Inwestycje w miescie

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6845
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: LordRuthwen »

Ależ proszę, przykład z wczoraj: potrzebuję na już 30 powerbanków, z alledrogo nie zdążą dojść na czas, w Tarnowie i owszem, dostanę, ale w Krakowie takie same są 5 razy tańsze (tak, 5 razy!). Z prostej matematyki wyszło mi, że lepiej na tym wyjdę jak sobie po nie pojadę tam.
W sumie z tego co powyżej napisałem, to jednak u nas powinno się apartamenty budować, bo sami bogaci ludzie żyją i ich stać a "krakusów" nie.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11637
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: defekator »

LordRuthwen pisze:
25-07-2020, 09:23
Tak, w Tarnowie na nic nie ma zapotrzebowania, al czego bym nie szukał co nie jest produktem podstawowym - nie dostanę. Mogę iść jedynie kupić ciuchy i żarcie, bo po coś innego muszę jechać do Rzeszowa albo Krakowa lub przez Internet, problem powstaje wtedy, gdy potrzebuję tego na już.

Oj jak mnie to wkurza. Cokolwiek potrzebowałbym troszkę bardziej niestandardowego - albo nie ma, albo wybór ogranicza się do jednego, beznadziejnego modelu. Zazwyczaj kończy się na tym, że marnuję czas i paliwo na objechanie tarnowskich sklepów a potem i tak zamawiam przez neta. Ostatnio w głupocie swojej myślałem, że uda mi się kupić tu lornetkę. Wróciłem z niczym i następnego dnia miałem już ją w paczkomacie. A już największym hitem był wygięty uchwyt na talerz anteny satelitatnej. We wszystkich sklepach jakie objechałem a objechałem prawie wszystkie bo potrzebowałem "na już" mieli tylko proste. Co więcej nawet z produktami standardowymi jest problem - porównałem sobie ostatnio ofertę warzywniaków w Tarnowie i Łodzi i tam nie tylko wszystko tańsze ale dużo ładniejsze. Przykładem są pomidory - w Tarnowie znalazłem dosłownie 3 miejsca w których mają je przyzwoite. Reszta sprzedaje typowy marketowy produkt, który okazuje się po przekrojeniu niedojrzały i bez smaku. Różnica w cenie warzyw i owoców sezonowych tak gdzieś 50% na niekorzyść Tarnowa. Nawet z kupnem przyzwoitej bułki jest problem, większość to jakiś gąbczasty produkt pieczywopodobny - nawet te z piekarni. (owszem są też dobre piekarnie ale nie będę po pieczywo jeździł na drugi koniec miasta) I tak prawie ze wszystkim. A potem wielki lament, że handlu w mieście nie ma.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11057
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Goscinny »

Ja ostatnio łóżko kupowałem. Objechałem sklepy w Tarnowie, ale wybór bardzo słaby. Nawet byłem w Pilznie, bo tam kiedyś był fajny salon, ale i tam bida straszna.
Dodatkowo - transport na terenie miasta drogi i bez wniesienia - wniesienie płatne ekstra.
W końcu kupiłem w Nowym Sączu - nie dość, że wybór większy niż we wszystkich tarnowskich sklepach razem wziętych, to jeszcze dowóz z wniesieniem wyniósł mnie mniej niż lokalnie :)


Bastekxyz
Archont
Posty: 936
Rejestracja: 05-06-2010, 02:45

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Bastekxyz »

O ja też przerabiałem temat łóżka. Skończyło się zakupem na allegro :D To samo z fotelami do komputera - w Tarnowie wybór jest mizerny.

Awatar użytkownika

PrzemczaN
Proedroj
Posty: 308
Rejestracja: 21-07-2012, 15:27

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: PrzemczaN »

Ale też nie ma się co dziwić, że firmy coraz częściej decydują się na biznes zdalny. Oczywiście nie wszystko się da, ale zakupy jak najbardziej. To jest po prostu tańsze, a często równie skuteczne. Ja bardzo dużo rzeczy kupuję elektronicznie i mam to w domu czasem nawet na drugi dzień. Czasem faktycznie coś trzeba obejrzeć, dotknąć, ale jednak w większości przypadków idzie się bez tego obejść. W budynku, w którym pracuję kolejna firma się wyprowadza, ale właśnie na biznes zdalny. Wirus przyspieszył to, co i tak powoli było wdrażane. A same firmy... cóż, sprzedają to co chcą, gdzie widzą zarobek, ale też gdzie ryzyko inwestycyjne jest mniejsze. Ja też łapię się pracy na własną rękę, ale robię to co wiem, że zrobię, a nie co mnie może łatwo powalić. Mimo, że może zapotrzebowanie by było i potencjalny zarobek też.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11637
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: defekator »

