Strzelnica miejska

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor tematu
LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6845
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Strzelnica miejska

Post autor: LordRuthwen »

Na parkingu policyjnym przy Romanowicza stoją dwa kontenery, które są dwutorową strzelnicą, prawdopodobnie tylko dla broni krótkiej. Teraz pytanie dlaczego ona ma miejska w nazwie?
Pytałem policjantów, osoba z zewnątrz nie ma szans na niej postrzelać, obsługuje ją policjant i nawet jak ktoś od nich chce z niej skorzystać to musi się z nim umawiać. Tak to ma działać?
A wiem, ze miasto się do niej w jakiś sposób dorzuciło.

Awatar użytkownika

starówka
Archont
Posty: 824
Rejestracja: 14-03-2010, 11:56
Lokalizacja: od zawsze ze starówki

Post autor: starówka »

LordRuthwen pisze:Teraz pytanie dlaczego ona ma miejska w nazwie?
Tak przez analogię. Straż też ma miejska w nazwie, czemu nie mogą popilnować mojej budowy, a muszę stróża najmować.
3150ml ARh- & DKMS

Awatar użytkownika

Autor tematu
LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6845
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Żadnej analogii tu nie widzę, budujesz dom dla siebie, na swoim terenie i za swoje pieniądze, strzelnica powstała za nasze pieniądze i, przynajmniej teoretycznie, dla ludzi.
Miasto dorzuciło się do strzelnicy, nazywa ją miejską a mieszkańcy nie mogą z niej korzystać z bliżej nieokreślonych przyczyn.

Awatar użytkownika

starówka
Archont
Posty: 824
Rejestracja: 14-03-2010, 11:56
Lokalizacja: od zawsze ze starówki

Post autor: starówka »

Miejskca bo dzięki niej policjanci są skuteczniejsi. Zakłady Mechaniczne mogły dokończyć budowę dzięki dofinansowaniu, a teraz mogą promować swoje wyroby. A miasto ma promocję na targach uzbrojenia.

Powiedzmy takie Targowiska Miejskie, czemu nie chcesz tam miejsca pod handel? Niby miejskie a handlują głownie mieszkańcy gminy wiejskiej. Podobne przykłady można mnożyć, ale wiem, rozumiem masz kaprys by sobie postrzelać.
Idąc dalej MPECjest firmą miejską, a na starówce mała szansa by CO podpiąć. Co to za sprawiedliwość, przecież centrum bardziej miejskie niż dajmy na to dawne pola uprawne wokół bani.
3150ml ARh- & DKMS

Awatar użytkownika

Autor tematu
LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6845
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Dalej nie widzę analogii, targowiska miejskie - są w mieście i każdy może tam handlować, po wniesieniu opłaty oczywiście.
MPEC - mylisz inwestycję, która znajduje się w jednym miejscu i zajmuje 100m2 z firmą wykorzystującą infrastrukturę, którą musi najpierw doprowadzić tam gdzie trzeba. A wspomniana starówka... no cóż, wiesz jakie są powody nie podłączania jej do sieci CO? Tylko bez zgadywania konkrety proszę.
Dalej ciągnąć tego tematu w takiej formie nie mam zamiaru.

Kuba, wypowiedz się w temacie.


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3053
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

Kuba, wypowiedz się w temacie.
Rozeznam temat i się wypowiem ;-)
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11637
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

Faktycznie nazwa jest myląca. Bo "miejska" sugeruje, że dostępna dla wszystkich mieszkańców. Gdyby to nazywało się Tarnowska Strzelnica Policyjna to inna sprawa.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7656
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

defekator pisze:Bo "miejska" sugeruje, że dostępna dla wszystkich mieszkańców.
Ale gdyby wpuszczać tam mieszkańców i pobierać stosowne opłaty - to może dodatkowo Policja mogła by zarobić np na większą ilość naboi do strzelania dla siebie?
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

Autor tematu
LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6845
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

ad2222, ależ ja bym chciał zapłacić, ale żeby to była opłata mniejsza niż na prywatnej, ot i wszystko.
Ja wiem, że nie ma za darmo.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7656
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

LordRuthwen, a gdzie można w Tarnowie jeszcze postrzelać, z czego i za ile?
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

Autor tematu
LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6845
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Firma, która miała tory strzeleckie na LOK wyprowadziła się stamtąd do obiektu w okolicach Braci Saków, nie znam dokładnego adresu, z tego co mówiła mi tamta pani to 5 zł za kulkę 9mm, w cenie instruktor.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7656
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

LordRuthwen, aaa, to wiem gdzie - byłe stajnie gospodarstwa rolniczego, obok "Czaru spotkań" z BO 2013. Ale ostatnio jak tam byłem (ok 2-3 tyg) to sprawiało to wrażenie remontowe...
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

Autor tematu
LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6845
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

No bo jeszcze jest remontowane, ale strzelać już ponoć można bo 2 tory 25 m są oddane.

Awatar użytkownika

maup
Thesmothetai
Posty: 1254
Rejestracja: 03-07-2010, 22:45
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: maup »

LordRuthwen pisze:5 zł za kulkę 9mm,
A można na wynos? :P
Zwierciadła Nehaleni dzielą się na uprzejme i rozbite

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

ad2222 pisze:
defekator pisze:Bo "miejska" sugeruje, że dostępna dla wszystkich mieszkańców.
Ale gdyby wpuszczać tam mieszkańców i pobierać stosowne opłaty - to może dodatkowo Policja mogła by zarobić np na większą ilość naboi do strzelania dla siebie?
Jak się tarnowianie podszkolą w strzelaniu, to zyski strawią koszty leczenia większej liczby rannych policjantów. :)

PS Tak, to czarny humor i tylko tyle. :)
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku

ODPOWIEDZ