Centrum Administracyjne UMT - Kapłanówka

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
Awatar użytkownika

Autor tematu
Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Centrum Administracyjne UMT - Kapłanówka

Post autor: Goscinny »

Mistyczny tyle, że miasto szykuje Kapłanówkę nie pod organizację imprez masowych, ale pod jedną, konkretną imprezę parafialną. Wesołe miasteczka czy cyrki niszczą potężnie plac. Po każdej takiej wizycie są nowe dziury które wiercą podczas rozkładania namiotu cyrkowego czy jakichś kolejek. Miastu to nie przeszkadzało, teraz nagle remont, bo w kościele będzie jakaś tamtejsza szycha.
Dzisiaj o 8 było tam z 10 osób sprzątających teren (pierwszy raz od przeniesienia Kapłanówki widziałem tam ekipę sprzatającą) dwa samochody służb - akcja na całego, szkoda tylko, że tak nie działają w innych rejonach miasta.

ps: Centrum Administracyjne już dawno zostało porzucone.


wejss
Rhetor
Posty: 1610
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Re: Centrum Administracyjne UMT - Kapłanówka

Post autor: wejss »

Szkoda, że tej mszy nie robią na Owintarze.

Awatar użytkownika

gumini_0317
Archont
Posty: 767
Rejestracja: 16-12-2010, 12:52
Lokalizacja: zza Dunajca

Re: Centrum Administracyjne UMT - Kapłanówka

Post autor: gumini_0317 »

wejss pisze:Szkoda, że tej mszy nie robią na Owintarze.
Za daleko od kościoła MB Fatimskiej :D To misjonarze musieliby jakiś iwent zrobić. Był Międlar, ale jego potencjału nie wykorzystano :D :D :D

Awatar użytkownika

Autor tematu
Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Centrum Administracyjne UMT - Kapłanówka

Post autor: Goscinny »

Szaleństwa ciąg dalszy:

Zarząd Dróg i Komunikacji w Tarnowie informuje, że w niedzielę 4 czerwca 2017 od godz. 8:00 do godz. 15:00 w związku z uroczystością koronacji figury Matki Bożej Fatimskiej w sanktuarium w Tarnowie, wyłączone z ruchu pozostaną ulice: Marszałka, Cegielniana, Dwernickiego oraz Al. Matki Bożej Fatimskiej na odcinku od ul. Słonecznej do ulicy Krzyskiej.

Dziwię się, że Słonecznej nie zamknęli. Wszyscy mieszkający przy Dwernickiego i Cegielnianej po prostu nie wyjadą przez pół niedzieli - kto by się nimi przejmował.

Awatar użytkownika

gumini_0317
Archont
Posty: 767
Rejestracja: 16-12-2010, 12:52
Lokalizacja: zza Dunajca

Re: Centrum Administracyjne UMT - Kapłanówka

Post autor: gumini_0317 »

Nakręcasz się. Przecież, gdy były różnorakie wyścigi, mecze czy imprezy to też zamykano ulice wokół tych wydarzeń. A np. zamknięcie ul. Czerwonych Klonów jest znacznie bardziej uciążliwe dla mieszkańców niż nawet Al. MBF.

Awatar użytkownika

Autor tematu
Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Centrum Administracyjne UMT - Kapłanówka

Post autor: Goscinny »

Ale nie zamykano Kapłanówki we wtorek, bo impreza w niedzielę, oraz nie zamykano wszystkich ulic wokół.
Mam nadzieję, że UM odpowie na moje pytanie za jaką kasę wynajął Kapłanówkę na te dni.

