Inwestycje w miescie

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
Awatar użytkownika

rzuf
Thesmothetai
Posty: 1416
Rejestracja: 03-12-2009, 19:20
Lokalizacja: Tarnów/Skrzyszów
Kontakt:

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: rzuf »

Akurat trochę mam, ale mnie interesuje efekt końcowy ich współpracy, a nie poszczególne etapy realizacji.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11642
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: defekator »

Beny pisze: Ja jak ide pobiegać, poćwiczyć to mam na tyle sił by pieszo dojść lub dobiec do Lasku a nie jechać do lasu samochodem a później w krzakach parkować, ale jak juz naprawde z daleka ludzie musza dojechac to czy nie malo w okolicy parkingów?? jest Majster, Auchan, Leroy Merlin, jest w koncu cale duze osiedle w poblizu , naprawde nie trzeba wjezdzac do lasu.Z jednej strony tak strasznie ludzie chca spacerować biegać ale z drugiej kilkaset metrów nie przejdą od samochodu to po prostu lenistwo nic więcej.
Nie mnie oceniać powody dla których ludzie podjeżdżają tam autem. Piszę jedynie o tym co zauważyłem. Wieczorem tak koło 19 stało tam około 7 samochodów. Parking koło Leroy był pełny (dało się coś znaleźć ale trzeba było krążyć).
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11060
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Goscinny »

Minie szał po otwarciu i będzie luzik - jakoś nie wierzę, że ludzie tam będą jeździć w takich ilościach po farby, narzędzia itd. :)


Trishelle
Proedroj
Posty: 406
Rejestracja: 06-02-2014, 13:54

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Trishelle »

To już jest fenomen. Gemini wycina parking pod sklepy, prawdopodobnie wywali Castoramę na Jana Pawła, żeby uwolnić powierzchnię pod handel, a Galeria Tarnovia się kurczy. Skąd aż taka dysproporcja?


kato
Rhetor
Posty: 2700
Rejestracja: 24-08-2009, 11:27
Lokalizacja: Tarnów

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: kato »

Do Gemini łatwiej dojechać i zaparkować. W dodatku galeria jest pośrodku olbrzymiej sypialni Tarnowa, a Tarnovia na zadupiu.
Nikt Panu nie da tyle, ile ja mogę obiecać (KMN)


ClNEK
Archont
Posty: 803
Rejestracja: 07-11-2009, 12:36

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: ClNEK »

Sukces przyciaga kolejnych.

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2340
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: TomekMKM »

Na działce, a raczej "klepisku" Krakowska - Warsztatowa zbierają się do rozpoczęcia jakiejś budowy. Kiedyś, dawniej, jak zapewne pamiętacie, wieść gminna niosła, że będzie tam Lidl, niestety obecnie nie mam możliwości zweryfikowania tej informacji, przynajmniej do czasu powieszenia tablicy informacyjnej.


kari
Thesmothetai
Posty: 1104
Rejestracja: 18-09-2010, 15:11

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: kari »

Wlasnie widzialem. I dobrze, że coś tam budują. Pamiętam jak dyskutowaliśmy o tym tutaj na forum i dziwiliśmy się, że teren w tak dobrej lokalizacji stoi i narasta trawą.


xemi
Obywatel
Posty: 22
Rejestracja: 14-10-2009, 09:52

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: xemi »

Jak Wam się podoba nowy tarnowski kosmodrom? Znaczy oświetlony jak choinka plac Leroy-Merlin. To jest k***a kpina tak samo jak zgoda na wybudowanie tego gówna w tamtym miejscu! Ale idealnie wpisuje się to w strategię miasta: dojebać mieszkańcom ile się da! A potem zdziwienie że ludzie wyjeżdżają z tego kurnika!

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11060
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Goscinny »

Tam będzie Lidl - okoliczni mieszkańcy dostali powiadomienia i w pismach jest to wyraźnie zaznaczone.


xemi
Obywatel
Posty: 22
Rejestracja: 14-10-2009, 09:52

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: xemi »

Ale nie o Lidlu piszę tylko o oświetlonym w nocy jak choinka placy LM i ten oczojebny wielki świecący znak... wygląda to tragicznie... nie wspominając o efektach dla mieszkańców pobliskich domów i bloków...

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11642
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: defekator »

Faktycznie oświetlenie jest bardzo drażniące. Podobnie jak pobliska wieża ze znakiem MC-Donalds. Ja rozumiem, że musi być szyld, reklama itp ale to co tam jest zwyczajnie szpeci okolicę. Nie chce mi się wierzyć iż miasto nie ma nic do gadania i nie może ukrócić tego typu praktyk.

Zauważyłem jeszcze jeden problem ze ścieżką rowerową. Nie pamiętam jak było wcześniej ale obecnie przy łączniku z A4 od strony marketu, na odcinku który został przebudowany przez wykonawcę jest wyłącznie ścieżka rowerowa, nie ma chodnika dla pieszych, którzy wg prawa będą musieli chodzić drugą stroną. Spokojnie zmieściłby się tam ciąg również dla pieszych.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


Exyou
Proedroj
Posty: 328
Rejestracja: 28-03-2011, 14:45

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Exyou »

Goscinny pisze:Tam będzie Lidl - okoliczni mieszkańcy dostali powiadomienia i w pismach jest to wyraźnie zaznaczone.
No przecież nie biurowiec zachodniej korporacji :) Odnosze wrażenie że w ostatnich latach w Tarnowie budują się głównie biedronki i lidle...żeby to jeszcze polski kapitał był,ech.


kari
Thesmothetai
Posty: 1104
Rejestracja: 18-09-2010, 15:11

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: kari »

"To będzie trzecie podejście do tematu wybudowania w Tarnowie drugiego obiektu typu Parkuj i Jedź. Jeszcze w sierpniu ma być ogłoszony kolejny przetarg, który ma wyłonić wykonawcę budowy parkingu zlokalizowanego obok dworca w Mościcach
Trzeba liczyć się z tym, że przetargu nie rozstrzygniemy, bo kwota będzie za wysoka, albo nikt się nie zgłosi, bo trzeba przyznać, że zadanie jest skomplikowane - wtedy rozważymy rezygnację z unijnej dotacji i przystąpimy raz jeszcze do nowego rozdania pieniędzy" - tłumaczy Daniela Motak."

Oraz:

"Nadal bez szans na wybudowanie ronda tymczasowego, zlokalizowanego w miejscu skrzyżowania ulic Starodąbrowskiej i Wojska Polskiego w Tarnowie. Magistrat przez rok próbuje wyłonić wykonawcę prac. Do ostatniego przetargu nie wpłynęła żadna oferta."

Źròdło- Radio Kraków

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3590
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Mr Greenback »

xemi pisze:Ale nie o Lidlu piszę tylko o oświetlonym w nocy jak choinka placy LM i ten oczojebny wielki świecący znak... wygląda to tragicznie... nie wspominając o efektach dla mieszkańców pobliskich domów i bloków...
Ale powyżej pisza o rogu Warsztatowa/krakowska. Tam będzie Lidl. A to, że przy LM tez będzie Lidl to inny watek... :lol: :lol:
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell

ODPOWIEDZ