Inwestycje w miescie

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie

wejss
Rhetor
Posty: 1610
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: wejss »

gnite pisze:Czyli mają wybudować super linię kolejową Kielce-Tarnów tylko po to, żeby w wakacje ludzie dojeżdżali w góry? Swoją droga gdzie tu jakieś góry? Marcinka trochę mała jednak. Do Sącza będzie porządne połączenie przez Kraków to nikt normalny nie będzie puszczał pociągów tędy, szkoda taboru.
No może nie byłeś nigdy poza Tarnowem na południe. Przykro mi. Wybierz się kiedyś do Krynicy. Taka miejscowość jest. Dużo ludzi z Warszawy tam jeździ.

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3589
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Mr Greenback »

wejss pisze:
gnite pisze:Czyli mają wybudować super linię kolejową Kielce-Tarnów tylko po to, żeby w wakacje ludzie dojeżdżali w góry? Swoją droga gdzie tu jakieś góry? Marcinka trochę mała jednak. Do Sącza będzie porządne połączenie przez Kraków to nikt normalny nie będzie puszczał pociągów tędy, szkoda taboru.
No może nie byłeś nigdy poza Tarnowem na południe. Przykro mi. Wybierz się kiedyś do Krynicy. Taka miejscowość jest. Dużo ludzi z Warszawy tam jeździ.
Pisałem już, że ta kolej NS-Tarnów-Kielce-CPK to jakiś żart. Właśnie budują Podłęże-Piekiełko-NS. Nikt o zdrowych zmysłach nie zdubluje linii kolejowej ! Gdzie projekty, wykupione grunty, decyzje??? Kiełbasa wyborcza jak dla mnie.
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11594
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: defekator »

wejss pisze:
No może nie byłeś nigdy poza Tarnowem na południe. Przykro mi. Wybierz się kiedyś do Krynicy. Taka miejscowość jest. Dużo ludzi z Warszawy tam jeździ.

Co prawda to nie Warszawa, ale jest codzienne połączenie autobusowe Łódź-Krynica, które pokrywa dużą część tej trasy i jedzie przez Kielce (jak i Tarnów). Za wyjątkiem świąt i długich weekendów autobus ten nie ma pełnego obłożenia a i wówczas nie zawsze jest pełen. Bardzo by mi pasowało połączenie kolejowe w tym kierunku, bo dość często mam tam po drodze, ale na prawdę mocno wątpię aby było ono w stanie się samo utrzymać. O zwrocie inwestycji przed kolejnym zaćmieniem pokroju dzisiejszego już nie wspominam. W ogóle ten pomysł wygląda mi na dorabianie na siłę teorii do koncepcji CPL. Ktoś sobie tam coś wymarzył ale zupełnie nie przekalkulował kosztów. Fajnie by było ale ja rozważam to w kategoriach tego miliona aut na prąd w 10 lat.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

gumini_0317
Archont
Posty: 767
Rejestracja: 16-12-2010, 12:52
Lokalizacja: zza Dunajca

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: gumini_0317 »

Mr Greenback pisze:zwłaszcza, że już budowane jest połączenie Podłęże-Nowy Sącz.
Mr Greenback pisze:Właśnie budują Podłęże-Piekiełko-NS.
Nie opowiadaj kłamstw. Szczególnie takich, które łatwo zweryfikować.

Awatar użytkownika

gnite
Prytan
Posty: 107
Rejestracja: 30-08-2012, 15:38

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: gnite »

Budowana jeszcze nie jest, póki co najnowsze wieści z linii Podłęże - Piekiełko - Nowy Sącz są takie: http://twojsacz.pl/uniewazniono-wybor-n ... wej-linii/" onclick="window.open(this.href);return false;. Ale tak czy inaczej sprawa się kręci i linia ta powstanie długo zanim szanse na to mogłaby mieć linia Kielce - Tarnów - Nowy Sącz.


krzychu
Archont
Posty: 881
Rejestracja: 23-09-2009, 19:02
Lokalizacja: Tarnów

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: krzychu »

a mi sie marzy tramwaj -> sloneczna-jana pawla-blonie-nowodabrowska-starodabrowska

zeby jezdzil w takim okregu
LA ARTE

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7655
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: ad2222 »

..."a mnie się marzy kurna chata", że tak klasykiem pojadę. Nie lepiej, zamiast kręcić się wokół największego blokowiska w mieście, puścić taki tramwaj do Mościc? Jana Pawła-Słoneczna-Sitki-Słowackiego-Szkotnik-Szujskiego-Mościckiego-Kwiatkowskiego?
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


krzychu
Archont
Posty: 881
Rejestracja: 23-09-2009, 19:02
Lokalizacja: Tarnów

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: krzychu »

forsuj swoj plan wiec ;-)
LA ARTE


MST wónraT
Rhetor
Posty: 1893
Rejestracja: 05-05-2011, 22:57

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: MST wónraT »

A ja forsuje swoj plan, wiec zeby jezdzil w takim okregu mi sie marzy tramwaj lwowska - okrezna - braci sakow - lotnicza - tarnowskich - gumniska - okrezna - lwowska.

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3589
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Mr Greenback »

gnite pisze:Budowana jeszcze nie jest, póki co najnowsze wieści z linii Podłęże - Piekiełko - Nowy Sącz są takie: http://twojsacz.pl/uniewazniono-wybor-n ... wej-linii/" onclick="window.open(this.href);return false;. Ale tak czy inaczej sprawa się kręci i linia ta powstanie długo zanim szanse na to mogłaby mieć linia Kielce - Tarnów - Nowy Sącz.
To mnie zaskoczyłeś. Remont torów trwa, widać odbywa w ramach innego projektu jak mówili o Podłęże-Piekiełku to w trybie dokonanym. Stąd mój wpis.

