Autostrada A4

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
ODPOWIEDZ

Leliwa
Prytan
Posty: 116
Rejestracja: 16-11-2009, 22:47

Post autor: Leliwa »

Przebieg tego łącznika do Krakowskiej to rozważania czysto teoretyczne, już kilkanaście miesięcy temu było mówione, że ten łącznik nie powstanie a zjazd wierzchosławicki będzie prowadził do drogi przez Ostrów do Mościc i robiony jest głównie ze względu na ruch samochodowy do Azotów. Od tego czasu nie słyszałem aby plany budowy łącznika do Krakowskiej wróciły do łask.


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Post autor: hurricane »

Eredhel pisze:Węzeł Sośnica się marzy ;)
Węzeł Sośnica to pomnik polskiej myśli projektowej... nie zachwycałbym się nim tak... w rzeczywistości są to trzy niezależne węzły (3/4 koniczyny, 1 trąbka, 1,5 trąbki) oraz... rondo. Można to było ciekawiej zrobić, czemu dowód dał jeden projektant na łamach jednej z gazet.

A łącznicy do węzła Krakowska nie będzie, w przyszłości ruch z węzła Wierzchosławice odprowadzi przedłużenie wschodniej obwodnicy Wojnicza, która pójdzie po nowym śladzie...

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

hurricane pisze:
Eredhel pisze:Węzeł Sośnica się marzy ;)
Węzeł Sośnica to pomnik polskiej myśli projektowej... nie zachwycałbym się nim tak... w rzeczywistości są to trzy niezależne węzły (3/4 koniczyny, 1 trąbka, 1,5 trąbki) oraz... rondo. Można to było ciekawiej zrobić, czemu dowód dał jeden projektant na łamach jednej z gazet
Dla zobrazowania tego co piszesz: http://www.a-inter.net/~z.mierzwa/Anima ... el-61.html Można sobie przeanimować wszystkie możliwe kierunki jazdy.


fiber
Obywatel
Posty: 80
Rejestracja: 10-10-2009, 02:36

Post autor: fiber »

Leliwa, czyli mówisz, że tak jak na planach do węzła "Witosa" czy w jakiś inny sposób?


Leliwa
Prytan
Posty: 116
Rejestracja: 16-11-2009, 22:47

Post autor: Leliwa »

Nie wiem jak to zostanie dokładnie rozwiązane, ale pewnie nie będzie to wyglądało tak jak na tym planie. Takie poprowadzenie zjazdu wiązałoby się z budową mostu na Dunajcu, jak znam życie to zrobią łącznik gdzieś w Wierzchosławicach albo w Ostrowie i ruch pójdzie drogą przez most w Ostrowie. Ale może się mylę.


CEO
Obywatel
Posty: 87
Rejestracja: 05-02-2010, 15:34

Post autor: CEO »

Super informacja,

po odrzuceniu protestow Dragados oraz Poldimu, 5.02.2010 zostala podpisana umowa na odcinek Brzesko - Wierzchoslawice.

http://www.gddkia.gov.pl/article/oddzia ... 201d1215e0

Miejmy nadzieje ze na wiosne 2012 dojedziemy z Krakowa do Tarnowa w pol godzinki :)

Odnosnie Dragados, ta autostrada Krakow - Szarow, ktora budowali to masakra jakas,
tak wyboistej autostrady to jeszcze nie widzialem.


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

Dla minie kretynizmem jest BRAK połączenia z Krakowską. Jeśli by połączyć węzeł Krzyż z Obwodnicą w Ładnej a węzeł Wierzchoslawice z drugim końcem obwodnicy i z tego miejsca zrobić połączenie z Azotami to BYŁO by idealnie.

Z jakiego kierunku byś my nie jechali to zawsze omineliśmy Tarnów.

A połączenie z obwodnicą Wojnica w niczym nie przeszkadza - wystarczyło by poszeżeyć drogę od mostów do obwodnicy Wojnicza - jest to łatwe i kawałek nie jest długi.


ClNEK
Archont
Posty: 803
Rejestracja: 07-11-2009, 12:36

Post autor: ClNEK »

CEO pisze: Odnosnie Dragados, ta autostrada Krakow - Szarow, ktora budowali to masakra jakas,
tak wyboistej autostrady to jeszcze nie widzialem.

Wg mnie w tych "wyboistych" miejscach gdzie jest ograniczenie do 100 km/h w przyszlosci stana budki oplaty za autostrady, stad odcinek z inna nawierzchnia i te odplywy


Cubaza
Rhetor
Posty: 3795
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

Dokładnie tak jak pisze Cinek. W tych miejscach co są wyboje, będą bramki z opłatami. Ale to nie zmienia faktu, że w tych miejscach nawierzchnia mogła być normalna a nie takie coś ;)


suraiw
Thesmothetai
Posty: 1013
Rejestracja: 01-09-2009, 17:01
Lokalizacja: Tarnów-Mościce

Post autor: suraiw »

Według mnie to nikt nie ma pretensji o ten odcinek gdzie będą bramki opłat, bo tam w czasie dojazdu do bramki i odjazdu od bramki, szybkości będą małe.
Natomiast odcinek w stronę Krakowa od wjazdu na autostradę do miejsca gdzie będą bramki poboru opłat, jest jednym słowem sknocony i miejscami jedzie się jak po starej "praczce".
I jeszcze jeden kamyczek do ogródka. Ten co ustawiał sygnalizacje świetlną w miejscu zjazdu z autostrady na drogę niepołomicką, był na wielkim kacu i nie mogąc dać sobie z tym rady, poprosił sześcioletniego synka a on w formie zabawy ustawił programator czy jak to się nazywa i mamy tego efekt że samochody wjeżdżają z tej drogi na dojazdówkę autostrady, ale w przeciwnym kierunku nie mogą bo mają światło czerwone. Debilizm jednym słowem.
Bądź tak mało konkretny, jak to tylko możliwe, dzięki temu nikogo nie urazisz.


