Inwestycje w miescie

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie

farciarzgilmore
Archont
Posty: 745
Rejestracja: 17-12-2009, 12:41
Lokalizacja: Polska

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: farciarzgilmore »

Cubaza pisze:
17-02-2022, 08:18
farciarzgilmore pisze:
16-02-2022, 18:46
W Polsce deweloper to "deweloper". Podam Ci przykład, jeden z tarnowskich deweloperów, który miał w ofercie mieszkania w szeregówkach na jednej z ulic, robił rezerwacje na niemałą kwotę. Ludzie zarezerwowali ok połowy mieszkań z oferty i czekali. Po jakimś czasie firma wycofała ofertę ponieważ.... grunt nie był ich. Znajomemu przez takie właśnie metody przepadła inna fajna oferta. Więcej przykładów możesz przeczytać na Internecie.
Czy ta sytuacja nie była może w zeszłym roku? I czy ta sytuacja nie miała miejsca koło Mechanicznych?
Zgadza się, ul. Równa, można wiedzieć dlaczego pytasz?


Cubaza
Rhetor
Posty: 3795
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Cubaza »

@farciarzgilmore ponieważ byłem też jedną z tych osób.


farciarzgilmore
Archont
Posty: 745
Rejestracja: 17-12-2009, 12:41
Lokalizacja: Polska

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: farciarzgilmore »

Cubaza pisze:
17-02-2022, 10:18
@farciarzgilmore ponieważ byłem też jedną z tych osób.
Nie wiem na ile Ty masz wiedzę ale napiszę Ci jeszcze jedną ciekawą rzecz. Koledze mówili, że wniosek o pozwolenie na budowę już złożony i czekają ale będzie nie później niż w styczniu. Kolega dowiedział się, że wniosek o pozwolenie na budowę nigdy nie wpłynął do UM :-)


Cubaza
Rhetor
Posty: 3795
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Cubaza »

Nie, mówili mi, że wniosek o pozwolenie na budowę został złożony, ale zapewniali mnie, że budowa rozpocznie się w grudniu 2021. Potem zauważyłem, że inwestycji zniknęła możliwość wykupienia mieszkania, zadzwoniłem, dowiedziałem się, że na pewno na koniec roku startują z budową, ale mają problem z działką, który na pewno zostanie rozwiązany. Jak inwestycja zniknęła ze strony to się dowiedziałem, że właściciel nie sprzedał działki :-) Ale ja miałem tak, że nie szukałem czegoś tak bardzo mocno, więc dogadaliśmy się bez problemu.


green123
Archont
Posty: 903
Rejestracja: 30-08-2012, 19:03

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: green123 »

farciarzgilmore pisze:
17-02-2022, 08:16
Drugie pytanie. Czy już wiadomo co powstanie na przeciw Leroy Merlin przy ul. Błonie?
Na przeciwko leroy merlin mają być dwa budynki pod jakieś większe sklepy. Co do stacji benzynowej to słyszałem, że ma powstać ale koło ronda na skrzyżowaniu ulic Wilczej i Jana Pawła (tzw. wylotówka na A4).

Tam pewnie w niedługiej perspektywie powstanie stacja benzynowa czy jakiś sklep. A tracą tylko mieszkańcy Krzyża, bo już wycięto trochę drzew i spacerując ulicą Jana Pawła widać wysypisko śmieci. Jak w lecie będzie upał to będzie śmierdziało tak jak nigdy. Dołączą do tego nowe firmy z ulicy Komunalnej i mieszkanie w Krzyżu w pobliżu ulicy Nowodąbrowskiej będzie tylko dla hardkorów.


aaee
Archont
Posty: 649
Rejestracja: 03-03-2011, 14:49

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: aaee »

https://tarnow.naszemiasto.pl/tarnow-ju ... c1-8757805

Będziemy budować nowy dworzec, a więc po co nam był węzeł przesiadkowy przy Kochanowskiego?
Przecież moze spokojne tam funkcjonować.

Do tego blokujemy prywatne inwestycje p. Mądla na jego terenie poprzez zmianę zagospodarowania przestrzennego.
Blokujemy kogoś kto chce inwestować pieniądze w Tarnowie i w nowe miejsca pracy.
Nie przytaczajmy tu że kupił jak za darmo i zlikwidował bo to nie o tu to chodzi.

Jak mają w takim przypadku patrzyć inwestorzy na Tarnów?
Nie stwarzamy szans do inwestowania a na dodatek jak już ktoś coś chce to go blokujemy...


