Inwestycje w miescie

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3590
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Mr Greenback »

Odpalili zakład. Rojek jest w takim razie niezbędny :lol: :lol:

Spółka Grupa Azoty Compounding - działająca w ramach segmentu biznesowego Tworzywa w Grupie Azoty - uruchomiła nową wytwórnie tworzyw modyfikowanych (compoundingu) o mocy produkcyjnej 50 tys. ton rocznie, podała spółka. Wartość inwestycji wyniósł 100 mln zł.

Partnerem biznesowym i technologicznym projektu jest niemiecka firma Akro Plastic. Wytwórnia powstała w ciągu 1,5 roku, a budżet inwestycji wyniósł 100 mln zł, poinformowano.

Poprzez modyfikację wytwarzanego w Tarnowie poliamidu oraz innych tworzyw w wytwórni będą powstawały specjalistyczne tworzywa modyfikowane wykorzystywane m.in. w branży motoryzacyjnej, przemyśle maszynowym, w budownictwie, elektronice i produkcji artykułów gospodarstwa domowego, podkreślono
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell



green123
Archont
Posty: 890
Rejestracja: 30-08-2012, 19:03

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: green123 »

irekjj pisze:Przyznaję że nie rozumiem Waszego zdziwienia hukiem. ZM w Tarnowie od x lat produkują broń i od x lat wykonują jej testy. Ten huk mieszkańcom towarzyszy też od x lat a tu proszę, ktoś nagle jest zdziwiony.... No chyba, że właśnie wczoraj się tutaj sprowadził ;)
W krzyżu do tej pory takiego huku nie słyszałem.


wejss
Rhetor
Posty: 1620
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: wejss »

Od dobrych kilku albo nawet kilkunastu lat napierniczają w mechanicznych. Czasem mocno, czasem mniej. Zdziwienie tym jest jak pytanie: to w Mościcach o 7, 15 i 23 wyje syrena?


green123
Archont
Posty: 890
Rejestracja: 30-08-2012, 19:03

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: green123 »

W Krzyżu to była rzadkość. A teraz od kilku dni tak słychać, że szkoda gadać. Podobnie w Woli Rzędzińskiej. Nie wiem co jest przyczyną. Siła wiatru, kierunek wiatru, czy po prostu testują inną broń.


BARIZEH
Obywatel
Posty: 67
Rejestracja: 29-01-2013, 21:10
Lokalizacja: Tarnów

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: BARIZEH »

wejss pisze:Od dobrych kilku albo nawet kilkunastu lat napierniczają w mechanicznych. Czasem mocno, czasem mniej. Zdziwienie tym jest jak pytanie: to w Mościcach o 7, 15 i 23 wyje syrena?
Mieszkam od 13 lat na Piaskówce i jeszcze nigdy nie było tak wyraźnie słychać. I tak często.
Czasem pojawiały sie informacje w lokalnych mediach o działaniach na "Azotach", zrzuty ciśnienia ze zbiorników ciśnienowych lub coś w tym stylu.


Autor tematu
Klipa201
Prytan
Posty: 237
Rejestracja: 21-07-2012, 10:49
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Klipa201 »

http://www.bud-max.org/ulanska-inwestycja/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://lokumdeveloper.pl/?p=735" onclick="window.open(this.href);return false;
https://awimtarnow.pl/projekt/gumniska/" onclick="window.open(this.href);return false;


kari
Thesmothetai
Posty: 1104
Rejestracja: 18-09-2010, 15:11

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: kari »

"Wykonawca remontu kamienicy przy ulicy Legionów, skweru przed półbasztą przy ulicy Wałowej oraz remontu ulicy Krótkiej odstąpił od umowy. Jak się dowiedziało Radio Kraków, firma Euro Bud chciała od miasta więcej pieniędzy za dodatkowe prace. Jednak jak podkreśla dyrektor wydziału infrastruktury tarnowskiego magistratu Rafał Nakielny, nie było do tego podstaw, bo były to poprawki.


