Inwestycje w miescie

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3589
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Mr Greenback »

Jan Kowalski pisze:Ogłoszenie o przetargu pn. "Budowa Centrum Przygotowań Paraolimpijskich - Przebudowa Hali Sportowo-Widowiskowej Jaskółka".



ram pam pam :D
Paraprzetarg... :lol: :lol: :lol:
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell


kari
Thesmothetai
Posty: 1104
Rejestracja: 18-09-2010, 15:11

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: kari »

Na Osiedlu Zielonym 3a powstała nowa filia biblioteki.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: LordRuthwen »

Dla niewiedzących gdzie jest 3a - stara centrala telefoniczna między blokiem 3 a 2.


Exyou
Proedroj
Posty: 328
Rejestracja: 28-03-2011, 14:45

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Exyou »

Wiadomo coś o jakichś nowych inwestycjach w mieście? z tego co widze to słabo to wygląda, nie widziałem niczego spektakularnego ostatnimi czasy na mieście.
Wrzucam wizualki nowego lidla koło LM,chociaż aż wstyd...

A no i hala też nam rośnie...
Załączniki
hala.jpg
hala.jpg (172.66 KiB) Przejrzano 4945 razy
IMG_6169ms.jpg
IMG_6169ms.jpg (169.42 KiB) Przejrzano 4945 razy
1200_660_0__galleryA_crop_data_1261.jpg
1200_660_0__galleryA_crop_data_1261.jpg (65.8 KiB) Przejrzano 4945 razy
1200_660_0__galleryA_crop_data_1259.jpg
1200_660_0__galleryA_crop_data_1259.jpg (81.2 KiB) Przejrzano 4945 razy


kari
Thesmothetai
Posty: 1104
Rejestracja: 18-09-2010, 15:11

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: kari »

Najprawdopodobniej za kilka tygodni poznamy wykonawcę pierwszego etapu robót przy budowie centrum wypoczynku i rekreacji na Kantorii. Przetarg na inwestycję został ogłoszony w ostatnich dniach. Przypomnijmy, na terenie byłej cegielni powstaną między innymi tarasy, na których będzie można rozwieszać hamaki lub huśtawki i plaża z boiskiem do gry w siatkówkę plażową, a w drugim etapie przebudowy – amfiteatr, promenada spacerowa i ścieżka edukacyjna.W południowej części terenu Kantorii stanie wiata grillowa i ławki, a obok tarasów – plenerowa siłownia. Drugi etap inwestycji obejmować ma również przebudowę istniejącego parkingu.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Goscinny »

Boję się tej inwestycji. Zwłaszcza, że nie ma nic o wyczyszczeniu stawu, a od tego trzeba zacząć.
A wiata będzie super miejscówką dla patologii z bloków socjalnych na Dwernickiego. Dotychczas siedzieli gdzieś pod murami cegielni, teraz będą mieli wypasioną wiatę.
Sorry, że jestem pesymistą, ale widząc sukcesy inwestycyjne w mieście i ich jakość, nie mam złudzeń.
A amfiteatrów nam potrzeba najbardziej - faktycznie mamy ich za mało i są za bardzo obłożone imprezami.
ps: ciekaw jestem ile tam przewidziano kostki betonowej i modnych, narodowych biało-czerwonych słupków.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: LordRuthwen »

Gdzieś kiedyś słyszałem, że w stawie coś leży, T-34 czy coś podobnego.

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Jan Kowalski »

Ano właśnie. Staw powinien być oczyszczony, brzegi zagospodarowane, a następnym krokiem powinna być jakaś fajna rekreacja. Tylko staw jest chyba w zarządzie PZW, a projekt powstanie i będzie spektakularny jak fontanna kosmiczna, a następnie zapomni się o nim, żeby zarastał śmieciami i żulami.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.


andy
Prytan
Posty: 114
Rejestracja: 12-05-2012, 18:43
Lokalizacja: Tarnów

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: andy »

gdzie ma być ten nowy lidl ?


wejss
Rhetor
Posty: 1610
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: wejss »

andy pisze:gdzie ma być ten nowy lidl ?
Obok Leroy Merlin

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3589
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Mr Greenback »

Jan Kowalski pisze:Ano właśnie. Staw powinien być oczyszczony, brzegi zagospodarowane, a następnym krokiem powinna być jakaś fajna rekreacja. Tylko staw jest chyba w zarządzie PZW, a projekt powstanie i będzie spektakularny jak fontanna kosmiczna, a następnie zapomni się o nim, żeby zarastał śmieciami i żulami.
To jest największa bolączka tego kraju. Na terenie miasta trawnikiem zarządza miasto, drzewem agencja rolna, a bajorem PZW.... Np. parking leżący obok Urzedu przy Solidarności jest zawsze zatkany. przyjedziesz do Urzedu i nie ma nawet jak zaparkować. Powstał w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim pomysł, zeby to uporządkować w ten sam sposób co przy Tauronie na Lwowskiej. I się okazało, że kawałkiem zarządza US, kawałkiem MUW, a jeszcze są jakieś inne podmioty(już nie pamiętam jakie) zainteresowane . Nie ma szans na dogadanie się. I w ten sposób miasto traci bo ludzie parkują tam na całe dnie za darmochę, urzędnicy muszą wysłuchać żali interesantów, którzy sa zirytowani brakiem możliwości zaparkowania.
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Jan Kowalski »

Na Lwowskiej rozładowali sytuację poprzez zrobienie płatnego parkingu, w związku z tym urzędnicy oblegają parkingi przy Skowronków, Lwowskiej i Bocznej, robiąc kuku mieszkańcom :)
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.


