Autostrada A4

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie

sotiv
Proedroj
Posty: 341
Rejestracja: 11-07-2013, 14:52

Re: Autostrada A4

Post autor: sotiv »

http://www.tarnow.pl/Miasto/Aktualnosci ... gi-i-mostu" onclick="window.open(this.href);return false;

Niby decyzja środowiskowa już jest, niby wszystko idzie ku dobremu i w 2019 może zaczną, ale pozostali jeszcze mieszkańcy Bogumiłowic, Ostrowa i Kępy, którzy mogą troszkę wstrzymać budowę tego łącznika.

Awatar użytkownika

gumini_0317
Archont
Posty: 767
Rejestracja: 16-12-2010, 12:52
Lokalizacja: zza Dunajca

Re: Autostrada A4

Post autor: gumini_0317 »

sotiv pisze:ale pozostali jeszcze mieszkańcy Bogumiłowic, Ostrowa i Kępy, którzy mogą troszkę wstrzymać budowę tego łącznika.
Kępy ok – są tam pewne problemy. Ale Ostrowa?? A co do tego mają mieszkańcy Bogumiłowic?


sotiv
Proedroj
Posty: 341
Rejestracja: 11-07-2013, 14:52

Re: Autostrada A4

Post autor: sotiv »

A czy przypadkiem droga nie przebiega przez granice tych trzech wsi? Są tam pola, blisko domy mieszkalne itp. Zawsze jakiś natręt się może przytrafić :)


kari
Thesmothetai
Posty: 1104
Rejestracja: 18-09-2010, 15:11

Re: Autostrada A4

Post autor: kari »

sotiv pisze:A czy przypadkiem droga nie przebiega przez granice tych trzech wsi? Są tam pola, blisko domy mieszkalne itp. Zawsze jakiś natręt się może przytrafić :)
Ja się nie dziwię. Jeśli ktoś wybudował sobie dom i teraz za oknem będzie miał autostradę, duży hałas itp to też bym protestował.

Awatar użytkownika

gumini_0317
Archont
Posty: 767
Rejestracja: 16-12-2010, 12:52
Lokalizacja: zza Dunajca

Re: Autostrada A4

Post autor: gumini_0317 »

Ale zjazd z autostrady przecież już jest! Gorzej już nie będzie. Jedynie domy znajdujące się bliżej Wierzchosławic będą miały nieco mniej samochodów pod oknami.
W przypadku Kępy ma to sens – nowa droga będzie blisko domów, które do tej pory były oddalone od drogi powiatowej. Jeśli chodzi o Ostrów to tam może być problem z 1-2 domami, ale i tak po zmianie koncepcji (względem tej koncepcji z budową ronda w okolicach obecnego zakończenia Velo Dunajec) to jest o niebo lepiej.

Awatar użytkownika

karamba
Archont
Posty: 680
Rejestracja: 13-11-2009, 19:49
Lokalizacja: os. Zielone
Kontakt:

Re: Autostrada A4

Post autor: karamba »

A co z tym węzłem A4 na Niedomickiej? To były tylko pobożne życzenia czy już jakieś procedury trwają (projekt czy coś takiego)?


kari
Thesmothetai
Posty: 1104
Rejestracja: 18-09-2010, 15:11

Re: Autostrada A4

Post autor: kari »

gumini_0317 pisze:Ale zjazd z autostrady przecież już jest! Gorzej już nie będzie. Jedynie domy znajdujące się bliżej Wierzchosławic będą miały nieco mniej samochodów pod oknami.
W przypadku Kępy ma to sens – nowa droga będzie blisko domów, które do tej pory były oddalone od drogi powiatowej. Jeśli chodzi o Ostrów to tam może być problem z 1-2 domami, ale i tak po zmianie koncepcji (względem tej koncepcji z budową ronda w okolicach obecnego zakończenia Velo Dunajec) to jest o niebo lepiej.
Jeśli chodzi o 1-2 domy to nie jest to jeszcze wielki problem. Jeśli są to stare domy to można je wykupić lub zaproponować właścicielom nowe.


