Obwodnica Lisiej Góry - co o tym sądzicie?

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
ODPOWIEDZ

Autor tematu
bart11
Archont
Posty: 604
Rejestracja: 26-02-2013, 23:43

Obwodnica Lisiej Góry - co o tym sądzicie?

Post autor: bart11 »




Autor tematu
bart11
Archont
Posty: 604
Rejestracja: 26-02-2013, 23:43

Post autor: bart11 »

Tak więc argumenty mieszkańców raczej nie zostaną wzięte pod uwagę.
- o jakich argumentach mówisz? Wydawało mi się, że połączenie V-III (wiadukt na a4 + wlot na Mielec i dalej możliwość pociągnięcia na północ) to najlepsze rozwiązanie.


green123
Archont
Posty: 894
Rejestracja: 30-08-2012, 19:03

Post autor: green123 »

Jestem za a nawet przeciw. Według mnie obwodnica jeżeli miałby powstać to nie wcześniej niż do 2017 nie powstanie. Najlepsze są warianty iii i v dla mieszkanców lisiej góry, jednak dla mieszkańców krzyża czy zaczarnia są one złe. Po pierwsze jeżeli dobrze zobaczyłem ma ona zaczynać się w tarnowie, ale ja tak naprawdę nie wiem dokładnie gdzie, bo mapa wskazuję że jest to przeciwna ulica do matki teresy, jednak tam nie ma dojazdu szerszego. Jeżeli byłoby to za węzłem to kłóciłoby się to z np. z budowem lotniska którego nie chcę. Po trzecie kto zapłaci za domy znajdujące się na terenie tarnowa, Lisia GÓRA? nie tarnów zapłaci. Po czwarte słyszałem różne opinie o budowie. Większość negatywnych, ponieważ mieszkańcy mówię, że obwodnica przecięłaby wieś na pół coś na podobieństwo woli i ciężko byłoby przejechać z jednej strony na drugą.


Autor tematu
bart11
Archont
Posty: 604
Rejestracja: 26-02-2013, 23:43

Post autor: bart11 »

Przecież trasa III-V idzie między Brzozówką i Zaczarniem - zatem nie ma co dzielić. W Tarnowie byłaby po prostu włączona do ronda na węźle a4, dojazd szerszy jest. Coś mi się wydaje green123 że daaawno w Tarnowie chyba nie byłeś.


zaolzie
Metoikos
Posty: 2
Rejestracja: 18-07-2014, 14:31

Post autor: zaolzie »

V najlepszy bo najbardziej uprości dojazd do Mielca

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11057
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Dojazd do Mielca za rok będzie o wiele lepszy przez Dębicę.
W Lisiej Górze przydałaby się obwodnica Północ-Południe.

Awatar użytkownika

robas
Proedroj
Posty: 371
Rejestracja: 03-08-2011, 15:44
Lokalizacja: Starodąbrowska
Kontakt:

Post autor: robas »

Nie wiem po co oni się zastanawiają nad obdownicą od strony Mielca skoro procent aut jadących przez Lisią Górę trasą Tarnów-Kielce wynisi 80% do 20% jadących na Mielec.


halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

Wariant I i II odpada na wstępie. I kieruje ruch prosto pod szkołę, II leci pod oknami domów (mama stara więc ich tam nie ma jeszcze). Wariant III też większego sensu nie ma, bo tak jak piszecie potrzebna jest obwodnica Pn-Pd, a nie na Mielec. V zapewne będzie forsowny przez tych, co działek tam nakupili...

Jak dla mnie najlepszy jest wariant VI + ewentualnie dołożenie do niego lekko zmodyfikowanego wariantu IV.
3150 A Rh+


Autor tematu
bart11
Archont
Posty: 604
Rejestracja: 26-02-2013, 23:43

Post autor: bart11 »

robas pisze:Nie wiem po co oni się zastanawiają nad obdownicą od strony Mielca skoro procent aut jadących przez Lisią Górę trasą Tarnów-Kielce wynisi 80% do 20% jadących na Mielec.
Obwodnica ma być w ciągu drogi wojewódzkiej. A jeśli obwodnica ma się zacząć na węźle Krzyż i skończyć w Brniu to chyba najlepsze rozwiązanie (przy okazji załatwia problem 73 w Brzozówce i Tarnowie)

ODPOWIEDZ