Inwestycje w miescie

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie

Dorota1975
Rhetor
Posty: 2028
Rejestracja: 23-10-2009, 16:15
Lokalizacja: TARNÓW

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Dorota1975 »

przy pomniku Piłsudskiego tez prac nie zakończono. pomnik posadowiono i odsłonięto, bo święto itd. ale otoczenie dopiero jest porządkowane.

Coś takiego ma być:

Wokół pomnika zaplanowano ścieżkę edukacyjną z najważniejszymi datami z życia Piłsudskiego oraz ławki z systemem głośników, z których odsłuchiwać będzie można historyczne opracowania. (z komunikatu z UMT)

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Goscinny »

"Wokół pomnika zaplanowano ścieżkę edukacyjną" - to tak z 5-6 metrów będzie miała :) Jak ja kocham ten urzędniczy bełkot :)


japoneczka01
Proedroj
Posty: 486
Rejestracja: 16-12-2015, 12:17
Lokalizacja: Tarnów

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: japoneczka01 »

Dzięki za info. Teraz mam jasność, bo myślałam, że coś znów przebudowują, tak jak te schodki w jego pobliżu to były, potem ich nie było, a teraz znowu są.


wejss
Rhetor
Posty: 1610
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: wejss »

Czy Wy też macie wrażenie, że postać Piłsudskiego jest za mała? Cokół jest za duży i przytłacza ten pomnik. Albo cokół jest ok a postać za mała. W każdym razie według mnie nie wygląda to dobrze. Dodatkowo wciśnięto go między drzewa.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Goscinny »

Ja uważam, że te 160.000 zł można było wydać na coś pożytecznego. Ale kto bogatemu zabroni.

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3589
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Mr Greenback »

Goscinny pisze:Ja uważam, że te 160.000 zł można było wydać na coś pożytecznego. Ale kto bogatemu zabroni.

Nie chcę wyjść na marudę-dewianta, ale u nas pomnik Pilsudskiego a w Nowym Sączu...
Tegoroczni inwestorzy Krakowskiej SSE obiecują łącznie 2 mld zł nakładów i ponad 800 miejsc pracy.
Największe projekty planują: Orlen Południe w Trzebini (300 mln zł), producent wyrobów papierniczych Velvet Care w Kluczach (230 mln zł), Nidec Motors & Actuators w Niepołomicach (165 mln zł), wytwórca bram Wiśniowski w gminie Chełmiec (153 mln zł), dostawca dań gotowych U Jędrusia w Liszkach (133 mln zł) i Cobex, który wytwarza wyroby węglowe i grafitowe dla przemysłu hutniczego w Nowym Sączu (100 mln zł). W ubiegłym roku krakowska strefa wydała 14 zezwoleń i decyzji, w których firmy obiecały 495,7 mln zł nakładów i 309 miejsc pracy.

Ćwierć miliarda złotych znajdzie adres w Nowym Sączu. U nas Piłsudski jest inwestycją :lol: :lol: :lol: czekam na rozbudowę inwestycji i dorobienie mu na cokole konia.
Ostatnio zmieniony 22-11-2019, 09:42 przez Mr Greenback, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Jan Kowalski »

Mr Greenback pisze: Ćwierć miliarda złotych znajdzie adres w Nowym Sączu. U nas Piłsudski jest inwestycją :lol: :lol: :lol: czekam na rozbudowę inwestycji i dorobienie mu na cokole konia.
Może wtedy, gdy w Nowym Sączu ktoś starał się o inwestycje, u nas koleś Ciepieli - Wardzała, był zapracowany przy rozstawianiu swoich przyczepek?
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.


andy
Prytan
Posty: 114
Rejestracja: 12-05-2012, 18:43
Lokalizacja: Tarnów

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: andy »

To zapraszam do Nowego Sącza, jakie są wpływy z PIT-ów Tarnów vs Nowy Sącz ?
U nas też dużo firm planowało, a co z tego wyszło ?
Jak tam super inwestycja za miliony brainville - miasteczko multimedialne ?

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Jan Kowalski »

andy pisze: Jak tam super inwestycja za miliony brainville - miasteczko multimedialne ?
Przecież to był przewał PO. Dali dofinansowanie niemal 100 baniek na podstawie... biznesplanu. Teraz komornik nie może tego sprzedać. Ostatnia licytacja była chyba na 30 baniek i nie było chętnych.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.


andy
Prytan
Posty: 114
Rejestracja: 12-05-2012, 18:43
Lokalizacja: Tarnów

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: andy »

Nie ma podziału PO/PIS itp. To są ludzie który dobrze się znają i dobrze się bawią za "swoje" bo im się "należy".
Patrz na zdjęcia z klastra

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3589
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Mr Greenback »

andy pisze:To zapraszam do Nowego Sącza, jakie są wpływy z PIT-ów Tarnów vs Nowy Sącz ?
U nas też dużo firm planowało, a co z tego wyszło ?
Jak tam super inwestycja za miliony brainville - miasteczko multimedialne ?
Dla Nowego Sącza prognoza mówi o wpływach z PIT przekraczających 128 mln zł 2020 roku.
Dla Tarnowa szacunki mówią o 115 mln 2020.... Nie mówię o różnicy w liczbie mieszkańców .

