Inwestycje w miescie

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie

kari
Thesmothetai
Posty: 1104
Rejestracja: 18-09-2010, 15:11

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: kari »

wejss pisze:Mieszkańcy ulicy Sanguszków nie chcą nowego bloku bo miejsce gdzie ma powstać przywłaszczyli na ogródki i coś tam sobie uprawiają.

http://www.rdn.pl/news/mieszkancy-ulicy ... wego-bloku" onclick="window.open(this.href);return false;

I jak w tym mieście ma coś się budować jak sami mieszkańcy z niego robią wieś.
O tym samym pomyślałem. I nie jest to pierwsza taka sytuacja w Tarnowie. Jak ma się miasto rozwijać skoro wszystko co się buduje jest złe, bo za blisko bloków, za blisko placu zabaw albo skrótów, którymi ktoś lubi chodzić. Moim zdaniem właściciel ma prawo wybudować te bloki i koniec kropka.


kari
Thesmothetai
Posty: 1104
Rejestracja: 18-09-2010, 15:11

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: kari »

wejss pisze:Mieszkańcy ulicy Sanguszków nie chcą nowego bloku bo miejsce gdzie ma powstać przywłaszczyli na ogródki i coś tam sobie uprawiają.

http://www.rdn.pl/news/mieszkancy-ulicy ... wego-bloku" onclick="window.open(this.href);return false;

I jak w tym mieście ma coś się budować jak sami mieszkańcy z niego robią wieś.
O tym samym pomyślałem. I nie jest to pierwsza taka sytuacja w Tarnowie. Jak ma się miasto rozwijać skoro wszystko co się buduje jest złe, bo za blisko bloków, za blisko placu zabaw albo skrótów, którymi ktoś lubi chodzić. Moim zdaniem właściciel ma prawo wybudować te bloki i koniec kropka.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11057
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Goscinny »

Właścicielem jednej działki jest gmina + osoba prawna, drugiej - osoba prywatna.
Zawsze mogą sobie wykupić ten kawałek i sadzić marchewkę do woli.
Ale patrząc na wielkość terenu, możliwość jego zabudowy, to tam wejdzie jakiś mini-blok, maksymalnie coś podobnego do istniejącego bloku.
Zastanawia mnie to, że ktoś tam chce zbudować blok z usługami na parterze. Ciekawe jakie usługi by tam się utrzymały, skoro w najbliższej okolicy nikt, prócz obecnych mieszkańców "parku", nie mieszka.


sotiv
Proedroj
Posty: 341
Rejestracja: 11-07-2013, 14:52

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: sotiv »

Ktoś się orientuje ile czasu musi minąć, aby można było złożyć sprawę w sądzie o zasiedzenie? 10,20 lat? Trzeba mieć niezłego nosa i szczęście, żeby przez tyle lat nikt nie upomniał się o ziemię. Może poszukać w Tarnowie jakiegoś terenu "niczyjego", zrobić prowizoryczne ogrodzenie, coś sobie zasadzić i czekać, a może się uda. :)

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Jan Kowalski »

Polecam tereny owintaru :)
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11630
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: defekator »

@sotiv
Jeżeli udowodnisz, że nie wiedziałeś, iż ziemia ma innych właścicieli to 20 lat. Jeżeli natomiast wiedziałeś, że ziemia nie jest Twoja to 30 lat. :)
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


Szakuł
Prytan
Posty: 154
Rejestracja: 16-04-2015, 13:29

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Szakuł »

No to szumnie zapowiadana obietnica prezydenta Ciepieli w sprawie zagospodarowania tych terenów idzie w kąt.
Projekty Nowe Miasto i inne cuda również... na Owintarze dalej bez zmian. Kolejne lata z ruinami w centrum Tarnowa....

http://www.rdn.pl/news/zmiany-terenie-b ... cze-szybko" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Jan Kowalski »

Niemniej na okoliczność roku wyborczego obok tymczasowego ronda na Krakowskiej zawisły fantazje na temat - co bym zrobił z Owintarem, jakbym tylko mógł.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.


kari
Thesmothetai
Posty: 1104
Rejestracja: 18-09-2010, 15:11

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: kari »

Jan Kowalski pisze:Niemniej na okoliczność roku wyborczego obok tymczasowego ronda na Krakowskiej zawisły fantazje na temat - co bym zrobił z Owintarem, jakbym tylko mógł.
Tylko, że nie mogę, ale chciałem, próbowałem i nie ode mnie to zależy.Czyli jak zwykle szumnie zapowiadane działanie okazało się fiaskiem.

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Jan Kowalski »

Biorąc pod uwagę, że większość obywateli ma niską świadomość polityczną, takie plakaty mogą zrobić na nich wrażenie, że coś się w sprawie dzieje. Kampania wyborcza na koszt mieszkańców to dowód na zaradność własną obecnego włodarza.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.


wadas
Prytan
Posty: 170
Rejestracja: 22-12-2011, 16:02

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: wadas »

Co to za hala koło lasku lipie jest budowana? Takie ładne domki tam stały, a teraz widzę, że nie ma :shock: Ładnie ktoś musiał sypnąć groszem.


szopen
Prytan
Posty: 253
Rejestracja: 10-11-2010, 19:32
Lokalizacja: Tarnów - Centrum

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: szopen »

wadas pisze:Co to za hala koło lasku lipie jest budowana?
Stawiają to słynne "zielone OBI", "ELE MELE" czyli po prostu Leroy Merlin. :D


kato
Rhetor
Posty: 2696
Rejestracja: 24-08-2009, 11:27
Lokalizacja: Tarnów

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: kato »

wadas pisze:Co to za hala koło lasku lipie jest budowana? Takie ładne domki tam stały, a teraz widzę, że nie ma :shock: Ładnie ktoś musiał sypnąć groszem.
Te ładne to akurat ocalały.
Nikt Panu nie da tyle, ile ja mogę obiecać (KMN)


kari
Thesmothetai
Posty: 1104
Rejestracja: 18-09-2010, 15:11

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: kari »

http://www.rdn.pl/news/kosmiczna-fontanna-znow-remontu" onclick="window.open(this.href);return false;

Fontanna za ponad milion złotych znowu do remontu.


kari
Thesmothetai
Posty: 1104
Rejestracja: 18-09-2010, 15:11

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: kari »

"Nie do końca kwietnia, lecz przed końcem maja ma się zakończyć przebudowa terenu amfiteatru w Tarnowie. Trwają prace przy widowni, pawilonach, granitowych ścieżkach oraz przy ogrodzeniu." Wszystko jest tu opóźnione :roll:

RDN

ODPOWIEDZ