SAG - Strefa Aktywności Gospodarczej w Tarnowie

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11047
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: SAG - Strefa Aktywności Gospodarczej w Tarnowie

Post autor: Goscinny »

Czyli nie 5000, ale 9500. Boję się tych wszystkich napływowych robotników z całego kraju, bo w takim tempie to za rok będziemy mieli 50000 miejsc pracy. I gdzie tych ludzi ulokować ja się pytam!

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: SAG - Strefa Aktywności Gospodarczej w Tarnowie

Post autor: Jan Kowalski »

Trzeba będzie na nowo zaprojektować amfiteatr, bo jak oni się wszyscy zwalą na potańcówkę, to się zadeptają.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: SAG - Strefa Aktywności Gospodarczej w Tarnowie

Post autor: Jan Kowalski »

http://rdn.pl/?p=97832" onclick="window.open(this.href);return false;

Przybywa inwestorów w Bocheńskiej Strefie Aktywności Gospodarczej. Po półtorarocznym okresie, w którym miasto nie mogło sprzedać ani jednej działki, w ciągu jednego miesiąca udało się znaleźć chętnych na trzy nieruchomości.

Do tej pory w Bocheńskiej Strefie Aktywności Gospodarczej sprzedano już siedem działek. Jako pierwsze powstały dwa duże zakłady: Werner Kenkel i Gór-Stal, zatrudniające ok. 300 osób. Kolejne cztery firmy niebawem rozpoczną budowę swoich fabryk.

Niewykluczone, że w styczniu kolejną działkę kupi japońska firma Mabuschi Motors. Wtedy bowiem odbędzie się przetarg na nieruchomość, którą od pewnego czasu interesują się Japończycy.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.


pilips1982
Prytan
Posty: 209
Rejestracja: 23-09-2016, 21:32
Lokalizacja: Tarnów - Centrum

Re: SAG - Strefa Aktywności Gospodarczej w Tarnowie

Post autor: pilips1982 »

Nie wiem czy można to podciągnąć pod SAG, ale w końcu Zakłady Mechaniczne leżą na/przy jej terenie: http://rdn.pl/?p=99459" onclick="window.open(this.href);return false; Ogromna inwestycja, wiele nowych miejsc pracy, wielka kasa do zgarnięcia; wygląda obiecująco :)

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: SAG - Strefa Aktywności Gospodarczej w Tarnowie

Post autor: Jan Kowalski »

Mechaniczne nie są częścią SAGu, ku rozpaczy włodarzy. To SAG powstał na części terenu mechanicznych.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11047
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: SAG - Strefa Aktywności Gospodarczej w Tarnowie

Post autor: Goscinny »

Wracając do SAG, a konkretnie do tego super-hiper-wypasionego-remontu dla call-center.
Kilka dni temu byłem w środku tego budynku.
Nie wiem w jakim on stanie był przed remontem który kosztował tyle kasy, ale to chyba musiała być jakaś rudera, bo teraz jest to po prostu ocieplone, otynkowane i pomalowane - zero jakichś nowoczesnych rozwiązań (no, może poza videodomofonem :). Po prostu biurowiec z lat 80.
W środku jest to całe call-center. Środek dnia a zajęte max. 10%, choć bliżej pewnie 5% stanowisk. Może popołudniu coś więcej tam się dzieje.
Open space w stylu siermiężno-januszowym. Ktoś w Internecie widział chyba zdjęcia wnętrz np. Google czy FB i zrobił na ich podstawie wersję budżetową :) W założeniu miało być zapewne miło i sympatycznie, takie niby miejsce gdzie chce się pracować :) A jest po prostu hala z telefonami i komputerami - miejsce z którego wychodzi się szybko i bez żalu :)
Jest nawet taka "korpo-tablica" gdzie ludzie wpisują jakieś hasła zagrzewające do pracy. Śmiesznie to wyglądało, bo jakoś mi się to nie kleiło z resztą 'wystroju'.
Obok pomieszczenie z automatami z napojami, kawą, herbatą czy batonami. Powiew nowoczesności :) Tyle, że w przeciwieństwie do Google - płatne.
Takie call-center oczywiście to tylko firma, ale jak ktoś chce udawać (przed kim?), że są taką niby korporacją, to powinien się choć trochę postarać, a wyszło komicznie.
Średnia wieku osób, które tam widziałem - "studencka", ale temu się nie dziwię, bo to jest robota dla kogoś, kto chce po zajęciach parę złotych dorobić, a nie chce mu się chodzić z ulotkami.


mandruchow
Obywatel
Posty: 66
Rejestracja: 27-01-2012, 08:35

Re: SAG - Strefa Aktywności Gospodarczej w Tarnowie

Post autor: mandruchow »

A w Dębicy nie zwalniają tempa: http://www.rdn.pl/news/nowi-inwestorzy-regionie" onclick="window.open(this.href);return false;

W Tarnowie też coś się buduje w strefie. Dlaczego o tym nigdzie nie piszą? Lub ja nie mogę odszukać..


Kulfon
Rhetor
Posty: 2185
Rejestracja: 14-11-2012, 08:37

Re: SAG - Strefa Aktywności Gospodarczej w Tarnowie

Post autor: Kulfon »

Buduje się nowa duża siedziba Elplc ,Lenze też się rozbudowywuje + kilka nowych mniejszych firm wybudowało się ...zmienia się ..... jeszcze jak by wycieli ten nieużywany ''rurociąg'' to by to wizualnie lepiej wyglądało .Są nowe ulice chodniki przy ZM powstał duży parking tak że pomału coś tam drgnęło.
''Bliższy Bogu jest niewierzący stosujący w życiu siedem przykazań, niż katolik, który wypełnia tylko trzy pierwsze''


wejss
Rhetor
Posty: 1610
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Re: SAG - Strefa Aktywności Gospodarczej w Tarnowie

Post autor: wejss »

Kulfon pisze:Buduje się nowa duża siedziba Elplc ,Lenze też się rozbudowywuje + kilka nowych mniejszych firm wybudowało się ...zmienia się ..... jeszcze jak by wycieli ten nieużywany ''rurociąg'' to by to wizualnie lepiej wyglądało .Są nowe ulice chodniki przy ZM powstał duży parking tak że pomału coś tam drgnęło.
Tylko że wszystko to firmy, które w Tarnowie już funkcjonują i albo rozbudowują swoje siedziby albo budują nowe. Nie ma niestety nowego inwestora z zewnątrz. Wszystkie obietnice o ściągnięciu do Tarnowa dużego inwestora jakoś nie wyszły przez 4 lata.


Wojtasek
Prytan
Posty: 223
Rejestracja: 14-01-2011, 15:54
Lokalizacja: Skowronków

Re: SAG - Strefa Aktywności Gospodarczej w Tarnowie

Post autor: Wojtasek »

2 dni temu jechałem Wyszyńskiego i na działce koło tego nie używanego budynku coś w ziemi grzebali.
Ogólnie teren był w fazie przygotowania pod jakąś budowę.

ODPOWIEDZ