"Planowało"? Mówimy o wydanych decyzjach na inwestycje, a nie listach intencyjnych czyli planach.

Warto czasem wiedzieć o czym się pisze.
Co do Brainville się nie wypowiadam, bo nie znam sprawy od strony karnej. Jednak sam fakt, że w Nowym Sączu wybudowali coś takiego, podczas gdy w Tarnowie nie mogą oddać pawilonu na Wałowej, mówi wiele o samym mieście. Minusem Sącza jest dojazd. Pytanie tylko dlaczego kijowy dojazd im nie przeszkadza się rozwijać a u nas A4 nie pomaga? :roll:
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell


irekjj
Prytan
Posty: 283
Rejestracja: 23-11-2013, 20:09
Lokalizacja: Tarnów

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: irekjj »

Mr Greenback pisze:Minusem Sącza jest dojazd. Pytanie tylko dlaczego kijowy dojazd im nie przeszkadza się rozwijać a u nas A4 nie pomaga? :roll:
Myślę, że właśnie ten kiepski dojazd jest jednym z najważniejszych czynników rozwoju, bo nie ma zbyt blisko dużego ośrodka (dla Tarnowa to właśnie Kraków i Rzeszów, a nawet i Warszawa) który skutecznie drenowałby przede wszystkim siłę roboczą. A nie każdy chce wyjechać "na zawsze", ludzie wolą po pracy wracać "do siebie".
Drugim czynnikiem w rozwoju są właśnie Ci nowosądeccy milionerzy. Oni stamtąd pochodzą, tam zbudowali i rozwinęli firmy i żaden Kraków czy Warszawa im nie zagrożą, bo marki są na tyle solidne, że to do nich trzeba przyjechać a nie na odwrót.
W Tarnowie dla przykładu nie ma ani jednej takiej firmy, a jeśliby miała się pojawić to Kraków czy Rzeszów z pozycji siły da jej lepsze warunki na rozwój. Wszystkie większe firmy w Tarnowie to z grubsza spółki SP, które tylko tutaj mają teren a wszystkie decyzje zapadają w stolicy. Nic ich z nami nie łączy w przeciwieństwie do nowosądeckich - rodzimych, które są zawsze u siebie.
Podsumowując, Tarnów się nie rozwinie, bo ma ogromnego pecha w nieszczęśliwym położeniu w połowie drogi pomiędzy dwoma dużymi miastami wojewódzkimi, na dodatek z bardzo szybkim i komfortowym dojazdem do każdego z nich....


andy
Prytan
Posty: 114
Rejestracja: 12-05-2012, 18:43
Lokalizacja: Tarnów

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: andy »

Mr Greenback : prognoza , planują itp (wirtualne dane).
Ja mówię o faktach, dochód na 1 mieszkańca ma większe Tarnów, pensja brutto większa jest w Tarnowie (dane za 2017).
Danymi można żonglować jak kreatywna księgowa w firmie.
Ja nie bronie Tarnowa, bo tu dzieje się źle. jedynie pomniki, skwerki itp.


Rodowity
Archont
Posty: 733
Rejestracja: 17-11-2010, 16:42
Lokalizacja: Tarnów

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Rodowity »

Jak ma się sprawa z przetargiem na węzeł przesiadkowy na Kochanowskiego? dzisiaj na zajezdnie przy Kochanowskiego FH Anko zwoziła sprzęt

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3589
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Mr Greenback »

andy pisze:Mr Greenback : prognoza , planują itp (wirtualne dane).
Ja mówię o faktach, dochód na 1 mieszkańca ma większe Tarnów, pensja brutto większa jest w Tarnowie (dane za 2017).
Danymi można żonglować jak kreatywna księgowa w firmie.
Ja nie bronie Tarnowa, bo tu dzieje się źle. jedynie pomniki, skwerki itp.
Czy ty się dobrze czujesz? To nie są PROGNOZY tylko założenia do budżetu. Żadna kreatywna księgowa tutaj nic nie wymyśla, bo to dyscyplina finansów publicznych. Za 2017 mówisz? Super. Pisałeś o tym co jest., a dane dajesz z 2017. A czemu nie dasz danych za 2018 czy też tegorocznych? To chyba bliżej czasu teraźniejszego...

Abstrahując od tego zapodaje element humorystyczny. Mianowicie istnieje Stowarzyszenie "Zmieńmy Stare Miasto Tarnów". Obecnie walczy o ożywienie Starówki za pomocą idei Galerii złożonej ze sklepów i lokali na Starówce , która miałaby być jedną z największych tego typu galerii w Polsce – po warszawskiej czy łódzkiej. Pomysł dobry, ciekawy i popieram. Natomiast tak o sobie sami Panowie napisali na stronie stowarzyszenia.

No wg mnie to trochę za daleko sobie posłodzili..Wybitny to był Józef Bem jest obecnie ksiądz profesor Heller, a nie właściciel piekarni czy restauracji... :lol: :lol:
Załączniki
WYBITNI
WYBITNI
dddd.JPG (146.26 KiB) Przejrzano 5171 razy
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell

ODPOWIEDZ