Inwestycje w miescie

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie

kari
Thesmothetai
Posty: 1104
Rejestracja: 18-09-2010, 15:11

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: kari »

Hotel? Hm.. nie wiem czy się długo tutaj utrzyma.


wejss
Rhetor
Posty: 1610
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: wejss »

kari pisze:Hotel? Hm.. nie wiem czy się długo tutaj utrzyma.
Ooo znawca biznesu się tu trafił. A podaj to nam jaki hotel się nie utrzymał w ostatnim czasie, że tak zaglądasz w prywatne kieszenie.


kari
Thesmothetai
Posty: 1104
Rejestracja: 18-09-2010, 15:11

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: kari »

wejss pisze:
kari pisze:Hotel? Hm.. nie wiem czy się długo tutaj utrzyma.
Ooo znawca biznesu się tu trafił. A podaj to nam jaki hotel się nie utrzymał w ostatnim czasie, że tak zaglądasz w prywatne kieszenie.
Nigdzie nie pisałem, ze jakis hotel sie nie utrzymal. Chodzi mi o to, że w Tarnowie nie ma turystów czy też wielu osób, które przyjeżdżają tutaj w celach biznesowych.
Mam znajomą, która pracuje w hotelu i prosperuje on tylko dzięki imprezom okolicznościowym. Zobaczymy jak będzie w tym przypadku.


irekjj
Prytan
Posty: 283
Rejestracja: 23-11-2013, 20:09
Lokalizacja: Tarnów

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: irekjj »

kari pisze:...prosperuje on tylko dzięki imprezom okolicznościowym.
Za wyjątkiem dużych miast pełnych turystów i wyjątkowo atrakcyjnych lokalizacji hotele i tym podobne przybytki prosperują tylko i wyłącznie na imprezach okolicznościowych. Zresztą zauważ ile powstaje na prawdę dużych obiektów na wsiach, przy miasteczkach, w szczerym polu, itd. Przecież nikt tam się nie nastawia na turystów. A trend jest taki że teraz wesela, chrzciny, komunie, matury, itd. organizuje się w lokalach bo tak wygodniej. Zapotrzebowanie na małe obiekty nadal jest duże.

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: gushman »

kari pisze:Chodzi mi o to, że w Tarnowie nie ma turystów czy też wielu osób, które przyjeżdżają tutaj w celach biznesowych.
Mam znajomą, która pracuje w hotelu i prosperuje on tylko dzięki imprezom okolicznościowym.
Nikt nigdy nie powiedział, że hotele są tylko od noclegowania turystów. ;-) No chyba, że Ty kari jesteś pierwsza.
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku


Ricardo
Archont
Posty: 645
Rejestracja: 09-10-2009, 15:30
Lokalizacja: Tarnów - Piaskówka Płn.

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Ricardo »

Tyle że sieć hoteli to Qubus a nie Cubus ;)


murks
Prytan
Posty: 214
Rejestracja: 03-02-2016, 21:42

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: murks »

kari pisze:
wejss pisze:
kari pisze:Hotel? Hm.. nie wiem czy się długo tutaj utrzyma.
Ooo znawca biznesu się tu trafił. A podaj to nam jaki hotel się nie utrzymał w ostatnim czasie, że tak zaglądasz w prywatne kieszenie.
Nigdzie nie pisałem, ze jakis hotel sie nie utrzymal. Chodzi mi o to, że w Tarnowie nie ma turystów czy też wielu osób, które przyjeżdżają tutaj w celach biznesowych.
Mam znajomą, która pracuje w hotelu i prosperuje on tylko dzięki imprezom okolicznościowym. Zobaczymy jak będzie w tym przypadku.
Jest tak, jak mówisz, ale to problem wszystkich małych miast, gdzie nie ma ani turystów, ani biznesmenów.


murks
Prytan
Posty: 214
Rejestracja: 03-02-2016, 21:42

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: murks »