Natomiast ciekawa rzecz jest taka, że ten artykul potwierdza tylko to co mówiłem o braku sensu na kolej Tarnów-Kielce-NS. Nawet wykonawcy projektu nie można wybrać szybko a co dopiero budowa..
Tak ok.2030 roku może by tory zbudowali. Projekt Piekiełko to 7 mld złotych.. skąd mieliby mieć pieniądze na drugi, większy projekt?
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell

Awatar użytkownika

gumini_0317
Archont
Posty: 767
Rejestracja: 16-12-2010, 12:52
Lokalizacja: zza Dunajca

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: gumini_0317 »

Mr Greenback pisze:To mnie zaskoczyłeś. Remont torów trwa, widać odbywa w ramach innego projektu
http://www.zamowienia-publiczne.lex.pl/ ... -nowy-sacz
https://sadeczanin.info/gospodarka/na-l ... k-po-masle
https://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosc ... 86662.html
Jaki remont trwa?! Pudrowanie trupa a nie prawdziwy remont. To drobne działania spowalniające (nawet nie hamujące a właśnie spowalniające) proces degradacji linii. Gdy Nowosądeckie Stowarzyszenie Miłośników Kolei dostało dotację na organizowanie przejazdów pociągów retro, PLK chcąc wyjść z twarzą zrobiła bieda-remoncik. Osuwisko w Limanowej pokazało jaki był poziom remontu i jak PLK interesuje się stanem zarządzanego terenu.
Podsumowując: wspominane działania nie miały związku z budową linii „Podłęże-Piekiełko”. Taka analogia: łatanie dziury na Lwowskiej nie nazwiesz budową Wschodniej Obwodnicy Tarnowa :)

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3589
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Mr Greenback »

gumini_0317 pisze:
Mr Greenback pisze:To mnie zaskoczyłeś. Remont torów trwa, widać odbywa w ramach innego projektu
http://www.zamowienia-publiczne.lex.pl/ ... -nowy-sacz
https://sadeczanin.info/gospodarka/na-l ... k-po-masle
https://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosc ... 86662.html
Jaki remont trwa?! Pudrowanie trupa a nie prawdziwy remont. To drobne działania spowalniające (nawet nie hamujące a właśnie spowalniające) proces degradacji linii. Gdy Nowosądeckie Stowarzyszenie Miłośników Kolei dostało dotację na organizowanie przejazdów pociągów retro, PLK chcąc wyjść z twarzą zrobiła bieda-remoncik. Osuwisko w Limanowej pokazało jaki był poziom remontu i jak PLK interesuje się stanem zarządzanego terenu.
Podsumowując: wspominane działania nie miały związku z budową linii „Podłęże-Piekiełko”. Taka analogia: łatanie dziury na Lwowskiej nie nazwiesz budową Wschodniej Obwodnicy Tarnowa :)
Myślałem, że to co robią to jest ten projekt. Zwłaszcza że w Podłężu leżą zwiezione podkłady kolejowe, są też wagony "remontówki". I mówili mi o projekcie w trybie dokonanym. Pomyliłem się.
Tyle, że i tak bliżej realizacji Piekiełka niż budowy NS-Tarnow-Kielce czemu nie zaprzeczysz.
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell

Awatar użytkownika

gumini_0317
Archont
Posty: 767
Rejestracja: 16-12-2010, 12:52
Lokalizacja: zza Dunajca

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: gumini_0317 »

Mr Greenback pisze:Tyle, że i tak bliżej realizacji Piekiełka niż budowy NS-Tarnow-Kielce czemu nie zaprzeczysz.
Do tego się nie odnosiłem. Aczkolwiek uważam, że masz rację. Na obecną chwilę P-P jest bardziej prawdopodobne niż T-K.
Mr Greenback pisze:Myślałem, że to co robią to jest ten projekt. Zwłaszcza że w Podłężu leżą zwiezione podkłady kolejowe, są też wagony "remontówki". I mówili mi o projekcie w trybie dokonanym. Pomyliłem się.
Bo remontują* linię w stronę Nowej Huty :D http://www.gazetakrakowska.pl/wiadomosc ... ,11937733/" onclick="window.open(this.href);return false;
Tylko się terminami nie zgrali z modernizacją średnicy xD

*Nie jestem pewien na jakim etapie są obecnie. Być może już skończyli.


Exyou
Proedroj
Posty: 328
Rejestracja: 28-03-2011, 14:45

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Exyou »

Jeszcze apropo tej inwestycji eltaru na nowodąbrowskiej, faktycznie muszą mieć duże problemy bo strona inwestycji znikła i strona eltar development także. Szkoda bo fajnie by to zrobiło tamtemu rejonowi, może jakiś inwestor kupi projekty i tereny od nich,ehhh :-/


Szakuł
Prytan
Posty: 154
Rejestracja: 16-04-2015, 13:29

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Szakuł »

Jest pozwolenie na budowę sklepu na terenie po Owintarze

Rzeszowska firma Frac może bez przeszkód ruszać z przebudową zdewastowanych hal po biurach i magazynach. Może też rozpocząć budowę dwóch niewielkich sklepów w części po dawnych magazynach przy Bandrowskiego.

http://www.rdn.pl/news/pozwolenie-budow ... -owintarze" onclick="window.open(this.href);return false;

Ciekawe czy zaczną od razu budować coś na tych ruinach czy będą czekać na ruch miasta w związku z ewentualnym projektem planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu po dawnym Owintarze.

ODPOWIEDZ