Elefem
Prytan
Posty: 157
Rejestracja: 05-12-2017, 12:55

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Elefem »

Przy Solidarności oprócz wymienionych wyżej problemów z własnością są jeszcze inne codzienne m.in:
- blokowanie wydzielonego miejsca na kilkadziesiąt pojazdów od rana do popołudnia bo np od 11 do 12 jest "narada" na kilka pojazdów
- parkowanie prywatnych samochodów urzędników tuż przy wejściu gdy jak wół stoi, że to miejsce dla pojazdów MUW
- parkowanie prywatnych pojazdów na zakrętach.
US wydzielił swój teren i często dla kilku pojazdów zajęte jest 1/4 parkingu od strony wschodniej.
Pytanie czy teren od strony zachodniej jest własnością MUW lub US? Tam jest kilka arów niezagospodarowanych od lat.


tarnowianin1330
Prytan
Posty: 146
Rejestracja: 05-03-2011, 16:44
Lokalizacja: Tarnów

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: tarnowianin1330 »

kari pisze:W południowej części terenu Kantorii stanie wiata grillowa i ławki, a obok tarasów – plenerowa siłownia.
Nie wiem po co kolejna plenerowa siłownia w Tarnowie :?: Z tego prawie nikt nie korzysta.Przechodziłem koło tych plenerowych siłowni setki razy i ze 3-4 widziałem, że ktoś z tego korzystał.Do tego w tamtym rejonie już jest taka siłownia.


szopen
Prytan
Posty: 253
Rejestracja: 10-11-2010, 19:32
Lokalizacja: Tarnów - Centrum

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: szopen »

Niestety, ale w kwestii inwestycji nad Kantorią również nie mam optymistycznych myśli. Mam takie wrażenie, że ktoś kiedyś w UM odkrył publiczne grillowanie, siłownie plenerowe itp. i traktuje to jako złoty środek, który niczym czarodziejska różdżka nagle znacznie uatrakcyjni dany teren.
Jeżeli ktoś klepnie siłownię plenerową w tym miejscu, to będzie to najzwyklejsze wywalenie pieniędzy - przecież taki obiekt dopiero co powstał o rzut beretem, bo na terenie Błękitnych. Poza tym woda = komary, zatem raczej siłownia na okres jesienno-zimowy. Raz w lecie wybrałem się na Piaskówkę z zamiarem poćwiczenia, to już w połowie rozgrzewki byłem dostatecznie pocięty. ;)
Co do ogólnej zasadności stawiania takich urządzeń, to podsumuję to tak: zależy co i gdzie. Siłownia pod Marcinką w sezonie cieszy się sporym zainteresowaniem, kilka razy bywałem wieczorami i widziałem, że nawet sporo osób przyjeżdżało samochodami na drążki, a starsi "kijkarze" korzystali z innych przyrządów. W Parku Strzeleckim, to w sezonie te urządzenia oblegane są przez dzieciarnie i traktowane jako kolejny obiekt do zabaw.

Wracając do tematu Kantorii - wiata, czy ktoś mógłby się wypowiedzieć na temat stanu oraz frekwencji w podobnym obiekcie na Piaskówce? Może to ja jestem jakiś cofnięty, ale idea publicznego grillowania do mnie nie trafia, no chyba że na jakichś osiedlowych piknikach. Podzielam tutaj obawy Goscinnego co do ewentualnej patologii, tym bardziej, że "W południowej części terenu Kantorii" odczytuję właśnie jako zlokalizowanie jej w sąsiedztwie ścieżki wiodącej na "DWR".

Edit: z tego całego pomysłu chyba najbardziej podoba mi się idea promenady (bo to zawsze lepsze niż chaszcze) i boisko do siatkówki plażowej. Z racji sąsiedztwa basenu i stadionu wydaje mi się, że to właśnie sport jest czymś w co powinno iść miasto w tamtym rejonie.

Edit 2: wstawiam screena z wizualizacją, jeśli komuś mało, to polecam pobrać sobie ZIPa stanowiącego załącznik nr 8 do SIWZ: https://bip.malopolska.pl/umtarnow,a,14 ... y-ul-.html" onclick="window.open(this.href);return false; ;-)
Załączniki
kantoria.png
kantoria.png (1.49 MiB) Przejrzano 4573 razy

ODPOWIEDZ