szopen pisze:Jeżeli już to oceniać, to z bólem serca muszę powiedzieć, że z tego pomysłu radnego Ł. najsensowniejszy wydaje się być według mnie węzeł zlokalizowany w okolicy Al. Tarnowskich wraz z nową drogą biegnącą równolegle do alei. Na ostatnio linkowanej na forum stronie investintarnow.pl widnieje oferta na tereny położone przy Lotniczej, taka droga wg. mnie podniosłaby atrakcyjność tych gruntów, bo obecnie dojazd w tamte strony dla czegoś cięższego niż osobówka nie jest kolorowy. Cały czas w głowie mam też, to rondo w sąsiedztwie remontowanego przejazdu oraz drogi biegnącej wzdłuż torów w stronę Tuchowskiej. A to "z bólem serca" na początku, to dlatego, że ciężko mi wyobrazić sobie nową drogę przecinającą typowo spacerową Lotniczą, część lotniska czy wspomniane pola sanguszkowskie.
Faktycznie ten pomysł zjazdu przy alei Tarnowskich jest bardzo dobry. Na pewno ożywi to bardzo tą część miasta, a tereny inwestycyjne na styku Tarnowa i Skrzyszowa przy Sanguszkach nabiorą zupełnie innego waloru. Czy radny Ł. ma tam działki - nie wiem - słyszałem, że tak. Ale pomysł jest bardzo dobry, a działki to niech sobie każdy ma gdzie chce.
Zjazd z autostrady do Niedomickiej jest dyskusyjny moim zdaniem. Na pewno by nie zaszkodził, ale chyba nie stać Tarnowa na to w tej chwili.


murks
Prytan
Posty: 214
Rejestracja: 03-02-2016, 21:42

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: murks »

kari pisze:O Mcdonaldzie w RDN:

http://www.rdn.pl/news/inwestuja-duze-sklepy" onclick="window.open(this.href);return false;
Kolejny McDonald's to znakomita informacja. Ta firma prowadzi bardzo szczegółowe badania rynku i skoro uważają, że w Tarnowie jest miejsce na kolejny to znaczy, że potencjał gospodarczy miasta poprawił się w ostatnim czasie.


Aghar
Prytan
Posty: 140
Rejestracja: 17-03-2014, 08:40
Lokalizacja: Tarnów

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Aghar »

murks pisze:
szopen pisze: Zjazd z autostrady do Niedomickiej jest dyskusyjny moim zdaniem. Na pewno by nie zaszkodził, ale chyba nie stać Tarnowa na to w tej chwili.
Jak będzie most w Borusowej to będzie to chyba konieczność.
Co do stania to pomysły starostwa na harfę są rzeczywiście za drogie - tam zmieściłoby się karo które byłoby najtańsze.
Tylko by pamiętać o ścieżce rowerowej w kierunku Łęgu, która jest przewidywana wg opracowań ZDIK-u, a o niej ani słowa w koncepcji starostwa.

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: gushman »

murks pisze:
Kolejny McDonald's to znakomita informacja. Ta firma prowadzi bardzo szczegółowe badania rynku i skoro uważają, że w Tarnowie jest miejsce na kolejny to znaczy, że potencjał gospodarczy miasta poprawił się w ostatnim czasie.
Fajna interpretacja, nawet magistrat mógłby jej używać. ;-)

Bo wg mnie poprawa potencjału (no wypisz wymaluj skopiowane z jakiegoś plakatu wyborczego) nie ma tu nic do rzeczy, a kalkulacja jest zgoła inna: jest odpowiednio duży ruch i nieprędko się to zmieni. Czyli komunikacja na trasie Kraków - Krosno/Jasło itp. nadal będzie przebiegać przez Tarnów, a i rosnące w pobliżu bloki i biznesy dostarczą odpowiednią liczbę fanów MakZestawów.
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku


murks
Prytan
Posty: 214
Rejestracja: 03-02-2016, 21:42

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: murks »

Gdyby chodziło tylko o ruch Krosno/Jasło to by zrobili na autostradzie przy zjeździe i łapali by też tych co jadą do Rzeszowa.
Kalkulują także obywateli Tarnowa i tych z okolic, którzy przyjadą do Leroy Merlin. Generalnie w przyszłym roku część miasta przy łączniku bardzo się ożywi i to świetna informacja dla nas wszystkich. :mrgreen:


halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: halford »

Generalnie w przyszłym roku część miasta przy łączniku bardzo się ożywi i to świetna informacja dla nas wszystkich
Akurat dla mnie nie jest to świetna wiadomość bo będę dłużej stał w korkach :P
3150 A Rh+


Szakuł
Prytan
Posty: 154
Rejestracja: 16-04-2015, 13:29

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Szakuł »

Czy wiadomo coś w sprawie zagospodarowania budynku po delikatesach Alma ? Kto jest jego właścicielem i czy powstanie tam coś nowego czy będzie stał pusty?


Autor tematu
Klipa201
Prytan
Posty: 237
Rejestracja: 21-07-2012, 10:49
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Klipa201 »

A czy pojawiły sie jakieś wizki co powstaje na Słonecznej przy Banku PKO ? Na stronie wykonawcy zero informacji a sama nazwa rozbudowa/przebudowa mówi nie wiele na temat tego co tam sie dzieje.

ODPOWIEDZ