Centrum Handlowe "Młyn Szancera"

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
ODPOWIEDZ

Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3054
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

trix pisze:tylko faktycznie ten Wątok razi.
Ten Wątok jest akurat atutem, przy mądrym zagospodarowaniu może tam być na prawdę klimatycznie!
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

W takim stanie jak jest obecnie klimat murowany :]. Ogólnie tamta okolica jest zaniedbana.


Dorota1975
Rhetor
Posty: 2028
Rejestracja: 23-10-2009, 16:15
Lokalizacja: TARNÓW

Post autor: Dorota1975 »

trix pisze:Restauracja jakaś stylowa to b dobry pomysł. Zobaczymy co z niego będzie. Doświadczenie jako restaurator (bardziej jego ojciec) jakieś mają, kadrę jakąś mają. Obawiam sie tylko tego że jezeli weźmie sie za to pan Piotr to efekt może być ekhm....... .Miejsca na parking całkiem całkiem, tylko faktycznie ten Wątok razi.
spokojnie; p.Piotr podkreślał, że to będzie rodzinna inwestycja.... Nie chciało mi się kopiować całego tekstu z TEMI :mrgreen:


Wojtasek
Prytan
Posty: 223
Rejestracja: 14-01-2011, 15:54
Lokalizacja: Skowronków

Re: Centrum Handlowe "M³yn Szancera"

Post autor: Wojtasek »

Goscinny pisze:Za RDN.pl:

Młyn Szancera od miasta odkupił tarnowski cukiernik

Młyn Szancera od miasta odkupił tarnowski cukiernik i restaurator, właściciel cukierni Kudelski. Jak już informowaliśmy, miasto sprzedało po kilku latach od zakupu zabytkowy obiekt, który przyniósł mu tylko same problemy, odkąd go kupiło od zakładów zbożowych. Okazało się bowiem, że obiekt jest zagrzybiony i częściowo nadaje się do rozbiórki. Jak powiedział nam nowy właściciel młyna porozumiał się już z konserwatorem i część obiektu zostanie zburzona, a ta część która jest w rejestrze zabytków - wyremontowana. Remonty ruszają jeszcze jesienią i potrwają rok. W przyszłości będzie tu obiekt handlowo-usługowy.

I co dalej z tym zapowiadanym we wszystkich lokalnych mediach wielkim remontem??
Za trzy miesiące druga jesień od zapowiedzianej inwestycji,a tu klops :P
Czyż by Kudelski sie przeliczył ze swym portfelem i teraz się po tyłku skrobie.
A może było to zwykłe mydlenie oczu dla zmyły,kiedy lokował swój kapitał i teraz sam będzie szukał nabywcy,żeby na tym zarobić.
Bo skoro ktoś się deklaruje i podaje oficjalne terminy,a potem ma na nich 2 lata poślizgu to coś chyba śmierdzi? :-/


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

KRYZYS - po pierwsze - po drugie Tobie NIGDY nie zdażyło się niedotrzymać obietnicy? Jeśli tak to mamy na forum ŚWIĘTEGO - nic tylko mu pomnik na Marcince wysoki na 100 metrów "machnąć" :mrgreen:

Plany były, ale przyszedł kryzys i plany uległy zmianie lub zawieszeniu - to PO PIERWSZE po drugie możeliwe, że trwają ustalenia w urzedach - pier... Konserwator Zabytków potrafi sparaliżować inwestycje na lata. Im większy obiekt tym większa papierologia.

Możliwe więc, że kryzys w połączeniu z biurokracją zastopował budowę.

Inna sparaw to : MAMY do kur... nędzy WOLNY RYNEK - komuna zdechła i niech tak zostanie - jeżłi właścicel postanowi SPRZEDAĆ teren to jego sprawa - kupił go i ma do tego święte prawo. Ja tobie kolego nie mówię co możesz robić ze swoim majątkiem i zapewne byś się oburzał jak by nagle ktoś Ci mówił co masz robić ze swoimi rzeczmi.
Jak sprzeda to ktoś kupi i coś wybuduje - zasr... obowiązkiem Miasta jest dopilnować by budowa była zgodna z przepisami.

Czemu Polaczki-Buraczki nie rozumieją zasad wolnego rynku? Czemu uważają, że ich majątkiem powinno rzadzić inni? Może mi to ktoś wyjaśnić?
9000 ml A Rh-


farciarzgilmore
Archont
Posty: 745
Rejestracja: 17-12-2009, 12:41
Lokalizacja: Polska

Post autor: farciarzgilmore »

Ravir żona Ci nie dała czy jak ?? :D Ale siadłeś na chłopa. On tylko grzecznie zapytał. Też jestem ciekawy co z tym młynem bo póki co to straszy i nie jest dobrą wizytówką Pana Kudelskiego.


Roberto
Archont
Posty: 787
Rejestracja: 15-09-2009, 17:42

Post autor: Roberto »

Ravir pisze:KRYZYS - po pierwsze - po drugie Tobie NIGDY nie zdażyło się niedotrzymać obietnicy? Jeśli tak to mamy na forum ŚWIĘTEGO - nic tylko mu pomnik na Marcince wysoki na 100 metrów "machnąć" :mrgreen:

Plany były, ale przyszedł kryzys i plany uległy zmianie lub zawieszeniu - to PO PIERWSZE po drugie możeliwe, że trwają ustalenia w urzedach - pier... Konserwator Zabytków potrafi sparaliżować inwestycje na lata. Im większy obiekt tym większa papierologia.

