Przystanek dla busów przy pętli MPK Jasna II?

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie

Kulfon
Rhetor
Posty: 2185
Rejestracja: 14-11-2012, 08:37

Post autor: Kulfon »

Czas przejazdu szacuje na 70-80 minut. Bilety mają być tańsze niż za podróż pociągiem - pisze "GK".
Trzymam kciuki(choć nie korzystam) bo z PKP daleko nie zajedziemy :D
''Bliższy Bogu jest niewierzący stosujący w życiu siedem przykazań, niż katolik, który wypełnia tylko trzy pierwsze''


Ricardo
Archont
Posty: 646
Rejestracja: 09-10-2009, 15:30
Lokalizacja: Tarnów - Piaskówka Płn.

Post autor: Ricardo »

Super sprawa, czas przejazdu jak najbardziej realny. Takie czasy uzyskują zazwyczaj InterRegio Bus'y :-)


dzik
Archont
Posty: 561
Rejestracja: 29-12-2010, 18:19
Lokalizacja: świat

Post autor: dzik »

W KOŃCU :D :D
Polak Szkot dwa bratanki*


sander
Prytan
Posty: 132
Rejestracja: 23-02-2012, 19:58

Post autor: sander »

Nie i niestety miało być dobrze, a wyszło jak zawsze... Na razie kurs nie został uruchomiony, a z tego co słyszałem to na zastępczych RegioBusach to dzieje się horror na porannych kursach...

Informacja ze strony:
Szanowni Państwo
Ze względu na to, iż do dnia dzisiejszego nie otrzymaliśmy jeszcze zezwolenia na regularny przewóz osób na trasie Tarnów - Kraków, Kraków - Tarnów planowany termin uruchomienia linii z dnia 01.03.2013 roku zostaje wstępnie przesunięty na 18 marca 2013 roku.
Jeżeli dokumenty otrzymamy wcześniej powiadomimi Państwa o tym i przyspieszymy uruchomienie linii. Za niedogodności przepraszamy.

Awatar użytkownika

Baxon
Thesmothetai
Posty: 1374
Rejestracja: 15-09-2009, 21:33
Kontakt:

Post autor: Baxon »

z dzisiaj z FB:

Centrum Organizacji Turystyki - Przewóz Osób Global Travel

Po dzisiejszych ustalaniech z Dworcami mamy już wreszcie chyba ostateczne godziny odjazdów i przyjazdów, a więc tak:
Odjazd z Tarnowa - przystanek międzynarodowy przy parkingu PKP Europark
Poniedziałek - Piątek (wyjazd TRN / dojazd KRK)
5.35 na 6.55 ; 6.00 na 7.20 ; 6.40 na 8.00

Sobota 8.30 na 9.40 / 16.30 na 17.40
Niedziela 13.10 na 14.20 / 17.10 na 18.20
W niedzielę jeszcze prawdopodobnie dojdzie kurs Tarnów przez Kraków do Sosnowca

Odjazd z Krakowa
Poniedziałek - Piątek
15.40 na 17.00 / 16.20 na 17.40 / 17.20 na 18.40

Sobota 13.45 na 15.00 / 18.00 na 19.20
Niedziela 14.40 na 16.00, 18.40 na 20.10

W myśl o studentach w piątek prawdopodobnie będzie uruchomiony jeszcze kurs z Tarnowa o godzinie 17.00 na 18.00 w Krakowie i powrotny z Krakowa o 18.20 na 19.30


sander
Prytan
Posty: 132
Rejestracja: 23-02-2012, 19:58

Post autor: sander »

A od kiedy startują - bo nie znalazłem nigdzie informacji o tym?

Awatar użytkownika

Baxon
Thesmothetai
Posty: 1374
Rejestracja: 15-09-2009, 21:33
Kontakt:

Post autor: Baxon »

Na FB piszą, że planują 18 marca
http://www.facebook.com/GLOBALBUS?fref=ts


sander
Prytan
Posty: 132
Rejestracja: 23-02-2012, 19:58

Post autor: sander »

Baxon pisze:Na FB piszą, że planują 18 marca
http://www.facebook.com/GLOBALBUS?fref=ts
To wiem że tak podawali szacunkową datę, ale to jest informacja z 26 lutego.
Myślałem po prostu że jak ustalili już dokładny godzinowy rozkład jazdy to znana jest już dokładna data od kiedy autobusy będą jeździć. No ale pewnie trzeba jeszcze poczekać i się dowiemy.


