Rondo Lwowska-Garbarska.

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie

suraiw
Thesmothetai
Posty: 1013
Rejestracja: 01-09-2009, 17:01
Lokalizacja: Tarnów-Mościce

Post autor: suraiw »

A lubią, lubią!

Budują nowe rondo?
- po cholerę tam jakieś rondo! :(

Nie budują ronda, tylko skrzyżowanie ze światłami.
- dlaczego znowu skrzyżowanie, a nie rondo, które jest o wiele lepszym rozwiązaniem :cry:

Samo życie! Samo życie ;)
Bądź tak mało konkretny, jak to tylko możliwe, dzięki temu nikogo nie urazisz.

Awatar użytkownika

robas
Proedroj
Posty: 371
Rejestracja: 03-08-2011, 15:44
Lokalizacja: Starodąbrowska
Kontakt:

Post autor: robas »

Wiem, że Lidl wykłada na to kase ale nie chodzi mi o nią tylko o sens budowy ronda właśnie w tym miejscu. Niech sobie tam będzie sklep, ludzie jak wjadą tak też wyjadą. Bez świateł i rondli da się.

Rondo zatka płynny ruch na tym odcinku Lwowskiej.

Awatar użytkownika

maup
Thesmothetai
Posty: 1254
Rejestracja: 03-07-2010, 22:45
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: maup »

co zatka? jaki płynny ruch? w tamtym miejscu użycie tego wyrażenia to naprawdę niesmaczny żart.
Zwierciadła Nehaleni dzielą się na uprzejme i rozbite


ClNEK
Archont
Posty: 803
Rejestracja: 07-11-2009, 12:36

Post autor: ClNEK »

Winter pisze:Zrobią rondo, a przy okazji lwowska została położona od świateł od nowa, zawsze na plus, mefisto101, chodziło mi o bloki nie daleko gemini to osiedle słoneczne, nie wiem kto budował i mnie to nie interesuje, ale stoją tam puste mieszkania więc jaki jest sens budowania kolejnych pustych mieszkań ?

Budował to Solid i miał przez bank narzuconą dużo wyższą cenę jak w blokach obok budowanych przez Lago. Przez to, normalną koleją rzeczy, mieszkania nie chciały się sprzedać. Lago jedzie z kolejnymi blokami i obłożenie ma pełne.
Ostatnio zmieniony 16-12-2012, 10:33 przez ClNEK, łącznie zmieniany 1 raz.


Frytek
Proedroj
Posty: 462
Rejestracja: 04-07-2012, 11:18

Post autor: Frytek »

Mieszkałem przez 2 lata w bloku od Largo... niska cena sama się nie zrobiła... z kilku gniazdek w zimie wiało jak z klimatyzatora, klatka schodowa w ogóle nie wyciszona, nie mówiąc o rurach z wodą i kanalizacja...

Awatar użytkownika

Baxon
Thesmothetai
Posty: 1374
Rejestracja: 15-09-2009, 21:33
Kontakt:

Post autor: Baxon »

Ja mieszkam już prawie 3 lata w bloku wybudowanym przez Lago i oprócz tych gniazdek wszystko pozostałe się zgadza. Z tym, że ABM upadł, a Lago daje radę i nadal utrzymuje niski standard za przeciętną cenę. Gdybym miał obecną wiedzę, to drugi raz bym nie kupił u nich mieszkania, gdybym...
Wracając do ronda, ja bym chętnie widział ronda na większej ilości skrzyżowań w Tarnowie (Tuchowska-Konarskiego, Klikowska-3maja, Braci Saków-Okrężna). Ułatwiają włączenie się do ruchu i poprawiają bezpieczeństwo (jak się już kierowcy nauczą).

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11060
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Odgrzebuję temat, bo dzisiaj się tam przespacerowałem i cyknąłem kilka fotek.
Od razu zauważyłem, że część ronda od strony ul. Garbarskiej jest węższa niż ta od "Lidla", a można było spokojnie o 50 cm poszerzyć pas - miejsce jest.
Jako, że kostka jest już tam nowa, wnoszę, że pasy pozostaną takie jakie widać - chyba, że pójdziemy standardowym trybem, czyli po oddaniu do użytku zrobi się przebudowę.
Załączniki
rondo_lwowska_01.jpg
rondo_lwowska_02.jpg
rondo_lwowska_03.jpg
rondo_lwowska_04.jpg
rondo_lwowska_05.jpg
rondo_lwowska_06.jpg


wejss
Rhetor
Posty: 1630
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Post autor: wejss »