Możliwe więc, że kryzys w połączeniu z biurokracją zastopował budowę.

Inna sparaw to : MAMY do kur... nędzy WOLNY RYNEK - komuna zdechła i niech tak zostanie - jeżłi właścicel postanowi SPRZEDAĆ teren to jego sprawa - kupił go i ma do tego święte prawo. Ja tobie kolego nie mówię co możesz robić ze swoim majątkiem i zapewne byś się oburzał jak by nagle ktoś Ci mówił co masz robić ze swoimi rzeczmi.
Jak sprzeda to ktoś kupi i coś wybuduje - zasr... obowiązkiem Miasta jest dopilnować by budowa była zgodna z przepisami.

Czemu Polaczki-Buraczki nie rozumieją zasad wolnego rynku? Czemu uważają, że ich majątkiem powinno rzadzić inni? Może mi to ktoś wyjaśnić?
Musisz zacząć LECZYĆ ten twój zespół TOURETTE'A.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7661
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

farciarzgilmore, Nie wiem czy 'grzecznie':
Czyż by Kudelski sie przeliczył ze swym portfelem i teraz się po tyłku skrobie.
Poza tym - jak już słusznie Ravir zauważył - proces inwestycyjny musi potrwać. Szczególnie przy obiekcie zabytkowym. Remont jest zawsze dłuższy i bardziej kosztowny niż budowa nowego, sam się o tym przekonałem :)
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


farciarzgilmore
Archont
Posty: 745
Rejestracja: 17-12-2009, 12:41
Lokalizacja: Polska

Post autor: farciarzgilmore »

No też nie do końca ładnie napisał ale podobno na tym forum dbamy o kulturę i poprawną polską pisownię. Dlatego zareagowałem :-) W takim razie cierpliwie czekamy aż proces inwestycyjny się zacznie.


toomas
Archont
Posty: 603
Rejestracja: 20-09-2009, 18:27
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: toomas »

A skąd wiecie, że sie nie zaczął? To, że nic tam nie robią to nie znaczy, że proces inwestycyjny nie idzie...może załatwiają wszystkie papierki? W urzędach sprawy potrafią się dłuuuugo ciągnąć (Urzędnicy niestety sie do tego przykładają)

Awatar użytkownika

misha
Proedroj
Posty: 460
Rejestracja: 22-09-2009, 20:55
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: misha »

Inwestorom w Krakowie co dzień naliczane są karne odsetki od niezrealizowanego planu inwestycyjnego. Dotyczy to zarówno slawnego "szkieletora" jak i części plant przy uicy Straszewskiego.
Młyn Szancera jest w okolicy zabytkowego centrum, dodatkowo należy do szlaku Żydów tarnowskich. Dlaczego ma stać i niszczeć skoro ktoś zobowiązał się wziąć na siebie to brzemie odrestaurowania? Przecież został sprzedany na preferencyjnych warunkach dzięki wlaśnie planowi jaki przedstawil inwestor.
Sonika się czepiać, że zrobił interes życia - zaoszczędził miliony, kupując teren pod budownictwo mieszkaniowe i przekwalifikowując później na teren usługowy; księdza z Rzeszowa co dostał od miasta praktycznie za bezcen teren pod budowe kościola a później dużą część sprzedał Biedronce? To dlaczego nie Kudelskiego? Bo to NASZ?


Wojtasek
Prytan
Posty: 223
Rejestracja: 14-01-2011, 15:54
Lokalizacja: Skowronków

Post autor: Wojtasek »

misha dokładnie o to mi chodzi.
Każdy mi tu w tym momencie rzuca,że jak ja tak mogłem Kudelskiego urazić-takiego dobrego człowieka co to dba o zabytki miasta.
Też mi odpowiada wolny rynek,ale skoro ktoś się do czegoś deklaruje i na dodatek robi to publicznie,to coś nie najlepiej wypada potem w oczach innych.Czyż nie?
Ravir co masz talon na pączki w Tatrzańskiej za free,że tak naskoczyłeś na mnie jak bym Ci co najmniej piwnicę z weków okradł? :mrgreen:


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

Ravir pisze:MAMY do kur... nędzy WOLNY RYNEK
Gdzie ??:D
Ravir pisze: komuna zdechła
Buhehehhe:D:D, no daj spokój.

Co do Kudelskiego, to podobno konserwator z Krakowa się czepia.
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.


Mark
Proedroj
Posty: 334
Rejestracja: 15-10-2009, 20:09

Post autor: Mark »

trix pisze: Co do Kudelskiego, to podobno konserwator z Krakowa się czepia.
i zgadza się na wyburzenia?

Obrazek



Obrazek

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6855
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Mark, w przypadku stwierdzenia przez nadzór budowlany zagrożenia przez stojący budynek, konserwator nie ma wiele do gadania. A nie wiesz jak było.

ODPOWIEDZ