ClNEK
Archont
Posty: 803
Rejestracja: 07-11-2009, 12:36

Post autor: ClNEK »

Dlatego maja czerwone, ze w tym samym czasie zjezdzaja tez w lewo w strone Niepolomic...


suraiw
Thesmothetai
Posty: 1013
Rejestracja: 01-09-2009, 17:01
Lokalizacja: Tarnów-Mościce

Post autor: suraiw »

ClNEK pisze:Dlatego maja czerwone, ze w tym samym czasie zjezdzaja tez w lewo w strone Niepolomic...
To chyba jeszcze tam nie jechałeś!!!
Tam są dwa pasy ruchu: jeden w prawo na Bochnię, drugi w lewo na Niepołomice.
Każdy z tych pasów ma swój sygnalizator.
Dla lepszego zobrazowania podam nasz lokalny przykład. Gdy jest "zielone" do skrętu w lewo z Narutowicza w Krakowską, to również jest "zielone" do skrętu w prawo z Krakowskiej w Narutowicza, ale w lewo w Sikorskiego jest "czerwone".
Proste jak faja górola.

Za często tamtą trasą jeżdżę, żebym nie wiedział co piszę. I nie tylko ja to zauważyłem. Dla ścisłości napiszę, że moi koledzy co tam się poruszają też zrywają boki ze śmiechu, a są to kierowcy co zjeździli nie tylko Polskę, ale i Europę wzdłuż i wszerz.
Bądź tak mało konkretny, jak to tylko możliwe, dzięki temu nikogo nie urazisz.


ClNEK
Archont
Posty: 803
Rejestracja: 07-11-2009, 12:36

Post autor: ClNEK »

No sa osobne i załączają się równoczesnie, wczoraj zjezdzałem na Niepolomice i właczylo mi sie równoczesnie z tym w kierunku "4"


suraiw
Thesmothetai
Posty: 1013
Rejestracja: 01-09-2009, 17:01
Lokalizacja: Tarnów-Mościce

Post autor: suraiw »

ClNEK pisze:No sa osobne i załączają się równoczesnie,
I to jest właśnie ten (wiel)błąd. Zielony sygnalizator w prawo /w stronę Bochni/, mógłby się włączać równocześnie z zielonym do wjazdu na autostradę. A tak to ci co wjeżdżają na autostradę i tak blokują drogę z Niepołomic, a ci co zjeżdżają z autostrady w stronę Bochni /a jest ich większość/ stoją sobie i stoją, tworząc często korek sięgający autostrady /bo sam też tak stałem/.
Myślę że zgodzisz się ze mną, że takie rozwiązanie byłoby to logiczne.
Bądź tak mało konkretny, jak to tylko możliwe, dzięki temu nikogo nie urazisz.


CiniO
Obywatel
Posty: 70
Rejestracja: 12-10-2009, 23:09
Lokalizacja: Irlandia

Post autor: CiniO »

suraiw pisze:Według mnie to nikt nie ma pretensji o ten odcinek gdzie będą bramki opłat, bo tam w czasie dojazdu do bramki i odjazdu od bramki, szybkości będą małe.
Natomiast odcinek w stronę Krakowa od wjazdu na autostradę do miejsca gdzie będą bramki poboru opłat, jest jednym słowem sknocony i miejscami jedzie się jak po starej "praczce".
Moze nie jest ten ocdinek rowny jak stol, ale tak szczerze mowiac jest naprawde przyzwoity....
Jechalem niedawno autostrada o o wiele gorszej nawierzchni i moze to niektorych zdziwi - bylo to w Niemczech.

Zalozmy ze chcemy przejechac z Tarnowa do Calais droga o europejskim oznaczeniu E40.
Od Tarnowa do Szarowa - wiadmomo - masakra ale do czasu. Moze za 2 lata bedzie lepiej.
Natomiast od Szarowa az do Zgorzelca droga poprostu super. Moze w niektorych miejsach nawierzchnia nie jest idealna, ale ruch wmiare znosny (nie za duzy), i zadnych remontow na calym tym odcinku.
Po wjechaniu do Niemiec okazuje sie, ze co chwile natrafiamy na remonty, na odcinki ze zniszczona nawerzchnia, na olbrzymie korki, i objazdy.
Oczywiscie wiem, ze tak wyglada pewnie tylko ta autostrada, a innymi tam jezdzi sie duzo lepiej niz w Polsce, jednak mimo wszystko jadac przez cala Europe 2 razy (w grudniu i styczniu) zawsze najsprawniej mi poszlo przez Polske.

ODPOWIEDZ