Nowe osiedle koło Gemini Park?

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie

Autor tematu
marcysiek
Obywatel
Posty: 15
Rejestracja: 25-03-2013, 17:10

Nowe osiedle ko³o Gemini Park?

Post autor: marcysiek »

Coś mi się obiło o uszy (i to już druga osoba powiedziała), że koło Gemini Park, po drugiej stronie ulicy Nowodąbrowskiej, naprzeciwko Osiedla Legionów mają wybudować jakieś nowe bloki i osiedle, czy to prawda?


halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

Coś mi się obiło o uszy, że Eltar tam buduje...
3150 A Rh+


Szakuł
Obywatel
Posty: 52
Rejestracja: 28-01-2014, 10:17

Post autor: Szakuł »

Buduje, czy ma w planach dopiero budować?? Napewno byłaby to dobra informacja dla Tarnowa. W chwili obecnej na większe osiedla to jest miejsce chyba tylko na Piaskówce za ul. Klikowską i po drugiej stronie al. Jana Pawła II.

Awatar użytkownika

mirak
Archont
Posty: 841
Rejestracja: 30-09-2009, 19:53
Lokalizacja: Tarnów Strusina

Post autor: mirak »

na Piaskówce za ul. Klikowską
To już nie Piaskówka. To Strusina
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi"


wejss
Rhetor
Posty: 1625
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Post autor: wejss »

Jakiś rok temu słyszałem że ma tam zostać wybudowany wieżowiec w którym ma być hotel. Lokazlizacja świetna.


incredibles
Obywatel
Posty: 45
Rejestracja: 05-05-2013, 23:32

Post autor: incredibles »

wejss pisze:Jakiś rok temu słyszałem że ma tam zostać wybudowany wieżowiec w którym ma być hotel. Lokazlizacja świetna.
Nie ma tam planu miejscowego, ale "nowe" studium przewiduje mieszkalnictwo wysokie, a więc wszystko by się zgadzało. Obawiam się tylko, że mieszkalnictwo wysokie w tarnowskich realiach to max 5 kondygnacji...

Awatar użytkownika

robas
Proedroj
Posty: 371
Rejestracja: 03-08-2011, 15:44
Lokalizacja: Starodąbrowska
Kontakt:

Post autor: robas »

Tak przy okazji tego rejonu, co się buduje między Nowodąbrowska a Krzyską? Sorry, jeśli jest gdzieś już odpowiedź.


MST wónraT
Rhetor
Posty: 1893
Rejestracja: 05-05-2011, 22:57

Post autor: MST wónraT »

robas pisze:Tak przy okazji tego rejonu, co się buduje między Nowodąbrowska a Krzyską?
http://www.krzyski-zakatek.pl



________________________________________________________________________

"jestem przyjacielem wujka – Wieśka F. – a przy okazji prezydentem miasta Tarnowa"

My w Tarnowie wszystko mogli

TARNÓW - POLSKA STOLICA KORUPCJI


green123
Archont
Posty: 895
Rejestracja: 30-08-2012, 19:03

Post autor: green123 »

Według mnie miasta nie potrzebuję aż tak bloków, przynajmniej, w tym rejonie. Po pierwsze jest aż tam za dużo bloków jak na 1km2, a po drugie niedługo zostanie oddane do użytku bloki na Marynarki Wojennej, które powinny starczyć na dobre kilka lat. W tamtym rejonie najbardziej przydałoby się właśnie co na stylu Krzyskiego zakątku, ewentualnie szeregówki i domy jednorodzinne, bo jaki jest sens budować to samo wokół. Według mnie powinno się bardziej skupić na dzielnicach domów jednorodzinnych i tam budować wiele domów. Jest to przyszłość, bo kto bogaty chcę mieszkać na 20m mieszkania, woli przeprowadzić się na wieś. A tak to wiele bogatych osób może znaleźć mieszkanie w Krzyżu, Klikowej, Mościcach czy Rzędzinie. Jednak Hotel w tamtym miejscu, bez bloków to byłby strzał w 10 dla inwestorów, duża galeria, bliskość autostrady, blisko miasta, dobre połączenia komunikacyjne. Jednak ja wolałbym tam coś dla miasta, typu park, typu centrum edukacyjne, czy po prostu fajne miejsce do spędzania wolnego czasu. I liczę na tym miejscu oczywiście, że w miejsce drzew tam wyciętych, miasto posadzi nowe w podobnej okolicy :)


wejss
Rhetor
Posty: 1625
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Post autor: wejss »

Trzeba powiedzieć jedno. Jest tam genialny punkt widokowy na całe miasto. Jeżeli postawi się tam jakiś hotel np z conajmniej dziesięcioma piętrami to widok z górnych kondygnacji będzie boski. Nie zdziwię się jak palce w tym wszystkim zamacza właściciel Gemini.