"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


wejss
Rhetor
Posty: 1625
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: wejss »

defekator pisze:
27-07-2020, 13:51
http://tarnow.net.pl/articles/s/i/29276 ... estauracji

Ciekawe co z tego wyjdzie.
https://www.jemywtarnowie.pl/

Zamawiał już ktoś coś?
Ta strona przecież nic nie wnosi nowego. Po kliknięciu na danej restauracji przekierowuje na ich stronę i tyle. Równie dobrze można od razu wpisać stronkę jakieś pizzerii.
A najlepsza Gospoda Kupiecka : Niestety restauracja nie przyjmuje zamówień online.......
Życzę powodzenia
Ostatnio zmieniony 27-07-2020, 14:46 przez wejss, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11057
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Goscinny »

Ponoć walczą z... niską jakością dowozów :) Tyle, że do tej pory sami rozwozili jedzenie, więc walczą ze swoją niską jakością? :)
A tak naprawdę boją się Uber Eats czy innych tego typu firm, bo ponoć za dużą prowizję biorą. W sumie ruch logiczny z punktu widzenia restauracji o ile spowoduje konkurencję w tym temacie.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11637
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: defekator »

@wejss
Ale jak wejdziesz na stronę to możesz dodać produkt do koszyka i zamówić online. Z tego co kojarzę tej opcji większość restauracji nie miała. Dodatkowo jak rozumiem oni przejmują cały proces dowozu - inaczej nie byłoby sensu pisać o konkurencji dla Uber Eats. Nie wiem tylko jak to będzie wyglądało w praktyce - i czy w założeniach faktycznie ma to działać czy po prostu "po tarnowsku" blokować rynek przez przejęciem przez firmy, które potrafią świadczyć takie usługi. Bo kilka razy widziałem już gościa na rowerze z plecakiem Uber Eats

Sam pomysł wydaje się sensowny - zastanawia mnie jedynie wykonanie.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


tryhp3
Obywatel
Posty: 49
Rejestracja: 19-01-2017, 22:38

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: tryhp3 »

wejss pisze:
13-07-2020, 20:26
Jest wiele rodzin z terenów wiejskich, które codziennie dojeżdżają do Tarnowa do pracy nawet 40 km!!!!
Ja też mam 40 km do Tarnowa ale dojeżdżam krajówkami co zajmuje jakieś 40-45 minut, czyli pewniej mniej niż większość Krakusów stoi w korkach. Także odległość odległości nierówna.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6845
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: LordRuthwen »

Ja tam jestem zadowolony, o dużej części tych lokali w ogóle nie słyszałem, zatem to jest dla nich jakaś szansa na wybicie się.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11057
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Goscinny »

Klipa201 pisze:
23-07-2020, 00:18
Były próby budowy bardziej lub mnie luxsusowych bloków :) np blok Eltaru "Pod jesionem". Bloki które posiadają windy,garaże podziemne,zielone dachy,własne place zabaw itd to dużo więcej niż zwykły klocek.Tylko czy to już apartamentowiec? Czy tu chodzi o te dobra budynku + wysokość ?
@Klipa201 a jest w Tarnowie jakiś budynek mieszkalny z zielonym dachem? Albo np. z klimatyzacją w standardzie?


Kulfon
Rhetor
Posty: 2185
Rejestracja: 14-11-2012, 08:37

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Kulfon »

Ja zamiast zielonego dachu wolałbym panele słoneczne tak jak w innych miastach już jest .
''Bliższy Bogu jest niewierzący stosujący w życiu siedem przykazań, niż katolik, który wypełnia tylko trzy pierwsze''


Autor tematu
Klipa201
Prytan
Posty: 237
Rejestracja: 21-07-2012, 10:49
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Klipa201 »

Goscinny pisze:
28-07-2020, 19:57
Klipa201 pisze:
23-07-2020, 00:18
Były próby budowy bardziej lub mnie luxsusowych bloków :) np blok Eltaru "Pod jesionem". Bloki które posiadają windy,garaże podziemne,zielone dachy,własne place zabaw itd to dużo więcej niż zwykły klocek.Tylko czy to już apartamentowiec? Czy tu chodzi o te dobra budynku + wysokość ?
@Klipa201 a jest w Tarnowie jakiś budynek mieszkalny z zielonym dachem? Albo np. z klimatyzacją w standardzie?
Próby były a raczej plany takich dachów, to się chyba nazywać miało Apartamenty pod dębami vide. Gemini/Nowodąrowska.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11057
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Goscinny »

Czyli nie ma takich :) Klimy w standardzie też chyba nie ma nigdzie w mieście, więc apartamentowców jakoś nie pobudowali.
A jedyna próba zakończyła się zniknięciem firmy :(

ODPOWIEDZ