Inwestycje w miescie

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie

Frytek
Proedroj
Posty: 461
Rejestracja: 04-07-2012, 11:18

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Frytek »

Jakby dodali więcej wody do tej fontanny to tragedii by nie było, jakieś wodotryski żeby coś się działo bo w obecnej formie nie zachwyca...


szopen
Prytan
Posty: 253
Rejestracja: 10-11-2010, 19:32
Lokalizacja: Tarnów - Centrum

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: szopen »

ad2222 pisze:Hamaki i leżaki to byłby fajny test dla mieszkańców Tarnowa - czy są związani z miastem i odpowiedzialni na tyle, żeby nie przywłaszczyć sobie tych sprzętów :)
Ad, taki test zdaje się już niedawno miał miejsce i to akurat w Parku Strzeleckim, a dotyczył chyba figur szachowych do tych stacjonarnych stołów z planszami do gry. Wynik tego testu pozytywny nie był, zdaje mi się, że nawet na stronie rdn-u była o tym jakaś wzmianka.

Co do samego remontu Ogrodu Jordanowskiego, to jestem dosyć sceptycznie nastawiony co do tych hamaków, albo po prostu nie widziałem jeszcze przykładów "miejskiego hamaka", który byłby wytrzymały i względnie wygodny jednocześnie. Mam też cichą nadzieję, że pomysłodawca leżaków ma na myśli coś takiego lub podobnego: https://tinyurl.com/ybocf296" onclick="window.open(this.href);return false; Bo jeżeli serio pod uwagę brane są drewniano-szmaciane "luźne" leżaki z logiem miasta, to szkoda pieniędzy na jednorazowy wydatek. Takie coś ma rację bytu np. przed BWA (gdzie mimo wszystko ochrona ma okna na przeciwko, a leżaki rozsiane są na małym skrawku terenu). No chyba, że za tym pomysłem idzie jakaś głębsza filozofia ogarnięcia logistyki i sposobu wydawania tych leżaków mieszkańcom. :v

Skoro już w planach jest przeniesienie tej siłowni plenerowej, to fajnie by było gdyby i w Ogrodzie Jordanowskim znalazła się siłownia do treningu kalistenicznego - coś jak pod Marcinką czy w Parku na Piaskówce.


Exyou
Proedroj
Posty: 328
Rejestracja: 28-03-2011, 14:45

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Exyou »

Ruszyła strona.

http://investintarnow.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

No zobaczymy czy to da zamierzane efekty.


kari
Thesmothetai
Posty: 1104
Rejestracja: 18-09-2010, 15:11

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: kari »

Ciekawe, ciekawe. W Mielcu zgłaszają się już inwestorzy.Zobaczymy jak będzie u Nas.

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Jan Kowalski »

U nas wciąż myślenie urzędnicze. Unia dała dwie banki na promocję, to promujem. Jest strona pokazująca ile to obszarów Tarnów i okolice mają do sprzedania. Tak się zastanawiam, czy będąc właścicielem dużej fabryki, który ma w planach jej rozwój, zainteresowałbym się taką stroną Tarnów NOW is the best time to invest.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11596
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: defekator »

Nie wiem czy pomoże ale na pewno nie zaszkodzi. Dużych inwestorów raczej to nie ściągnie - oni chyba mają inne źródła informacji, ale dla tych średnich i drobnych może być to ułatwienie. Te pieniądze które wydano na stronę na pewno można było wydać gorzej.

Natomiast co mnie zastanawia: dość mało tych ofert jeżeli chodzi o sam Tarnów jest. No i większość z nich nie ma Planu Zagospodarowania Przestrzennego. To może być spory problem, zwłaszcza w kontekście zapowiadanych utrudnień w uzyskiwaniu Warunków Zabudowy. Na prawdę oni wszyscy tak zajęci, że nie dało się tych MPZP uchwalić przed przygotowaniem oferty?
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


kari
Thesmothetai
Posty: 1104
Rejestracja: 18-09-2010, 15:11

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: kari »

Drugą sprawą jest fakt, że potencjalni inwestorzy muszą brać również pod uwagę fakt czy znajdą odpowiednio wykwalifikowany personel.
Kolejna aspektem jest to, że w przyszłości taka firma będzie się chciała rozbudować/poszerzyć działalność.Patrzą na statystyki i dane GUS-u za kilkanaście lat będą mogli mieć problem ze znalezieniem ludzi do pracy, bo miasto się wyludnia i będzie wyludniać.To może odstraszać inwestorów.Lepiej wybrać Rzeszów, który się szybko rozwija i ma więcej do zaaferowania.
Magistrat powinien promować nowy projekt i brać udział w targach.

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Jan Kowalski »

Bo to nie chodzi o przyciągnięcie inwestorów, tylko o wzięcie kasy za przyciąganie inwestorów. gdyby UE płaciła za efekty, a nie za spełnianie warunków to pewnie byłoby już mnóstwo inwestorów w mieście. Poza tym trzeba zwrócić uwagę, jak dofinansowania na rozpoczęcie działalności wpłynęły na rozwój przedsiębiorczości. Wszystko dlatego, że pieniądze szły bezpośrednio do zainteresowanych.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.


kari
Thesmothetai
Posty: 1104
Rejestracja: 18-09-2010, 15:11

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: kari »

Blisko dwa miliony złotych wynosi unijna dotacja dla Tarnowa na budowę parkingu „Park & Ride” w Mościcach

http://tarnow.pl/Miasto/Aktualnosci-tar ... na-dotacja" onclick="window.open(this.href);return false;


rafalt
Prytan
Posty: 209
Rejestracja: 06-09-2014, 23:31

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: rafalt »

Tu następna szopka. Jedyne miejsce w Tarnowie które podczas przebudowy mogło w łatwy sposób zostać węzłem komunikacyjnym. Wystarczyło zrobić przystanki autobusowe na dole i wyjście na perony. OK niech będzie kolejny P&R taka moda :(


kari
Thesmothetai
Posty: 1104
Rejestracja: 18-09-2010, 15:11

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: kari »

Ciekawe czy wyremontują też dworzec w Mościcach...skoro chcą zrobić parking to pasowałoby.


rafalt
Prytan
Posty: 209
Rejestracja: 06-09-2014, 23:31

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: rafalt »

Po co dworzec. Masz od razu zadaszony parking. :P


kari
Thesmothetai
Posty: 1104
Rejestracja: 18-09-2010, 15:11

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: kari »

Taaa :D Ale tak całkiem serio to remont dworca jest konieczny.Obecny wygląda jak dom strachu.


rafalt
Prytan
Posty: 209
Rejestracja: 06-09-2014, 23:31

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: rafalt »

O a biblioteka szuka nowego miejsca w sam raz by było :)


kari
Thesmothetai
Posty: 1104
Rejestracja: 18-09-2010, 15:11

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: kari »

Problem w tym, że nie miasto jest właścicielem tego obiektu(dworoca).

ODPOWIEDZ