Inwestycje w miescie

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
Awatar użytkownika

gumini_0317
Archont
Posty: 768
Rejestracja: 16-12-2010, 12:52
Lokalizacja: zza Dunajca

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: gumini_0317 »

Idąc najsłynniejszym parkiem świata człowiek ma zupełnie inne wrażenie niż w tarnowskim: alejki są zacienione, ale wokół jest mnóstwo otwartej przestrzeni. I to na tej otwartej przestrzeni przebywa mnóstwo osób, natomiast w alejkach chronią się osoby starsze (oraz inni lubiący cień), które odpoczywają na ławeczkach.

https://traveldigg.com/wp-content/uploa ... om-Top.png" onclick="window.open(this.href);return false;
http://justfunfacts.com/wp-content/uplo ... park-2.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
vs
http://www.radiokrakow.pl/resource/www_ ... c_wide.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;


https://upload.wikimedia.org/wikipedia/ ... 788977.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
vs
http://rdn.pl/wp-content/uploads/2016/0 ... 0WgcoY.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika

gnite
Prytan
Posty: 107
Rejestracja: 30-08-2012, 15:38

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: gnite »

No więc właśnie, a w tym projekcie wygląda to tak że zostawią drzew jedynie naokoło, a w środku parku wygolone niemal do zera i raptem 5-6 sztuk zostanie. Moim zdaniem jest to właśnie przeskok z jednej skrajności w drugą, tak samo idiotyczną jak ta pierwsza.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11069
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Goscinny »

gnite - proponuję najpierw zapoznać się z projektem - całym, a nie tylko jednym obrazkiem marnej jakości. Gdzie ty tam masz wycięcie wszystkiego? Przecież na tym załączonym wcześniej obrazku są zaznaczone drzewa i krzewy NOWE.
W załączniku 5d jest osobny dokument wskazujący dokładnie które drzewa (i "drzewa") zostaną wycięte. Większość to samosiejki i to niewielkie. Dodatkowo część drzew będzie przesadzona w nowe miejsca.

Awatar użytkownika

gnite
Prytan
Posty: 107
Rejestracja: 30-08-2012, 15:38

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: gnite »

Dobra, mój błąd. Można było zaznaczyć to w legendzie jakoś, ale fakt że nie spojrzałem do pliku "Inwentaryzacja" a powinienem był.

Awatar użytkownika

Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Dominik_PCH »

Roman mówi, że temat owintaru rusza. Na jesień zapowiedział przelom.
Obrazek

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Jan Kowalski »

Wytrzymał do końca w braku sukcesów, żeby na koniec zrobić wrzutę z Owintarem (terenem prywatnym, o którym Romuś może co najwyżej pisać na fejsbuczku) aby udowadniać w wyborach, że radni go blokują.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Dominik_PCH »

Też jestem ciekawy co Romek wymyślił... Wymieniłem też zdania z radnym Zbyszkiem Kajpusem. Ten skolei ma pomysł na wykup terenów na Owitarze z przeznaczeniem na "miejski obiekt handlowy". Zadałem podstawowe pytanie, co na ten pomysł pan Kupiec? Zbyszek odpisał, że trzeba rozmaiwać szeroko z różnymi środowiskami na temat Owintaru - absurd. Gość ma pomysł, żeby rozmawiać ze wszystkimi tylko nie z właścicielami terenu. Tak go zrozumiałem.

Ciekwawi mnie jedna rzeczy. Jak Zbyszek wyboraża sobie sytuacje, w której pan Kupiec świadomie sprzedaje teren owintaru pod "miejski obiekt handlowy" i tym samym zabija swój biznes. Chciałbym poznać uzasadnienie takiego myślenia.