Bastekxyz
Archont
Posty: 937
Rejestracja: 05-06-2010, 02:45

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Bastekxyz »

Dojazd i wyjazd (zwłaszcza dla autobusu) w to miejsce będzie "znakomity".


aaee
Archont
Posty: 649
Rejestracja: 03-03-2011, 14:49

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: aaee »

Bastekxyz pisze:
06-04-2022, 13:29
Dojazd i wyjazd (zwłaszcza dla autobusu) w to miejsce będzie "znakomity".
Jeśli chodzi o P&R to beznadziejny, jeśli chodzi o wyjazd z Kochanowskiego postawić rondo tymczasowe które są u nas popularne i po kłopocie


mefisto101
Prytan
Posty: 212
Rejestracja: 25-09-2009, 19:12

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: mefisto101 »

aaee pisze:
06-04-2022, 09:48
https://tarnow.naszemiasto.pl/tarnow-ju ... c1-8757805

Będziemy budować nowy dworzec, a więc po co nam był węzeł przesiadkowy przy Kochanowskiego?
Przecież moze spokojne tam funkcjonować.

Do tego blokujemy prywatne inwestycje p. Mądla na jego terenie poprzez zmianę zagospodarowania przestrzennego.
Blokujemy kogoś kto chce inwestować pieniądze w Tarnowie i w nowe miejsca pracy.
Nie przytaczajmy tu że kupił jak za darmo i zlikwidował bo to nie o tu to chodzi.

Jak mają w takim przypadku patrzyć inwestorzy na Tarnów?
Nie stwarzamy szans do inwestowania a na dodatek jak już ktoś coś chce to go blokujemy...
Naprawdę chcesz bronić blaszaka pana Mądla w centrum Tarnowa?
Piszesz o miejscach pracy, a ile ich będzie w blaszaku tj stacji benzynowej w centrum miasta 5??


aaee
Archont
Posty: 649
Rejestracja: 03-03-2011, 14:49

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: aaee »

A po co Ci blaszak dworzec? Nawet jakby było 5 to więcej niż 0.
Dolicz ze otworzy się ponownie jakieś centrum handlowe, wejdą mali przedsiębiorcy.

Lepiej żeby stało i niszczało.

Widocznie niektórym Tarnowskim biznesmenom nie pasuje, jak z terenami po Owintarze.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11645
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: defekator »

Miasto powinno zabezpieczyć sobie pozostawienie funkcji dworca w tym budynku w momencie gdy panu Mądlowi go sprzedawało. W obecnej sytuacji obrażanie się na niego i celowe utrudnianie otworzenia tam jakiejś innej działalności jest niepoważne, nieprofesjonalne i sprawia, że nikt nie zyskuje a wszyscy tracą. Magistrat powinien mieć pretensje nie do pana Mądla, a do tego kto podpisał z nim umowę na sprzedaż budynku w takiej formie w jakiej podpisano. Bo skoro podpisana umowa na to pozwalała a prowadzenie dworca było dla niego nieopłacalne to nie ma co się dziwić, że dworzec skasował.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


wejss
Rhetor
Posty: 1634
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: wejss »

defekator pisze:
08-04-2022, 10:31
Miasto powinno zabezpieczyć sobie pozostawienie funkcji dworca w tym budynku w momencie gdy panu Mądlowi go sprzedawało. W obecnej sytuacji obrażanie się na niego i celowe utrudnianie otworzenia tam jakiejś innej działalności jest niepoważne, nieprofesjonalne i sprawia, że nikt nie zyskuje a wszyscy tracą. Magistrat powinien mieć pretensje nie do pana Mądla, a do tego kto podpisał z nim umowę na sprzedaż budynku w takiej formie w jakiej podpisano. Bo skoro podpisana umowa na to pozwalała a prowadzenie dworca było dla niego nieopłacalne to nie ma co się dziwić, że dworzec skasował.
W punkt!


japoneczka01
Proedroj
Posty: 488
Rejestracja: 16-12-2015, 12:17
Lokalizacja: Tarnów

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: japoneczka01 »

O domu spokojnej starości, który ma powstać w Mościcach i o perypetiach z tym związanych: https://www.temi.pl/tarnow/dom-spokojne ... moscicach/


wejss
Rhetor
Posty: 1634
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: wejss »

japoneczka01 pisze:
18-04-2022, 15:31
O domu spokojnej starości, który ma powstać w Mościcach i o perypetiach z tym związanych: https://www.temi.pl/tarnow/dom-spokojne ... moscicach/
Stary artykuł. Prace są już mocno zaawansowane. A tak na marginesie to Dom Spokojnej Starości w tak ruchliwym miejscu chyba nie będzie domem spokojnym :)

Awatar użytkownika

zicc
Prytan
Posty: 181
Rejestracja: 26-11-2009, 18:28

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: zicc »

https://www.radiokrakow.pl/aktualnosci/ ... um-tarnowa

Przepiękne. I zapewne niedrogie, kosztowało może tylko bańkę lub pięć :)

ODPOWIEDZ