Zachodnia obwodnica Tarnowa

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie

Jakie mogą być intencje gm.Tarnów w sprawie połączenia A4 z obwodnicą południową?

Gmina inwestuje w rozwój swoich terenów
2
29%
Gmina chce uniknąć konfliktu swojego poprzedniego studium z obecnym studium Tarnowa
0
Brak głosów
Zbliżają się wybory, chcą skłócić mieszkańców, będą protesty
5
71%
Nie interesuje mnie to, nie chcę nowych dróg w tym rejonie
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 7


sprawiedliwy
Prytan
Posty: 297
Rejestracja: 07-07-2011, 23:59

Post autor: sprawiedliwy »

ad2222 pisze: A tak przy okazji - dlaczego zarzucono wariant "zielony" obwodnicy?
Ze względu na typowo polskie nastawienie na samorozwiązanie się problemu (wykonanie A4 Tarnów-Dębica) dla PO, PiS i ich przystawek jest opcją, która została przyjęta. Wg moich szacunków ruch nie zmniejszy się w stopniu na jaki liczą.
Ciekawe będzie tylko nastawienie mieszkańców do wyborów w trakcie remontu (we wrześniu i październiku - a moim zdaniem jeszcze przynajmniej listopadzie).
Robert Erazmus


Autor tematu
Zygmunt
Prytan
Posty: 114
Rejestracja: 06-07-2013, 11:13

Post autor: Zygmunt »

Sprawiedliwy jeszcze słówko co do tego połączenia ul. Mościckiej z Tarnowcem. Wszystko fajnie. Dla mnie akurat to wygodne rozwiązanie ale zauważ, że na całej długości od obwodnicy Tarnowa do Pleśnej rzeka Biała stanowi obszar chroniony Natura 2000. Wątpię by te wszystkie urzędy ochrony środowiska a szczególnie ekolodzy zgodzili się na przecięcie rzeki nowym mostem...


toomas
Archont
Posty: 603
Rejestracja: 20-09-2009, 18:27
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: toomas »

Jak jest Natura 2000 to będzie ciężko. Zgody, operaty itp., sprawy w urzędach utkną na bardzo długo a na końcu okaże się, że urzędnik się nie zgada :). No albo ekolodzy się objawią z jakimś gniewoszem :)

ODPOWIEDZ