Inwestycje w miescie

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11057
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Goscinny »

"Gazeta Krakowska" przypomniała mieszkańcom o rondzie, którego nadal nie ma - Szkotnik/Szujskiego.
A konkretnie o tym, że miasto wykupiło za duża kasę kamienicę, potem ją wyburzyło (pod nowe rondo), wydało ponad 700.000 zł na dodatkowy pas na skrzyżowaniu, a potem... za grosze wydzierżawiło ten teren firmie prywatnej (Czakram).
Miasto ma z tego 565,10 zł miesięcznie (!) - pierwsza godzina parkowania w tamtym miejscu kosztuje 2zł, kolejne - 1zł.

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Jan Kowalski »

To jakiś nieodpowiedzialny dziennikarz. Nie wie, że w ciasnym światku układów koleżeńskich w tarnowskich mediach istnieje zmowa milczenia w tej sprawie.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

Phoenix
Prytan
Posty: 218
Rejestracja: 10-11-2009, 16:40

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Phoenix »

Goscinny pisze:"Gazeta Krakowska" przypomniała mieszkańcom o rondzie, którego nadal nie ma - Szkotnik/Szujskiego.
To akurat ciekawa sprawa jest, słyszałem że od razu kasy nie było, że robią to na co mają - etapami, ale że rondo zmniejszyło by przepustowość skrzyżowania ??
Jestem bardzo ciekawy tej analizy, bo jakoś analizę innych modernizacji się robi i pokazuje w niektórych przetargach a czy ta jest gdzieś w publicznej informacji ?

Jakiś czas temu rozmaiłem nawet z kimś z mpk i mówił że jakieś pomiary odnośnie tego skrzyżowania robią ile się w korku stoi.
(...) Szukam stylu zmieszany z tłumem, robiąc to co wydaje mi się że robić umiem (...)


Vonstock
Obywatel
Posty: 63
Rejestracja: 09-09-2009, 20:11
Lokalizacja: Tarnów

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Vonstock »

Czy Kaufland planuje jakiś remont czy rozbudowę? W pasażu kolejne sklepy i stoiska są zamykane a dziś przywieźli kilka kontenerów budowlanych.


Dorota1975
Rhetor
Posty: 2028
Rejestracja: 23-10-2009, 16:15
Lokalizacja: TARNÓW

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Dorota1975 »

słyszałam, że chodzi o dostawienie kolejnych kas w miejsce m.in. punktu obsługi klienta. przy okazji znikną jeszcze jakieś sklepy w tym właśnie pasażu.


Mistyczny
Prytan
Posty: 289
Rejestracja: 15-05-2011, 17:12

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Mistyczny »

Skrzyżowanie Szkotnik - Szujskiego według mnie powinno zostać w takim kształcie jaki ma teraz. Dopóki funkcjonuje, przebudowa na rondo byłaby wyrzucaniem pieniędzy. Jest dużo innych, bardziej pilnych rzeczy do zrobienia. To nie jest tak, że rondo jest rozwiązaniem odpowiednim na każde skrzyżowanie.

Kaufland ma się powiększyć o miejsce gdzie jest teraz apteka. Strusinianka ma mieć dostawione coś na zewnątrz obok grilla. Tak słyszałem, co z tego wyjdzie zobaczymy.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11057
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Goscinny »

Ale w czasie kupowania i burzenia kamienicy - rondo było ok. Dopiero potem magicznie okazało się, że już jest be i można teren za niewielkie pieniądze wydzierżawić.


Szakuł
Prytan
Posty: 154
Rejestracja: 16-04-2015, 13:29

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Szakuł »

Kaufland męczy się żeby powiększyć się chociaż o parę metrów na Lwowskiej a ma taka działkę na Owintarze i chce budować tam obiekt i mieli strasznie na obradach rady miasta przekładać swoje wizualizacje i coś ucichło bo naszym radnym nie pali się do uchwalenia planu zagospodarowania tego terenu...


Mistyczny
Prytan
Posty: 289
Rejestracja: 15-05-2011, 17:12

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Mistyczny »

Kaufland rzeczywiście coś planował i nic nie pokazał. Za to niedługo ma ruszyć przebudowa budynku przy Bandrowskiego, którego właścicielem jest Frac. Teren jest już posprzątany.


wejss
Rhetor
Posty: 1625
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: wejss »

Mistyczny pisze:Kaufland rzeczywiście coś planował i nic nie pokazał. Za to niedługo ma ruszyć przebudowa budynku przy Bandrowskiego, którego właścicielem jest Frac. Teren jest już posprzątany.
Na razie z niczym nie ruszą. Brak zgody miasta.