mefisto101
Prytan
Posty: 212
Rejestracja: 25-09-2009, 19:12

Post autor: mefisto101 »

wejss pisze:Trzeba powiedzieć jedno. Jest tam genialny punkt widokowy na całe miasto. Jeżeli postawi się tam jakiś hotel np z conajmniej dziesięcioma piętrami to widok z górnych kondygnacji będzie boski. Nie zdziwię się jak palce w tym wszystkim zamacza właściciel Gemini.
jeżeli byłby hotel to kto by nocował w tak dużym obiekcie
taki budynek to niestety mrzonka
Z wieżowcem mieszkalnym też zapomnijcie w obecnych czasach nikt by nie kupił tam mieszkania. Inne czasy

Awatar użytkownika

zicc
Prytan
Posty: 181
Rejestracja: 26-11-2009, 18:28

Post autor: zicc »

Bądźmy realistami. Burj Dubaj (najwyższy budynek świata w Dubaju 828m) tam się nie wybuduje. Jeśli byłby chętny postawić tam np. hotel na ok. 15 pięter to i tak byłby to najwyższy budynek Tarnowa - oczywiście plus położenie z piękną panoramą Tatr w pogodne dni. Ale realistycznie patrząc jak już ma tam być hotel to co najwyżej powstanie tam kameralny hotel 2-3 piętrowy na 20 pokoi. Jak na warunki tarnowskie w sam raz... 828 metrowego kolosa nikt nigdy w Tarnowie nie postawi. No chyba że będzie to rok 2164... a w Dubaju postawią wtedy 16 km wieżowiec :)


rothko
Obywatel
Posty: 16
Rejestracja: 28-05-2014, 10:47

Post autor: rothko »

15 piętrowy hotel? matko ludzie,o czym wy piszecie wy chyba nie znacie tarnowskich realiów,tutaj nic nie dochodzi do skutku,inwestycje leżą i kwiczą, SAG już od jakiegoś czasu ma sie powiekszać,ale póki co ani widu ani słychu-nic nie widać żeby sie coś działo,drogi jak ser szwajcarski(vide północna obwodnica),a wy o jakichś wieżowcach marzycie? dam sobie ręke uciąć że nic takiego nie powstanie w ciągu najbliższych kilku lat,bo po prostu Tarnów nie ma ku temu żadnych predyspozycji,a inwestorzy z daleka omijają ten bajzel.Co to już miało być?Centrum biznesowo-administracyjne-dupa,kolejna galeria-dupa,powiększanie galerii gemini-dupa(Sonik cygani że niby papierkowe sprawy,tjaaaa,jeszcze przez rok tak będzie mówił),salon mercedesa-dupa,call center-dupa-takich przykładów jest jeszcze kilkanaście.
Wszyscy dobrze wiemy że miasto nie umie przyciągnąć inwestorów,bo w rządzie sami nieudacznicy i ludzie ograniczeni umysłowo,którzy się tylko potrafią usmiechać i mówić jak to centrum się zmieniło-no faktycznie-na Szkotniku w okolicach Maxa połamane,zaniedbane chodniki,sypiące się kamienice.A to że powstało kilka nowych budynków-wszędzie takowe powstają-wszędzie,i nie jest to wyczyn władz tej mieściny.Miasto sie wyludnia,ludzie spieprzają bo mają dość tych niespełnionych obietnic i uśmiechniętych polityków i ja im się nie dziwie.


Trishelle
Proedroj
Posty: 406
Rejestracja: 06-02-2014, 13:54

Post autor: Trishelle »

Nie wiem czemu w wielu miejscach utarło się, że inwestor jak coś stawia, to zawsze jest to obiekt spełniający jedną funkcję. Przyznam szczerze, że w Tarnowie i Krakowie ten plan zagospodarowania przestrzennego nie spełnia swoich funkcji. Nadal mamy rozpierdziel urbanistyczny i kaszalotowate budynki, a jakieś sensowne inwestycje mają problem z realizacją. W końcu możnaby zmienić ten MPZP w rejonie Genini i umożliwić rozbudowę, bo to zawsze jakieś dodatkowe pieniądze dla miasta i uatrakcyjnienie oferty dla mieszkańców regionu. Natomiast co do inwestycji po przeciwnej stronie Nowodąbrowskiej, to jest to duży, ładny teren dający wiele możliwości do popisu. Kto zabroni jako pierwszy budynek dostawiony frontem do Nowodąbrowskiej zrobić kompleks o przyziemiu usługowym, na przykład dwóch poziomach wyznaczonych pod wynajem biurowy, a wyższych kondygnacjach będących hotelem, a kolejne budynki zaplanować pod mieszkaniówkę, a to wszystko połączyć sensowną zielenią dostępną dla ludzi.


zaolzie
Metoikos
Posty: 2
Rejestracja: 18-07-2014, 14:31

Post autor: zaolzie »

ja uważam że 10 piętrowy(marzeniem było by 15) budynek nie jest nierealny
musiałby by to być budynek wielofunkcyjny oprócz mieszkań no to powiedzmy hotel ze 2/3 piętra i cześć usługowo-biurowa też 2 albo 3 piętra i mieszkalna powiedzmy 5 pięter i uskładało by się na te co najmniej 10 pięter
coś na kształt bloku wschodzącego słońca w Krakowie tylko w mniejszych proporcjach
miejsce jest idealne na taki wieżowiec i szkoda by było zmarnować ten teren na niską i nie ciekawą architektonicznie zabudowę

ODPOWIEDZ