Autostrada A4

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor tematu
ad2222
Rhetor
Posty: 7659
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

I niestety, dopóki nie będzie A4 do Tarnowa, to tak będzie. Czyli jeszcze 3 latka ;)
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

Nie wiem czy ktoś wrzucał. Tutaj można zobaczyć najnowsze plany węzła w krzyżu oraz przebudowy drogi krajowej w Lisiej Górze

http://lisiagora.pl/?strona=00009&news=00429
Ostatnio zmieniony 04-11-2009, 22:36 przez halford, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11066
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Normalnie metropolia :-D Ronda, zjazdy, skrzyżowania, wysepki. To są pobożne plany, czy już zatwierdzone z klepniętą kasą?


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3053
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

Jadąc wczoraj tą autostradą niestety ale miałem nieodparte wrażenie jakoby była ona momentami nierówna i lekko wyboista. Połączenia zrobione trochę na szybko i niedbale. Nie wiem ale dla mnie jest to kolejny wyrób autostradopodobny tym bardziej, że dwa pasy i pobocze na całym odcinku to chyba trochę mało :/
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?


suraiw
Thesmothetai
Posty: 1013
Rejestracja: 01-09-2009, 17:01
Lokalizacja: Tarnów-Mościce

Post autor: suraiw »

Kubo! Uprzedziłeś mnie tym stwierdzeniem bo właśni to samo miałem pisać po dzisiejszej przejeździe tą niby autostradą.
Ten odcinek od Szarowa do Bieżanowa to istna porażka /od Bieżanowa do węzła wielickiego już lepiej/. Już nie mówię o tym odcinku co się po ulewach zapadł, bo to było do przewidzenia, ale na pozostałym odcinku jak się jedzie to czasami tak jakby się po podkładach torów kolejowych jechało. Ż-e-n-a-d-a.
I nie tylko ja to stwierdziłem. Inni kierowcy też podzielili się tą uwagą.

I jeszcze jedno. Podobno ta sama firma dała najniższą kwotę przetargową na odcinek Szarów - Brzesko i prawdopodobnie będzie wykonawcą tego odcinka.

Nie mam w tej sprawie nic do powiedzenia, ale w tym wypadku mówię NIE! dla tej firmy.
Bądź tak mało konkretny, jak to tylko możliwe, dzięki temu nikogo nie urazisz.

Awatar użytkownika

Autor tematu
ad2222
Rhetor
Posty: 7659
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Halford, spokojnie, tutaj za aktywnego linka nikt Cię nie zabije ;)

Tu wolno ;)
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

Co do nawierzchni i firmy która to robiła. Przecież sa jacys inspektorowie budowalni czy jacyś urzednicy dbający o poprawność wykonania z projektem itp itd. Nikt tego nie sprawdzał przed oddaniem ??
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.


Cubaza
Rhetor
Posty: 3794
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

Powiem szczerze, że dużo osób zauważyło, że nawierzchnia jest wyboista.
Najlepszym dowodem jest wątek na skyscrapercity. Tam w temacie o autostradzie wszyscy piszą, że jest bardzo wyboisty nowy odcinek.


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Post autor: hurricane »

A4 Wielicka - Szarów bydował hiszpański "Długodas" albo "Dradziados" (Dragadoas). Co gorsza ci sami będą budować odcinek Wierzchosławice - Krzyż. Poptwierdzam nawierzchnia bardzo kiepska, to POLDiM by ją zrobił z 10x lepiej.

Awatar użytkownika

Versacz
Archont
Posty: 636
Rejestracja: 31-08-2009, 12:55

Post autor: Versacz »

Spokoloko i tak zaraz albo zrobią się koleiny albo będą wymieniać nawierzchnię jak to zwykle bywa na naszych autostradach.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6853
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

A ja mam jeszcze inne pytanie, czy ktoś, odpowiedzialny za stan dróg przewidział to, że skrzyżowanie Nowodąbrowska-Błonie nie wytrzyma ruchu po oddaniu kawałka A4 do Lisiej Góry?
Przecież w obecnym wydaniu świateł w tamtym miejscu i w ogóle skrzyżowania korki będą się kończyły w Brzozówce albo i dalej.
Jakubie, lub ktokolwiek inny związany z UMT, TZDM lub jakkolwiek powiązany z miastem - spróbujcie chociaż sprawić, żeby coś z tym skrzyżowaniem zrobili, najlepiej niech tam rondo będzie, ale nie rondko tylko rondo z prawdziwego zdarzenia.


Roberto
Archont
Posty: 787
Rejestracja: 15-09-2009, 17:42

Post autor: Roberto »

LordRuthwen pisze:A ja mam jeszcze inne pytanie, czy ktoś, odpowiedzialny za stan dróg przewidział to, że skrzyżowanie Nowodąbrowska-Błonie nie wytrzyma ruchu po oddaniu kawałka A4 do Lisiej Góry?
Przecież w obecnym wydaniu świateł w tamtym miejscu i w ogóle skrzyżowania korki będą się kończyły w Brzozówce albo i dalej.
Jakubie, lub ktokolwiek inny związany z UMT, TZDM lub jakkolwiek powiązany z miastem - spróbujcie chociaż sprawić, żeby coś z tym skrzyżowaniem zrobili, najlepiej niech tam rondo będzie, ale nie rondko tylko rondo z prawdziwego zdarzenia.
http://www.rdn.pl/info_tarnow/index.php ... 2009083003

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6853
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Eeee... że niby gdzie to połączenie ma być? Między rondami na JP2 i Dąbrowskiej tak jak było to w planach kilkadziesiąt lat temu?

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Lord: na węźle między Tarnowem i Brzozówką główny strumień ruchu będzie kierowany wprost na JPII - zupełnie nową drogą. Tu masz namiastkę: http://lisiagora.pl/upload/File/dk73/sekcja_8.pdf. Czyli tam gdzie teraz jest skrzyżowanie z Wiśniową (no, parę metrów dalej w kierunku Tarnowa) i zajezdnia linii nr 5 powstanie rondo. Kawałek za nim w kierunku Tarnowa stacja paliw a zaraz za nią węzeł "Krzyż". I tu już widać zaczątek nowej drogi, która będzie biegła do JPII.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6853
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Aaa.. takie buty, no to teraz mieszkańcy Zielonego i okolic będą mieli prze...ne.

ODPOWIEDZ