wadas
Prytan
Posty: 170
Rejestracja: 22-12-2011, 16:02

Post autor: wadas »

sander pisze:A jednak wyszło na moje - start na dworcu i potem przez Mościce na autostradę :) Dla firmy jest to moim zdaniem najlepsze rozwiązanie, bo z żadnej innej lokalizacji nie zdobędą więcej pasażerów.
Wyszło na Twoje, co nie znaczy, że dobrze. Pomysł autora tematu był jednak znacznie lepszy. Ile ja bym dał by w okolicach Jasna II powstał nawet mini dworzec busów. Lokalizacja jest GENIALNA!


sander
Prytan
Posty: 132
Rejestracja: 23-02-2012, 19:58

Post autor: sander »

wadas pisze:
sander pisze:A jednak wyszło na moje - start na dworcu i potem przez Mościce na autostradę :) Dla firmy jest to moim zdaniem najlepsze rozwiązanie, bo z żadnej innej lokalizacji nie zdobędą więcej pasażerów.
Wyszło na Twoje, co nie znaczy, że dobrze. Pomysł autora tematu był jednak znacznie lepszy. Ile ja bym dał by w okolicach Jasna II powstał nawet mini dworzec busów. Lokalizacja jest GENIALNA!
To że wy mieszkacie w tamtych okolicach to nie znaczy tam byłaby lepsza lokalizacja :) (tzn. byłaby lepsza ale dla Was, a nie dla ogółu mieszkańców regionu tarnowskiego).
Przedsiębiorcy nie są głupi - na pewno sobie kalkulowali ile osób jeździłoby zarówno z jednego i drugiego miejsca i wybrali to gdzie będą większe zyski tj. więcej pasażerów.


wadas
Prytan
Posty: 170
Rejestracja: 22-12-2011, 16:02

Post autor: wadas »

sander pisze:
To że wy mieszkacie w tamtych okolicach to nie znaczy tam byłaby lepsza lokalizacja :) (tzn. byłaby lepsza ale dla Was, a nie dla ogółu mieszkańców regionu tarnowskiego).
Przedsiębiorcy nie są głupi - na pewno sobie kalkulowali ile osób jeździłoby zarówno z jednego i drugiego miejsca i wybrali to gdzie będą większe zyski tj. więcej pasażerów.
Jestem przekonany, że gdyby coś takiego ruszyło na brak klientów by nie narzekali. Wzorem zachodu, oprócz dworca głównego powinniśmy mieć kilka mniejszych ulokowanych w strategicznych miejscach w mieście. Północny Tarnów z pewnością jest jednym z nich. Dodatkowo bliskość Gemini sprawiłby, że na samych klientach galerii mieliby pełne sakwy.
Ale widzę, że kolega prezentuje typowo polskie podejście "Jak dla mnie to za daleko i nie będę korzystał, to niech nie budują, coby inni przypadkiem nie mieli lepiej " 8) .


sander
Prytan
Posty: 132
Rejestracja: 23-02-2012, 19:58

Post autor: sander »

wadas pisze:Ale widzę, że kolega prezentuje typowo polskie podejście "Jak dla mnie to za daleko i nie będę korzystał, to niech nie budują, coby inni przypadkiem nie mieli lepiej " 8) .
Jak dla mnie to bardzo chętnie, jak tylko są pieniądze to niech budują, naprawdę w niczym mi to nie przeszkadza, może bym i kiedyś potrzebował i z dworca w tamtym miejscu skorzystał. Tylko pewnie sprawa jak zawsze rozbije się o sprawy finansowania. Ale można "walczyć" o dworzec w tamtych okolicach.


faleQ
Archont
Posty: 745
Rejestracja: 12-10-2009, 08:24
Lokalizacja: KT str
Kontakt:

Post autor: faleQ »

A mnie dziwi, czemu PolskiBus się nie zainteresował relacją Kraków - Tarnów - Rzeszów. na tej trasie też byłoby wielu chętnych. Tory do Rzeszowa też w rozsypce


Ricardo
Archont
Posty: 646
Rejestracja: 09-10-2009, 15:30
Lokalizacja: Tarnów - Piaskówka Płn.

Post autor: Ricardo »

Może dlatego że PolskiBUS obsługuje tylko połączenia do/z Warszawy


wadas
Prytan
Posty: 170
Rejestracja: 22-12-2011, 16:02

Post autor: wadas »

Co nie zmienia faktu, że lokalizacja (jeśli nie mini dworca, to przynajmniej przystanku) na trasie Tarnów-Kraków koło Gemini byłaby strzałem w dziesiątkę. Sporo osób z Brzeska i Wojnicza jeździ tu na zakupy. Jeśli dodać do tego okoliczne osiedla, to myślę , ze zawsze by mieli pełny bus (autobus)

ODPOWIEDZ