Inwestycje w miescie

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie

toomas
Archont
Posty: 603
Rejestracja: 20-09-2009, 18:27
Lokalizacja: Tarnów

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: toomas »

japoneczka01 pisze:Straż Miejska twierdzi, że jak nie ma zgłoszenia, to im nie wolno nic na własną rękę robić.
I dlatego właśnie tę formację powinni rozwiązać...U mnie w gminie też jest Straż Gminna tyle że pracują do 15:)

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3590
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Mr Greenback »

Krakowski Park Technologiczny wydał kolejne trzy decyzje o wsparciu budowy nowych zakładów produkcyjnych w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Zrealizują je firmy Oknoplast, Tarnwell i Solidbox, łączne nakłady inwestycyjne przekroczą 120 mln zł.

Tarnwell Polska jest nową spółką produkcyjną utworzoną przez Grupę Plastiwell International, producenta m.in. sprzętu sportowego i turystycznego, materiałów do budowy instalacji elektrycznej czy części do małego i dużego AGD. W Tarnowie zbuduje ona nowy zakład produkcyjny wytwarzający części i akcesoriów z tworzyw sztucznych. Firma zadeklarowała poniesienie nakładów inwestycyjnych w wysokości co najmniej 33 mln zł.


Tym razem nie był to trik wyborczy. Choć sceptycy mówili, że Ciepiela podpisał kolejny list intencyjny a la uszczelki kosmiczne :lol: :lol:
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Jan Kowalski »

Mr Greenback pisze: Tym razem nie był to trik wyborczy. Choć sceptycy mówili, że Ciepiela podpisał kolejny list intencyjny a la uszczelki kosmiczne :lol: :lol:
To byłaby miła odmiana. Będę jak Tomasz - uwierzę, jak pracownicy dostaną pierwszą wypłatę :)
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.


wejss
Rhetor
Posty: 1610
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: wejss »

No dobra. Ile tych ludzi planują zatrudnić? 20? 30? Porównajcie to z Hutchinson w Dębicy gdzie ma być docelowo 1000 ludzi zatrudnionych.


mandruchow
Obywatel
Posty: 66
Rejestracja: 27-01-2012, 08:35

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: mandruchow »

https://www.skyscrapercity.com/showpost ... count=2859" onclick="window.open(this.href);return false; a to to?


Exyou
Proedroj
Posty: 328
Rejestracja: 28-03-2011, 14:45

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Exyou »

I jeszcze to na dokładke.

http://www.propertynews.pl/tereny-inwes ... 71131.html" onclick="window.open(this.href);return false;


Frytek
Proedroj
Posty: 461
Rejestracja: 04-07-2012, 11:18

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Frytek »

Exyou pisze:I jeszcze to na dokładke.

http://www.propertynews.pl/tereny-inwes ... 71131.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Oni za tym chodzili kilka lat bo mieli problemy z papierami żeby wszystko dograć.


Exyou
Proedroj
Posty: 328
Rejestracja: 28-03-2011, 14:45

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Exyou »

Frytek pisze:
Exyou pisze:I jeszcze to na dokładke.

http://www.propertynews.pl/tereny-inwes ... 71131.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Oni za tym chodzili kilka lat bo mieli problemy z papierami żeby wszystko dograć.

Pewnie pozwolenia w urzędach, wcale mnie to nie dziwi.


wejss
Rhetor
Posty: 1610
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: wejss »

Tarnowskiej byle jakości ciąg dalszy. Kilka spostrzeżeń po wizycie na Kantori. W pomieszczeniu gospodarczym jest już wybita szyba, chociaż bardziej wydaje się że już została taka wprawiona. Leżaki na paletach to chyba tylko chwilowo, mam nadzieję. To że jest ich tylko 4 to inna sprawa. Hitem natomiast są lampy zamontowane w alejkach. Ja nie wiem kto był wykonawcą ale należy mu się nagroda partacza roku. Lampy przymocowane do kostki za pomocą kątowników i wkrętów do drewna.
Załączniki
2.jpg
2.jpg (856.79 KiB) Przejrzano 6244 razy
1.jpg
1.jpg (883.89 KiB) Przejrzano 6244 razy
3.jpg
3.jpg (397.31 KiB) Przejrzano 6244 razy


Trishelle
Proedroj
Posty: 406
Rejestracja: 06-02-2014, 13:54

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Trishelle »

Pytanie. Czy wiadomo może jak miasto ma zamiar się ustosunkować do pozwu Gemini? Z tego co czytałam sprawa już się toczy.


GregTrN
Prytan
Posty: 267
Rejestracja: 11-06-2010, 20:20
Lokalizacja: Tarnów

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: GregTrN »

Montaż lamp na kątowniczkach z Castoramy. To kwintesencja tarnowskiego partactwa przy okazji każdej możliwej inwestycji. Krew człowieka zalewa jak widzi w jaki sposób są marnotrawione pieniądze.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11596
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: defekator »

http://www.tarnow.pl/Dla-mieszkancow/Ak ... WH6E-2uFvI" onclick="window.open(this.href);return false;

Brzmi ambitnie. Ale mnie ciekawi czy wreszcie doczekam się wyraźnie widocznych tabliczek informujących jaki autobus odjeżdża zdanego przystanku. Kiedyś takie były ale z jakiś powodów już ich nie ma.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


wejss
Rhetor
Posty: 1610
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: wejss »

defekator pisze:http://www.tarnow.pl/Dla-mieszkancow/Ak ... WH6E-2uFvI

Brzmi ambitnie. Ale mnie ciekawi czy wreszcie doczekam się wyraźnie widocznych tabliczek informujących jaki autobus odjeżdża zdanego przystanku. Kiedyś takie były ale z jakiś powodów już ich nie ma.
Niestety inwestorów to do miasta nie przyciągnie a młodych nie zatrzyma.

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Jan Kowalski »

Kolejny wydatek, który nie ma uzasadnienia. Taki drogi gadżet Ciepieli.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11596
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: defekator »

Dlaczego nie ma uzasadnienia? Jeżeli to będzie działać właściwie to jednak istnieje spora szansa na zmniejszenie korków. Rzeczy takie jak zielona fala w innych miastach dobrze się sprawdzają. Z aplikacji do wyszukiwania miejsc parkingowych też chętnie bym skorzystał. W obrębie sporej części miasta możliwości przebudowy istniejących ulic są bardzo ograniczone - pozostaje zatem tylko reorganizacja ruchu. Pozostaje tylko jeden warunek - ten system musi być wdrożony dobrze - a nie po tarnowsku. 18,5 miliona to koszt rozbudowy niewielkiego odcinka ulicy - a otrzymujemy w zamian coś może pozytywnie oddziaływać na ruch w całym mieście.

Jedyne co mnie ubawiło to ta wypowiedź pana Ciepieli:
Dynamiczny rozwój oraz przemiany inwestycyjne, które zachodzą w Tarnowie, wskazują, że nasze miasto gotowe na wdrożenia nowoczesnych technologii, w tym związanych z zarządzaniem ruchem, nakierowanych na ideę „Smart City” i przyjaznego miasta – mówi Roman Ciepiela.
Jakoś mi się to skojarzyło ze zwrotem "praca w młodym dynamicznym zespole" umieszczanym w ogłoszeniach o pracę, gdy pracodawca nie ma nic do zaoferowania ponad minimalną krajową a chce aby ogłoszenie ładnie wyglądało :)
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

ODPOWIEDZ