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Jan Kowalski »

No i to jest właśnie typowo lewackie myślenie, jak tu się dobrać do nieswojego. Proponuję otworzyć na forum wątek o zagospodarowaniu willi Romana Ciepieli. Możemy nawet za publiczna kasę rozpisać konkurs na projekt zagospodarowanie ogródka pani Aliny.
A już na poważnie. Jak widać w tym wszystkim, jedyną osobą zachowująca się rozsądnie i logicznie jest pan Kupiec. Kupił teren i blokuje go przed zapędami konkurencyjnymi dla swojego biznesu. Jak długo miasto będzie sugerowało stworzenie tam obiektów handlowych (które pewnie później okażą się własnością jakiegoś dżentelmena sympatyzującego z jedną partią) tak długo on tego nie odpuści. Według mnie logiczną i sensowną opcja byłoby stworzenie tam terenów rekreacyjnych z obiektami małej gastronomi, na których prowadzenie lub wynajem wyłączność będzie miał obecny właściciel.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11069
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Goscinny »

Co to jest "miejski obiekt handlowy"? Galeria należąca do UM, czy po prostu Burek?

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3590
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Mr Greenback »

Prawie 3 miliony 800 tysięcy zł dotacji unijnej ma przepaść placówce z powodu nieprawidłowości podczas budowy Ośrodka Zdrowia Psychicznego. Dofinansowanie pomniejszono już o prawie półtora miliona zł, szpital nie otrzyma też ostatniej transzy. Okazało się, że kierownik budowy nie spełniał wymogów, które określono podczas przetargu w warunkach zamówienia.

Jak wyjaśnia Tomasz Kobylański z Biura Prasowego Urzędu Marszałkowskiego, funkcję kierownika budowy pełniła osoba, która nie posiadała wymaganego doświadczenia na tym stanowisku.

Nieprawidłowości wyszły podczas kontroli z Urzędu Marszałkowskiego. Damian Mika, rzecznik Szpitala św. Łukasza, nie chce komentować ani wyjaśniać sprawy. – Mogę w tym momencie powiedzieć tylko, że odwołujemy się, wykorzystujemy wszystkie możliwe środki odwoławcze, więc za wcześnie mówić o odpowiedzialności czy jakichkolwiek sankcjach. Trwają wewnętrzne prace szpitala, by wyjaśnić tę sprawę – dodaje.

O dotacji zdecyduje ostatecznie Wojewódzki Sąd Administracyjny, do którego szpitalowi przysługuje odwołanie.
rdn.pl
Ciepło pod dupką ma Ania. :lol: :lol: :lol:
Ostatnio zmieniony 09-08-2017, 14:36 przez Mr Greenback, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell

Awatar użytkownika

Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Dominik_PCH »

Goscinny pisze:Co to jest "miejski obiekt handlowy"? Galeria należąca do UM, czy po prostu Burek?
Obrazek

dyskusja: https://www.facebook.com/roman.ciepiela ... 7149736585" onclick="window.open(this.href);return false;


Anusia
Obywatel
Posty: 15
Rejestracja: 02-04-2017, 12:39

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Anusia »

Exyou pisze:
pilips1982 pisze:A ten budyneczek z wizualizacji to w którym miejscu ma powstać?
no właśnie nie wiadomo nic więcej jak "Kameralna nieruchomość w ścisłym centrum Tarnowa". Inwestor: Eltar.

Czy ktoś może wie, w którym miejscu to będzie? Eltar na swojej stronie dodał, że okolice Klikowskiej. Czyli to chyba jednak nie ten budynek, który sugerowano.

Awatar użytkownika

PrzemczaN
Proedroj
Posty: 308
Rejestracja: 21-07-2012, 15:27

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: PrzemczaN »

Chyba chodzi o budynek starej kotłowni (lub przepompowni) MPEC przy zbiegu ulic wieniawskiego i klikowskiej. Już tam od jakiegoś czasu pracuje ekipa.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11069
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Goscinny »

PrzemczaN to na 100% nie ten budynek. Ten o którym piszesz, nie będzie burzony.
Stawiam cały czas na "moją" lokalizację (chyba, że tło wizualizacji jest losowe :))


Rodowity
Archont
Posty: 733
Rejestracja: 17-11-2010, 16:42
Lokalizacja: Tarnów

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Rodowity »

obstawiam: Dąbrowskiego obok WKU

ODPOWIEDZ