Autostrada A4

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
ODPOWIEDZ

Kulfon
Rhetor
Posty: 2185
Rejestracja: 14-11-2012, 08:37

Re: Autostrada A4

Post autor: Kulfon »

halford pisze:
07-09-2021, 07:47
Trzeci pas na razie jest w planach do Brzeska. Czy powstanie do Tarnowa zdecydują "badania" natężenia ruchu.
Jak to Premier powiedział że trzy pasy będą od Wrocławia do Tarnowa ! chyba nikt w to nie wątpi !
''Bliższy Bogu jest niewierzący stosujący w życiu siedem przykazań, niż katolik, który wypełnia tylko trzy pierwsze''


tryhp3
Obywatel
Posty: 49
Rejestracja: 19-01-2017, 22:38

Re: Autostrada A4

Post autor: tryhp3 »

Kiedy te badania będą prowadzone?
W Tarnowie sporo TIRów zjeżdża też na Barwinek.


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Re: Autostrada A4

Post autor: hurricane »

Generalny pomiar ruchu jest prowadzony co 5 lat, ostatni pod nazwą GPR 2020 był prowadzony ze względu na pandemię do maja 2021 - obecnie trwa analiza zebranych danych, wyniki będą pewnie wkrótce.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11594
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Autostrada A4

Post autor: defekator »

W związku z doniesieniami o likwidacji bramek na autostradzie A4 ktoś orientuje się jak to obecnie wygląda. Gdzie na trasie Tarnów-Wrocław zostały jeszcze bramki a gdzie można płacić wyłącznie przez e-TOLL? I czy ten ostatni działa już w miarę przyzwoicie?
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

Autor tematu
ad2222
Rhetor
Posty: 7655
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Re: Autostrada A4

Post autor: ad2222 »

Ostatnio założyłem córce Autopay - kilkanaście razy przekraczała bramki KRK-KTW, zawsze bez problemów. Najlepsze jest to, że nie trzeba mieć nawet komórki przy sobie - numer rej. samochodu jest w bazie danych, a sczytuje go kamera przy bramce. A do tego tato dostaje email na każdej bramce, więc widzi czy córka szaleje czy nie :)

Jeżeli chodzi o przejazd Gliwice-Wrocław - nie mam doświadczenia, ale widzę na stronie aplikacji, że od 1.12 też będzie można za pomocą tej apki przejechać ten odcinek, do tego A2 Konin-Łódź, a już wcześniej można było przejechać A1 Toruń-Gdańsk.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


petr
Prytan
Posty: 245
Rejestracja: 18-09-2009, 09:06
Lokalizacja: Tarnów

Re: Autostrada A4

Post autor: petr »

Można będzie przejechać na Autopay Gliwice-Wrocław tylko apka Autopay musi być uruchomiona i włączone uprawnienia w przeciwieństwie do odcinka KRK-KTW gdzie faktycznie kamery czytają numer i jazda.
Jutro jadę tam - to po powrocie napiszę jak to działa.
pozdrawiam
petr

Awatar użytkownika

Autor tematu
ad2222
Rhetor
Posty: 7655
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Re: Autostrada A4

Post autor: ad2222 »

petr pisze:
30-11-2021, 11:49
apka Autopay musi być uruchomiona i włączone uprawnienia w przeciwieństwie do odcinka KRK-KTW
o jakich uprawnieniach piszesz?

I oczywiście czekamy na relację z przejazdu przez te bramki.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


petr
Prytan
Posty: 245
Rejestracja: 18-09-2009, 09:06
Lokalizacja: Tarnów

Re: Autostrada A4

Post autor: petr »

Wyrazisz zgodę na odczyt lokalizacji i otrzymywanie powiadomień push.
pozdrawiam
petr

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Autostrada A4

Post autor: Goscinny »

No niestety, ale autoPay musi śledzić twoją pozycję - bez sensu.
Ale ponoć wypuścili (albo jutro wypuszczą) aplikację e-toll bilet, do kupowania biletów online zamiast na stacji. Nie trzeba profilu zaufanego, spowiedzi co do samochodu, śledzenia lokalizacji. Podajesz gdzie wjedziesz i gdzie wyjedziesz, numer rejestracyjny i śmigasz.
Czyli da się po numerach? Da się, więc po co śledzenie pozycji?


petr
Prytan
Posty: 245
Rejestracja: 18-09-2009, 09:06
Lokalizacja: Tarnów

Re: Autostrada A4

Post autor: petr »

Byłem - wróciłem.

autoPay działa świetnie. Trzeba w apce dodać te 2 autostrady w sekcji pojazdy.
Apkę włączyłem przed wyjazdem i tyle. Po przejechaniu bramki w Gliwicach po kilku sekundach dostałem info o wykupie biletu. Po wjechaniu do bramki w Wrocławiu dostałem info o opłaceniu autostrady.
W drodze powrotnej to samo - tylko przy zbliżaniu się do bramek w Gliwicach wyskoczył monit o wybranie bramki wyjazdowej i pokazała się lista zjazdów do wyboru - zignorowałem to, bo po kliknięciu odpowiedniej pozycji zgłosiło brak dostępu (myślę, że to jakiś błąd systemu na początku działania z nowymi autostradami). Podczas przejazdu przez bramkę wyświetliło info o uiszczonej opłacie. W aplikacji wszystkie płatności są zaznaczone jako zrealizowane.
pozdrawiam
petr


Fabia
Obywatel
Posty: 24
Rejestracja: 08-07-2021, 09:02

Re: Autostrada A4

Post autor: Fabia »

Czy wie ktoś może czemu służy taki duży plac przy wjeździe na autostradę za Auchan? Jest to miejsce na bramki, czy zwykły parking dla TIRów? Jeśli to pierwsze, to jakie jest przeznaczenie tego terenu w nowych realiach płatniczych?

Online

Cubaza
Rhetor
Posty: 3775
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Re: Autostrada A4

Post autor: Cubaza »

Było to miejsce pod bramki. Tak samo jak w Wierzchosławicach. W pierwszej fazie przy każdym wjeździe/zjeździe na autostradę miały być bramki żeby płacić. Natomiast po ostatnich zmianach zostanie to tylko i wyłącznie jako plac do parkowania i łapania przez Służbę Graniczną i krokodylki.

Awatar użytkownika

zicc
Prytan
Posty: 181
Rejestracja: 26-11-2009, 18:28

Re: Autostrada A4

Post autor: zicc »

Wraz z wprowadzeniem e-tool małymi kroczkami zbliża się też termin wprowadzenia opłat na A4. Nastąpi to na szczęście najwcześniej realnie za około rok-dwa i na szczęście cena będzie oscylować w okolicy 10gr/km (władanie GDDKiA). Otwarte zostaje pytanie co będzie z obwodnicami miast jak Kraków czy Tarnów tzn. czy będą płatne czy pozostaną bezpłatne

ODPOWIEDZ