Remont kamienicy przy ulicy Legionów, do której mają się wprowadzić miejscy urzędnicy, jak i budowa skweru przed półbasztą są już na ukończeniu. Jednak będzie musiał je dokończyć nowy wykonawcy wybrany w przetargu, co po raz kolejny opóźni te inwestycje. Zdaniem dyrektora Nakielnego powinny się one jednak zakończyć przed wakacjami.""
Radio Kraków.


toomas
Archont
Posty: 603
Rejestracja: 20-09-2009, 18:27
Lokalizacja: Tarnów

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: toomas »

Tak się kończą przetargi z warunkiem 100% cena.....


Aghar
Prytan
Posty: 140
Rejestracja: 17-03-2014, 08:40
Lokalizacja: Tarnów

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Aghar »

Ale takich nie ma już od dawna ...

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11626
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: defekator »

Nieco z innej beczki. Dziś dostałem SMSa (zupełnie nie wiem dlaczego) o otwarciu nowej Biedronki w Tarnowie. Wow ale fajnie. Tylko tak przy okazji zastanawiam się dlaczego w Tarnowie dyskonty ograniczone są wyłącznie do Lidla i Biedronki a nie otworzy się tutaj żaden sklep sieci Netto czy Aldii. Te pierwsze co prawda lokują się głównie na zachodzie kraju, ale patrząc na mapkę występowania pojawiają się już pojedyncze sklepy po wschodniej stronie Wisły. Natomiast sklepy sieci Aldii widziałem w miastach nawet mniejszch od Tarnowa. Nie aby mi jakoś specjalnie zależało, ale jak mam mieć kolejną Biedronkę w mieście to wolałbym jakieś urozmaicenie.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6840
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: LordRuthwen »

Ale Aldi jest droższy od wspomnianych, są tam jakieś produkty, których w nich nie ma?

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11626
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: defekator »

Mają dobre pesto i przyzwoite wino w niezłej cenie. W każdym sklepie znajdziesz coś korzystniej niż w innych. Ale nie chodzi mi o to aby kogoś przekonywać do określonego sklepu, a zastanawia mnie czemu w Tarnowie powstają tylko Biedronki i Lidle. Co kolejna Biedronka zmienia w kwestii oferty handlowej w mieście ?
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6840
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: LordRuthwen »

Zakładam, że jednak rynek jest zbadany i kolejna Biedronka jest odpowiedzią na popyt a brak Aldiego czy Netto też wynika z analizy rynku :)
Ja np zakupy robię w Delikatesach Centrum bo:
1. Mają świetną padlinę (wędliny i mięso)
2. Mam blisko
3. Zakupy robię w ciągu 15 minut :)
4. Kiedy nie przyjdę to zawsze jest świeży chleb na półce.
Do większych sklepów tylko chemię jeżdżę.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11626
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: defekator »

Kolejna Biedronka to raczej wynik założeń odnośnie zdobycia określonej części rynku. Czyli nie dlatego powstaje kolejna bo ludzie jej potrzebują ale powstaje kolejna aby przyciągnąć jeszcze więcej ludzi do sklepów tej sieci. Co nie jest dobre bo zdobycie zbyt dużej części rynku ogranicza jednak konkurencję. Natomiast takie Netto mnie zastanawia, bo jak spojrzy się na mapkę to jego sklepy powstają głównie na zachód od Wisły. I tak sobie gdybam, czy to celowe założenie tej sieci czy też wynik jakiejś cichej umowy pomiędzy sieciami handlowymi.

Co do Delikatesów Centrum to dawniej do nich chodziłem i sobie chwaliłem ale te moje znacząco się popsuły. Nie dość, że za większość rzeczy mocno przepłacam, to dodatkowo straszne kolejki do stoiska z serami i wędlinami (a w moich ich jakość taka sobie). Chociaż odkąd jest zakaz handlu w niedziele to wszędzie jest bajzel sprawiający, iż zakupy są nieprzyjemnym złem koniecznym.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

ODPOWIEDZ