Wklejam mojego posta z innego wątku:

Trzeba być kompletnym debilem żeby budować rondo na tak prostym i łatwym odcinku drogi jak ten. Mało tego rondo będzie tak ciasne, że znowu autobusy będą miały problem ze złamaniem się. Czy ktoś to w ogóle nadzoruje? Czy za pół roku będzie remont i przebudowa. Czy za rok będzie remont remontu???


bart11
Archont
Posty: 604
Rejestracja: 26-02-2013, 23:43

Post autor: bart11 »

wejss pisze:Wklejam mojego posta z innego wątku:

Trzeba być kompletnym debilem żeby budować rondo na tak prostym i łatwym odcinku drogi jak ten. Mało tego rondo będzie tak ciasne, że znowu autobusy będą miały problem ze złamaniem się. Czy ktoś to w ogóle nadzoruje? Czy za pół roku będzie remont i przebudowa. Czy za rok będzie remont remontu???
Pewnie to był sposób na zagospodarowanie tej kostki, która została po re-remoncie Krakowskiej 8)

Awatar użytkownika

ozi26
Thesmothetai
Posty: 1182
Rejestracja: 04-07-2010, 14:29
Lokalizacja: TARNOW-ŁÓDŹ

Post autor: ozi26 »

wejss pisze:Mało tego rondo będzie tak ciasne, że znowu autobusy będą miały problem ze złamaniem się.
Na pierwszym zdjęciu widać gimbusa i aż tak źle to nie wygląda. A ogólnie kostka czerwona w środku rozwiąże problem, a z innej beczki do Lidla towar dowożony jest zestawami i tu będzie próba podkładu na jakim została ta kostka ułożona.
https://www.youtube.com/watch?v=3WMcBC4 ... e=youtu.be" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2340
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: TomekMKM »

wejss pisze:Wklejam mojego posta z innego wątku:

Trzeba być kompletnym debilem żeby budować rondo na tak prostym i łatwym odcinku drogi jak ten. Mało tego rondo będzie tak ciasne, że znowu autobusy będą miały problem ze złamaniem się. Czy ktoś to w ogóle nadzoruje? Czy za pół roku będzie remont i przebudowa. Czy za rok będzie remont remontu???
Autobusy mieszczą się nawet bez wjeżdżania na wyspę centralną - widziałem kilkukrotnie na wlasne oczy. Sam myślałem, że będzie kicha, ale jest ok. Wiadomo, że nie da się przelecieć przy pełnej prędkości, ale rondo spełnia swoją rolę - uspokojenie ruchu i rozładowanie zatorów z dróg bocznych.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7659
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

wejss, że sparafrazuję - "trzeba byc kompletnym debilem, żeby nie zauważyć, że na jednym wylocie z ronda otwiera się dość duży sklep (i chyba jeszcze stacja benzynowa z myjnią), a na drugim wylocie jest dość duże osiedle i też spory sklep". To jest miasto, tu się jeździ 50 km/h maksymalnie. A na rondach zwalnia.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


wadas
Prytan
Posty: 170
Rejestracja: 22-12-2011, 16:02

Post autor: wadas »

Wszystko super, ale moim zdaniem bardziej przydałoby się rondo na Lwowska/Starodąbrowska, a przynajmniej przebudowywanie tamtego fatalnego skrzyżowania.

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2340
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: TomekMKM »

wadas pisze:Wszystko super, ale moim zdaniem bardziej przydałoby się rondo na Lwowska/Starodąbrowska, a przynajmniej przebudowywanie tamtego fatalnego skrzyżowania.
To też jest bardzo słuszna uwaga. A jak nie przebudowanie, to chociaż regulacja (naprawienie - grrrr) sygnalizacji. ;)


pankowal
Archont
Posty: 713
Rejestracja: 19-08-2010, 08:48

Post autor: pankowal »

No i rondo jest na bieżąco wykuwane:
Prace trwają efekty zobaczymy.
Wersja 1. http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b66 ... b713d.html
Wersja 2. http://www.tarnow.pl/kamery/rondo.jpeg
Ale w rzeczywistości powstaje coś zupełnie innego: http://www.agora.tarnow.pl/files/thumbs ... 03_172.jpg

ODPOWIEDZ