Inwestycje w miescie

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11595
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: defekator »

Bardzo sympatyczna inwestycja miejska w zakresie zwiększania ilości zieleni w centrum miasta:
Obrazek
Obrazek

Szkoda, że nie w Tarnowie a w Piotrkowie Trybunalskim. Konstrukcja bardzo prosta - zieleń posadzona jest w dużych plastikowych donicach, które obudowane są dekoracyjną metalową kratownicą. Wygląda to naprawdę schludnie.

A ja tak się zastanawiam jak nasze parklety na Wałowej za 210 tysięcy mają się do tego powyżej w kategorii stosunku "koszt-efekt".
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


BARIZEH
Obywatel
Posty: 67
Rejestracja: 29-01-2013, 21:10
Lokalizacja: Tarnów

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: BARIZEH »

A ile kosztowały te w Piotrowie Trybunalskim? i jak długo pożyją w donicach?
Mnie osobiście zieleń na Wałowej bardzo się podoba i nie rozumiem nagonki na wszystko co powstaje w Tarnowie jako to niby gorsze od tego co w innych miastach.
Ponadto zawsze można przedstawiać swoje propozycje np. do budżetu obywatelskiego, równocześnie zadając sobie nieco trudu w celu sprawdzenia ile co kosztuje.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11595
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: defekator »

Nie widzę powodu dla którego rośliny w donicach miałyby żyć krócej niż w betonowych "pojemnikach". Ilość ziemi w obu jest podobna. Też daleki jestem od nagonki na wszystko co się w tym mieście robi, ale zarówno parklety jak i "zielone przystanki" uważam za inwestycje nietrafione. Głównie z powodu tego ile to kosztowało i co uzyskaliśmy w zamian. Może na zdjęciach tego nie widać, ale rozwiązanie z Piotrkowa jest po prostu ładniejsze. Kosztu niestety nie znam. Na chłopski rozum powinno to kosztować znacznie mniej niż parklety. Jeżeli tak nie było to część mojej argumentacji upada.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11595
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: defekator »

Obrazek

W okolicach Lipia znalazłem kilka takich urządzonek. Google pokazuje, że to coś związanego z poszukiwaniem ropy i gazu. Wie ktoś coś więcej o tym?
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


Bastekxyz
Archont
Posty: 934
Rejestracja: 05-06-2010, 02:45

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Bastekxyz »


Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: LordRuthwen »

Dziś widziałem te wozy jak wyjechały z Kruka w Skrzyszowie i po chwili pojechały wzdłuż obwodnicy drogą techniczną pod Marcinką.


Autor tematu
Klipa201
Prytan
Posty: 237
Rejestracja: 21-07-2012, 10:49
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Klipa201 »



japoneczka01
Proedroj
Posty: 486
Rejestracja: 16-12-2015, 12:17
Lokalizacja: Tarnów

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: japoneczka01 »

Takie skrzyneczki jak na zdjęciu defekatora widziałam na trawnikach na terenie naszego miasta: jedną przy ul. Lwowskiej, a drugą przy ul. Bernardyńskiej na trawniku przy Zarządzie Cmentarzy. Wieczorem pulsuje czerwonym światełkiem.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11595
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: defekator »

A w budynku po Almie będzie kolejna Biedronka.... Czyli plotki o tym, że otworzy się tam Aldi były wyłącznie plotkami.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


Pzet
Prytan
Posty: 173
Rejestracja: 15-11-2010, 14:49
Lokalizacja: Tarnów

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Pzet »

Z tego co wiem, to nie będzie kolejna Biedronka, tylko ma przenieść się sklep z Dąbrowskiego 8.


japoneczka01
Proedroj
Posty: 486
Rejestracja: 16-12-2015, 12:17
Lokalizacja: Tarnów

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: japoneczka01 »

Słyszałam, że ma tam być jeszcze Rossmann.


Cubaza
Rhetor
Posty: 3776
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Cubaza »

Czyli jeszcze pepco i będzie wszystko. Jak Tarnów stał kebabami tak teraz stoi pepco, biedronkami i Rossmanami :D


wejss
Rhetor
Posty: 1610
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: wejss »

Trójca przenajświętsza. Popepcyło ich już całkiem

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11595
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: defekator »

O takiej kombinacji tam marzyłem. Biedra, Pepco i Rossman..... Heh, to nawet przed remontem oferta bardziej spełniała moje oczekiwania. Przynajmniej parking był pusty.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


Beny
Archont
Posty: 506
Rejestracja: 27-02-2010, 05:10
Lokalizacja: Tarnów

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Beny »

Standardowo ostatnio powstaja takie centra Biedronkowo Pepcowo Rosmanowe, nie wiem jak w innych regionach ale jadąc na południe to w Tuchowie takie powstaje, w Gromniku i Bobowej juz takie dziala, pewnie u nas bedzie podobnie.
A słyszeliscie o nowej inwestycji w Tarnowie, 5 nowych wiat rowerowych, nie wiem moze ja sie nie znam na budownictwie za duzo ale dla mnie te wszystkie wiaty, przystanki , wezly przesiadkowe zdecydowanie za duzo kosztują, 5 takich wiat(troche kątowników daszek i kilka desek) bagatela 526 tys zł, jakbym sie uparl to moze dwa male domy za to bym wybudował:):) Juz nie piszac o sensownosci takich wiat, ale mamy kryzys prezydent ciagle cos chce podnosic mowi ze nie ma pieniedzy te 526 tys by sie do budżetu przydalo.

ODPOWIEDZ