-06-2010, 13:42

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Lechu »

Jakub Kwaśny pisze:Ostatnio testowałem P&R - i utwierdziłem się tylko w przekonaniu, że to była świetna inwestycja. Wygląda to mniej więcej tak, jak powinno wyglądać w cywilizowanym kraju. Jadę na dworzec - parkuje (bez stresu, że miejsca nie znajdę) - wsiadam w pociąg i jadę - wracam - wyjeżdżam. Oby jak najdłużej za darmo. Bo jak już kiedyś argumentowałem 5 zł na dzień (przy założeniu, że ktoś do pracy dojeżdża codziennie - niestety robi za dużą sumę).

Nie zgadzam się, że jest jedna kondygnacja zbędna. Uważam, że lepiej, że miejsc jest więcej, aniżeli ktoś miałby w stresie spóźnić się na pociąg. Trochę słabo widoczny automat biletowy, ale ogólne wrażenie na plus.

A co do obłożenia w sobotę w nocy - no cóż Kraków przyciąga nie tylko pracą, ale rozrywkami też. Pewnie wrócą po auto w niedzielę po południu ;-) Czasem ktoś jedzie na weekend do Warszawy czy gdzieś to zostawia auto na P&R.
To parking jest na 24h czy na "weekend do Warszawy" ?


Roberto
Archont
Posty: 787
Rejestracja: 15-09-2009, 17:42

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Roberto »

Jakub Kwaśny pisze:Ostatnio testowałem P&R - i utwierdziłem się tylko w przekonaniu, że to była świetna inwestycja. Wygląda to mniej więcej tak, jak powinno wyglądać w cywilizowanym kraju.
Ja kiedyś byłem w cywilizowanym kraju. Nie widziałem żadnego P&R w centrum, za to całkiem sporo na obrzeżach miasta. Żyją tam jednak dziwni ludzie, bo parkowali tam po to żeby do miasta (miejską komunikacją) wjechać, a nie z niego wyjechać. Ponieważ u nas jest dokładnie na odwrót utwierdza mnie to w przekonaniu, że Rada Miasta Tarnowa jest Zakładem Pracy Chronionej, a co najmniej 25 (?) miejsc pracy z Wałowej 10 jest refundowanych przez PFRON.

Awatar użytkownika

Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Dominik_PCH »

Angole dziwny naród. Miasto godzine drogi od Londynu.

https://www.google.pl/maps/place/Friars ... -0.8183527" onclick="window.open(this.href);return false;


bart11
Archont
Posty: 604
Rejestracja: 26-02-2013, 23:43

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: bart11 »

Roberto pisze:
Jakub Kwaśny pisze:Ostatnio testowałem P&R - i utwierdziłem się tylko w przekonaniu, że to była świetna inwestycja. Wygląda to mniej więcej tak, jak powinno wyglądać w cywilizowanym kraju.
Ja kiedyś byłem w cywilizowanym kraju. Nie widziałem żadnego P&R w centrum, za to całkiem sporo na obrzeżach miasta. Żyją tam jednak dziwni ludzie, bo parkowali tam po to żeby do miasta (miejską komunikacją) wjechać, a nie z niego wyjechać. Ponieważ u nas jest dokładnie na odwrót utwierdza mnie to w przekonaniu, że Rada Miasta Tarnowa jest Zakładem Pracy Chronionej, a co najmniej 25 (?) miejsc pracy z Wałowej 10 jest refundowanych przez PFRON.
W samo sedno.

P+R powinien powodować wyciągnięcie ruchu samochodowego z centrum, a nie ściągać go - szczególnie w naszym przypadku do najbardziej zakorkowanego (Krakowska) miejsca w mieście.
Ciekawe dlaczego nikt nie lobbuje za P+R przy stacji kolejowej w Bogumiłowicach (kilkaset metrów od węzła autostradowego)? Albo wybudowaniu jakiegoś prostego postoju w okolicach Orkana/Lwowska w stylu KBP Zabierzów.

Awatar użytkownika

lll
Rhetor
Posty: 2927
Rejestracja: 27-06-2012, 10:28
Lokalizacja: Prawda w oczy kole

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: lll »

Roberto pisze: Ja kiedyś byłem w cywilizowanym kraju. Nie widziałem żadnego P&R w centrum, za to całkiem sporo na obrzeżach miasta.
Bo to nie jest P&R Tarnowa, tylko Krakowa. Żeby nie zanieczyszczać powietrza Krakusom i nie robić im tam korków, Ciepiela wydał lekką ręką nie swoje 17 milionów na parking.