Trishelle
Proedroj
Posty: 406
Rejestracja: 06-02-2014, 13:54

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Trishelle »

Mam pytanie z czystej ciekawości. Kto pisze takie bzdury?

Tarnowianie, z którymi rozmawiał reporter RDN, upatrują w tej inwestycji szansę dla młodych oraz receptę na wyludniające się miasto. – Większy przemysł dla miasta, może to będą same plusy. Tarnów jest jednym z miast, gdzie jest największe bezrobocie. W mieście jest mało inwestycji i uważam, że taki supermarket powinien być, szkoda, że tak późno. To też są plusy dla mieszkańców Tarnowa, bo jak wiadomo sytuacja w mieście jest ciężka – mówią mieszkańcy.

http://www.rdn.pl/news/nowy-sklep-poprawia-bezrobocie" onclick="window.open(this.href);return false;

Bezrobocie w Tarnowie za zeszły rok to 5,9%, to mniej niż na przykład w Łodzi, Lublinie czy Białymstoku. Prawie tyle co w wychwalanym Rzeszowie.

http://forsal.pl/artykuly/1099867,bezro ... h-gus.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11638
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: defekator »

Ludzie marudzą z przyzwyczajenia. A takie marudzenie wbija się w aktualną linię programową RDN. Z drugiej strony na rynku pracy tego niskiego bezrobocia za bardzo nie widać - zdecydowana większość ofert to niskopłatna kiepska praca w handlu. 5,9% bezrobocia w Tarnowie to jednak nieco inna sprawa niż podobna stopa bezrobocia w Rzeszowie.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


wejss
Rhetor
Posty: 1625
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: wejss »

Trishelle pisze:Mam pytanie z czystej ciekawości. Kto pisze takie bzdury?

Tarnowianie, z którymi rozmawiał reporter RDN, upatrują w tej inwestycji szansę dla młodych oraz receptę na wyludniające się miasto. – Większy przemysł dla miasta, może to będą same plusy. Tarnów jest jednym z miast, gdzie jest największe bezrobocie. W mieście jest mało inwestycji i uważam, że taki supermarket powinien być, szkoda, że tak późno. To też są plusy dla mieszkańców Tarnowa, bo jak wiadomo sytuacja w mieście jest ciężka – mówią mieszkańcy.

http://www.rdn.pl/news/nowy-sklep-poprawia-bezrobocie" onclick="window.open(this.href);return false;

Bezrobocie w Tarnowie za zeszły rok to 5,9%, to mniej niż na przykład w Łodzi, Lublinie czy Białymstoku. Prawie tyle co w wychwalanym Rzeszowie.

http://forsal.pl/artykuly/1099867,bezro ... h-gus.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma.
A na poważnie to jest dramat z ludźmi do pracy. Wszyscy przedsiębiorcy których znam proszą o namiary na ludzi do roboty!!! Większość daje ok 3 tyś na rękę. Pozdrawiam tych co marudzą, że w Tarnowie nie można dobrze zarabiać. Można tylko trzeba chcieć. Ale trole internetowe i tak będą pisać "Nie ma nic, nic się nie dzieje. Pustkowie Smauga."


kari
Thesmothetai
Posty: 1104
Rejestracja: 18-09-2010, 15:11

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: kari »

Brakuje budowlańców- to fakt. Większość jest za granicą.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6846
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: LordRuthwen »

Nie tylko budowlańców, ogólnie fachowców. Kolega pracował w jednej z firm montującej fotowoltaikę i też nie było z kogo wybierać a firma chciała kogokolwiek do przyuczenia oraz elektryka z jakimkolwiek doświadczeniem (jak on to ujął: Żeby tylko nie pomylił gdzie plus a gdzie minus a jakby znał prawa Kirchhoffa to już by było wspaniale). Monter miał na dzień dobry 2,5 po przyuczeniu które trwało około 2-3 miesięcy 3k na rękę, elektryk na dzień dobry 3 a po okresie próbnym 3,5-4k netto. Chętnych brak. Ba, część z tych co nie mogą znaleźć pracy przychodziła na rozmowę z nastawieniem "chciałbym na czarno bo mi zasiłek zabiorą"!

ODPOWIEDZ