Inwestycje w miescie

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
Online

daniels90
Obywatel
Posty: 76
Rejestracja: 16-10-2023, 20:06

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: daniels90 »

Jest nowy inwestor zainteresowany budową osiedla na terenie dawnego Owintaru w centrum Tarnowa. Problem w tym, że zmieniają się właściciele, a teren stoi tak jak stał.

https://www.radiokrakow.pl/aktualnosci/ ... m-tarnowa/

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11071
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Goscinny »

Nie będzie nam nikt tutaj Manhattanu budować!
Zobaczymy kolejne wizualizacje a potem inwestor sobie łeb rozwali o urzędniczy beton.


wejss
Rhetor
Posty: 1634
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: wejss »

Skończy się to najtańszymi betonowymi klockami kompletnie niepasującymi do otoczenia. Tymczasem teren ten świetnie nadawał się na budowę centrum komunikacyjnego razem z nowym urzędem miasta. Wszystko w jednym miejscu. Dworzec autobusowy, obok dworzec kolejowy i Urząd Miasta. Szkoda, że miasto pozbyło się terenu a teraz na siłę próbuje wciskać nowy dworzec autobusowy gdzieś na zadupiu za torami.


farciarzgilmore
Archont
Posty: 745
Rejestracja: 17-12-2009, 12:41
Lokalizacja: Polska

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: farciarzgilmore »

Na portalu 112Tarnów.pl - Tarnowski Portal Ratowniczy, podali że pali się młyn na Kołłątaja :)

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7663
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: ad2222 »

Samozapłon mokrych cegieł - no chemiczno-fizyczny cud.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


kato
Rhetor
Posty: 2702
Rejestracja: 24-08-2009, 11:27
Lokalizacja: Tarnów

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: kato »

Jaki zabytek, taka chemiczno-fizyczna reakcja.
Nikt Panu nie da tyle, ile ja mogę obiecać (KMN)

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11071
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Goscinny »

Widocznie ktoś chce tam zbudować parę bloków, a nie remontować ruinę.
Czy strażacy znowu bezczelnie udaremnili zmianę zagospodarowania terenu? :)

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6856
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: LordRuthwen »

Z ciekawości tamtędy pojechałem, zdecydowanie udaremnili

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11645
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: defekator »

https://tarnow.naszemiasto.pl/na-rogu-u ... c1-9594183

Woonerfy fajna rzecz i mądrze zaprojektowane faktycznie ożywiają przestrzeń miejską. Tylko, że
zostanie nowa nawierzchnia, pojawią się klomby i duża donica, a także elementy małej architektury, czyli siedziska, ławeczki i stojak na rowery
do jasnej cholery kilka klombów, duża donica ławeczka i stojak na rowery to nie jest żaden woonerf. Jak zwykle pojawia się fajny pomysł a kończy na wykonaniu "po tarnowsku"
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


japoneczka01
Proedroj
Posty: 488
Rejestracja: 16-12-2015, 12:17
Lokalizacja: Tarnów

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: japoneczka01 »

Cudowna lokalizacja. Na pewno ze skwerku będą korzystać ci, którzy uwielbiają inhalować się spalinami i odpoczywać w hałasie samochodów. Brawo za "zdrowy" pomysł.


kato
Rhetor
Posty: 2702
Rejestracja: 24-08-2009, 11:27
Lokalizacja: Tarnów

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: kato »

A ja wyobrażam sobie, że miasto wykupuje pola i chaszcze za kościołem bł. Karoliny i w kierunku lasku Lipie, a potem zakłada olbrzymi park.
Częściowo dziki, z ziemnymi alejkami dla kijkarzy lub tych, którzy lubią biegać boso, z ławeczkami (te w sporej odległości od Biedry).
To bardzo przyjemne marzenie :)
Nikt Panu nie da tyle, ile ja mogę obiecać (KMN)

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11645
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: defekator »

Przecież coś takiego masz tam obecnie. Ale fakt - w najblliższych latach zapewne to zniknie i dewloperzy postawią tam kolejne "kurniki". Z jednej strony mi szkoda, z drugiej rozumiem, że gdzieś to wszystki musi się budować.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11071
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Goscinny »

Tylko dla kogo ma się to budować? Tarnów się wyludnia, ale nowe bloki powstają. A potem się okazuje, że na piętrze mieszka jedna osoba, bo reszta mieszkań jest kupiona jako lokata kapitału.


farciarzgilmore
Archont
Posty: 745
Rejestracja: 17-12-2009, 12:41
Lokalizacja: Polska

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: farciarzgilmore »

Goscinny pisze:
29-01-2024, 11:17
Tylko dla kogo ma się to budować? Tarnów się wyludnia, ale nowe bloki powstają. A potem się okazuje, że na piętrze mieszka jedna osoba, bo reszta mieszkań jest kupiona jako lokata kapitału.
Mieszkałem ostatnie 10 lat na Marynarki i nie kojarzę, aby taka sytuacja miała miejsce. Fakt, jest kilku bogatych co posiadają po kilkanaście mieszkań, ale większość wynajęte. Te nowe bloki co buduje LAGO (póki co jeden w sprzedaży) to też większość kupiona albo rezerwacje.
Tak to jest, jak się liczbę mieszkańców, liczy poprzez ilość złożonych deklaracji śmieciowych. No chyba, że jest inaczej niech mnie ktoś poprawi.


kato
Rhetor
Posty: 2702
Rejestracja: 24-08-2009, 11:27
Lokalizacja: Tarnów

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: kato »

defekator pisze:
29-01-2024, 09:42
Przecież coś takiego masz tam obecnie.
Wolałbym cos w rodzaju Parku Zdrojowego w Świnoujściu.
Spora część dzika, reszta ładnie zagospodarowana.
Nikt Panu nie da tyle, ile ja mogę obiecać (KMN)

ODPOWIEDZ