(23:24, niedziela - 70 zaparkowanych samochodów)

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6885
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: LordRuthwen »

bart11 pisze:
Roberto pisze:
Jakub Kwaśny pisze:Ostatnio testowałem P&R - i utwierdziłem się tylko w przekonaniu, że to była świetna inwestycja. Wygląda to mniej więcej tak, jak powinno wyglądać w cywilizowanym kraju.
Ja kiedyś byłem w cywilizowanym kraju. Nie widziałem żadnego P&R w centrum, za to całkiem sporo na obrzeżach miasta. Żyją tam jednak dziwni ludzie, bo parkowali tam po to żeby do miasta (miejską komunikacją) wjechać, a nie z niego wyjechać. Ponieważ u nas jest dokładnie na odwrót utwierdza mnie to w przekonaniu, że Rada Miasta Tarnowa jest Zakładem Pracy Chronionej, a co najmniej 25 (?) miejsc pracy z Wałowej 10 jest refundowanych przez PFRON.
W samo sedno.

P+R powinien powodować wyciągnięcie ruchu samochodowego z centrum, a nie ściągać go - szczególnie w naszym przypadku do najbardziej zakorkowanego (Krakowska) miejsca w mieście.
Ciekawe dlaczego nikt nie lobbuje za P+R przy stacji kolejowej w Bogumiłowicach (kilkaset metrów od węzła autostradowego)? Albo wybudowaniu jakiegoś prostego postoju w okolicach Orkana/Lwowska w stylu KBP Zabierzów.
Panowie, nie zrozumieliście, P&R koło dworca jest parkingiem P&R Krakowa :P
Wszak po co mają do centrum ruch samochodowy z Tarnowa wpuszczać ]:->


Roberto
Archont
Posty: 787
Rejestracja: 15-09-2009, 17:42

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Roberto »

Dominik_PCH pisze:Angole dziwny naród. Miasto godzine drogi od Londynu.

https://www.google.pl/maps/place/Friars ... -0.8183527" onclick="window.open(this.href);return false;
Jedna z największych aglomeracji świata, hrabstwo w obrębie tzw. London commuter belt, o kosztach budowy pewnie też można by kilka słów powiedzieć... PFRON Lubi to! :lol:


pilips1982
Prytan
Posty: 209
Rejestracja: 23-09-2016, 21:32
Lokalizacja: Tarnów - Centrum

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: pilips1982 »

Ciekawe dlaczego nikt nie lobbuje za P+R przy stacji kolejowej w Bogumiłowicach (kilkaset metrów od węzła autostradowego)? Albo wybudowaniu jakiegoś prostego postoju w okolicach Orkana/Lwowska w stylu KBP Zabierzów.
Nie ma za czym lobbować, bo w projekcie przebudowy ul. Lwowskiej są zaplanowane dwa parkingi - jeden duży po północnej stronie i mniejszy po południowej na wysokości dawnego hotelu puelęgniarek, więc bezpośrednio przy pętli autobusowej.

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Jan Kowalski »

Ten przy hotelu pielęgniarek ma załatwić sprawę parkingu przy szpitalu, a ten po północnej stronie Lwowskiej to gdzie ma być usytuowany?
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.


pilips1982
Prytan
Posty: 209
Rejestracja: 23-09-2016, 21:32
Lokalizacja: Tarnów - Centrum

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: pilips1982 »

Jan Kowalski pisze:Ten przy hotelu pielęgniarek ma załatwić sprawę parkingu przy szpitalu, a ten po północnej stronie Lwowskiej to gdzie ma być usytuowany?
Moim zdaniem może tak "załatwić" sprawę parkingu przy szpitalu, że płatny szpitalny parking będzie stał pusty a darmowy miejski będzie zapchany. Dobrze byłoby ten nowy parking jakoś przed tym "zabezpieczyć". Np. warunek bezpłatnego parkowania tam poprzez zakup biletu na komunkację miejską.
Ten drugi parking ma być w okolicy cmentarza.

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Jan Kowalski »

Koło cmentarza, to jest po drugiej stronie od hotelu pielęgniarek i to w kierunku południowym.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.


drogfan
Prytan
Posty: 145
Rejestracja: 04-11-2014, 09:38

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: drogfan »

Nie wiem czy park and ride maja rację bytu w Tarnowie ale parkingi pod stacją to raczej standard i chyba są wskazane jako nawet element takich podróży łaczonych, ktoś przyjezdza z wiochy dalej jedzie pociągiem sobie, coś jak lotnisko.

Awatar użytkownika

lll
Rhetor
Posty: 2927
Rejestracja: 27-06-2012, 10:28
Lokalizacja: Prawda w oczy kole

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: lll »

Wtorek 23:51, 80 samochodów

ODPOWIEDZ