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Re: Autostrada A4

Post autor: hurricane »

Marudzili, że nie ma pieniędzy, ale wybory działają cuda. Zarząd Województwa klepnął w budżecie Małopolski kwotę 155 mln zł. na docelowy łącznik z autostrady z węzła Tarnów Mościce do Mościc.


kari
Thesmothetai
Posty: 1104
Rejestracja: 18-09-2010, 15:11

Re: Autostrada A4

Post autor: kari »

Takie grosze jak 155 milionów złotych przed wyborami zawsze się znajda :P

Awatar użytkownika

gumini_0317
Archont
Posty: 767
Rejestracja: 16-12-2010, 12:52
Lokalizacja: zza Dunajca

Re: Autostrada A4

Post autor: gumini_0317 »

Przetarg na łącznik już jest. https://www.zdw.krakow.pl/zamowienia-pu ... rg&id=3765" onclick="window.open(this.href);return false;
(Wybrano wariant 4)

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Autostrada A4

Post autor: Goscinny »

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie otworzył oferty w przetargu na budowę połączenia węzła autostrady A4 w Wierzchosławicach ze Strefą Aktywności Gospodarczej w Tarnowie. Niestety wszystkie propozycje znacznie przewyższają budżet zamawiającego.

Do zamawiającego trafiły oferty od firm: Mostostal Warszawa (206,629 mln zł), Mosty Łódź (213,055 mln zł) oraz Intercor (254,945 mln zł), a także konsorcjów: Banimex i Azi-Bud (222,191 mln zł), Porr i Eurovia (236,261 mln zł) oraz Strabag i Strabag Infrastruktura Południe (242,813 mln zł). Wszyscy oferenci zaproponowali jednakowy okres gwarancji (84 miesiące) oraz taki sam czas realizacji zadania (34 miesiące).

Niestety wszystkie te propozycje znacznie przewyższają budżet zamawiającego opiewający na 114,823 mln zł.


kato
Rhetor
Posty: 2693
Rejestracja: 24-08-2009, 11:27
Lokalizacja: Tarnów

Re: Autostrada A4

Post autor: kato »

To Zamawiający nie zna kosztów takiej inwestycji?
Coś mi się wydaje, że to oferta typu "jakby co, to przecież chcieliśmy".
Nikt Panu nie da tyle, ile ja mogę obiecać (KMN)

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Autostrada A4

Post autor: Jan Kowalski »

To jest właśnie fenomen. Firmy oscylują w ramach granicy konkurencyjności, a urzędnicy są jakby oderwani od rzeczywistości. Przecież ktoś pobiera pensję od podatników za to, żeby zrobił wycenę, a po raz kolejny urzędnik zachowuje się, jakby był kompletnym amatorem. Może ja się załapię na taką fuchę. Wycena mostu - nie ma sprawy - na moje oko to będzie 25 milionów, a w przetargu się okaże o ile się pomyliłem. Ważne tylko żeby nie przewalić w druga stronę, bo dostanę upomnienie za rozrzutność. Gdzie przyjmują na takie stanowiska i do jakiej partii trzeba należeć?
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.


andy
Prytan
Posty: 114
Rejestracja: 12-05-2012, 18:43
Lokalizacja: Tarnów

Re: Autostrada A4

Post autor: andy »

W każdym urzędzie, tylko wymagania "doświadczenia na podobnym stanowisku x lat", i pasjans 2100 brutto -> podwyżka od 2019 2250. Czyli podwyżki co rok itp.
Chyba że chcesz zostać dyrektorem takiego wydziału, to jest niemożliwe ...


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Re: Autostrada A4

Post autor: hurricane »

Goscinny pisze: Niestety wszystkie te propozycje znacznie przewyższają budżet zamawiającego opiewający na 114,823 mln zł.
Wróżę unieważnienie jako dobry pretekst do ponownego przemyślenia tematu pod względem konstrukcyjnym. Kto czytał zapytania Moty Engil, która sobie przetarg darowała wie, że szykuje się pod Tarnowem most unikalny na skalę europejską bądź światową. Mniemam, że dużo wyższe kwotowo oferty wynikają (oprócz standardowych wyższych kosztów pracy i materiałów) poniekąd z nietypowych po kolejnych uzgodnieniach wymagań dotyczących mostu na Dunajcu.

ODPOWIEDZ