Awatar użytkownika

maup
Thesmothetai
Posty: 1254
Rejestracja: 03-07-2010, 22:45
Lokalizacja: Tarnów

Re: Centrum Administracyjne UMT - Kapłanówka

Post autor: maup »

Goscinny pisze:...Mam nadzieję, że UM odpowie na moje pytanie za jaką kasę wynajął Kapłanówkę na te dni.
Niech zgadnę: Bóg zapłać + VAT ?
Zwierciadła Nehaleni dzielą się na uprzejme i rozbite

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Re: Centrum Administracyjne UMT - Kapłanówka

Post autor: gushman »

maup pisze:
Goscinny pisze:...Mam nadzieję, że UM odpowie na moje pytanie za jaką kasę wynajął Kapłanówkę na te dni.
Niech zgadnę: Bóg zapłać + VAT ?
Skoro "Królestwo moje nie jest z tego świata", to podejrzewam, że stawka VAT wynosi 0%.
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku


Michał W.
Obywatel
Posty: 33
Rejestracja: 23-02-2016, 23:56

Re: Centrum Administracyjne UMT - Kapłanówka

Post autor: Michał W. »

Przepraszam, że nie w wątku, ale za to a'propos. Czy z biblijnego punktu widzenia koronowanie obrazu nie jest bluźnierstwem?


kato
Rhetor
Posty: 2693
Rejestracja: 24-08-2009, 11:27
Lokalizacja: Tarnów

Re: Centrum Administracyjne UMT - Kapłanówka

Post autor: kato »

Tylko z żydowskiego i muzułmańskiego.
Nikt Panu nie da tyle, ile ja mogę obiecać (KMN)

Awatar użytkownika

Autor tematu
Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Centrum Administracyjne UMT - Kapłanówka

Post autor: Goscinny »

Przygotowania trwają, są już ławki, krzesła, ochrona jest :)
I zdjęcie ładnie przyciętej trawy - czuję, że to jej pierwsze i ostatnie strzyżenie, chyba że znowu ktoś przyjedzie :)
Załączniki
20170602_074503.jpg
20170602_074503.jpg (409.87 KiB) Przejrzano 10363 razy
20170602_074227.jpg
20170602_074227.jpg (265.01 KiB) Przejrzano 10363 razy


Ricardo
Archont
Posty: 645
Rejestracja: 09-10-2009, 15:30
Lokalizacja: Tarnów - Piaskówka Płn.

Re: Centrum Administracyjne UMT - Kapłanówka

Post autor: Ricardo »

Z tego co widzę na zdjęciu to ołtarz będzie w najwyższym punkcie placu... moim zdaniem trochę dziwny pomysł, logiczne byłoby usytuowanie go w najniższym miejscu tak jak sceny podczas musicalu Credo żeby znowu powstał swoisty amfiteatr... Nie wiem jaki był koncept, może chodziło o symbol "Ołtarz - góra przemienienia" i dlatego jest on wyżej, ale wydaje mi się że prędzej ktoś tu po prostu nie pomyślał


Michał W.
Obywatel
Posty: 33
Rejestracja: 23-02-2016, 23:56

Re: Centrum Administracyjne UMT - Kapłanówka

Post autor: Michał W. »

Słońce będzie za plecami, więc dla publiczności korzystniej. Czy trzeba wiele więcej działań, żeby zrobić festiwal piosenki?

Awatar użytkownika

Autor tematu
Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Centrum Administracyjne UMT - Kapłanówka

Post autor: Goscinny »

Po wypowiedziach hierarchów, wydaje mi się, że Kapłanówka pozostanie parkingiem. Dlaczego? Bo Kościół liczy na masowe pielgrzymki do obrazu - a parkować gdzieś muszą, prawda?

update: na TV Trwam leci relacja na żywo jakby ktoś chciał zobaczyć :)
Szału ni ma - widać, że na placu ludzie mają gdzie "ręce rozłożyć" i jest jeszcze sporo wolnego miejsca (przynajmniej tak to w kamerach widać)

I jest mnóstwo symboli nienawiści i głupoty - ciekawostka taka :)


Beny
Archont
Posty: 506
Rejestracja: 27-02-2010, 05:10
Lokalizacja: Tarnów

Re: Centrum Administracyjne UMT - Kapłanówka

Post autor: Beny »

Goscinny pisze:Po wypowiedziach hierarchów, wydaje mi się, że Kapłanówka pozostanie parkingiem. Dlaczego? Bo Kościół liczy na masowe pielgrzymki do obrazu - a parkować gdzieś muszą, prawda?
Żeby sie wypowiadać trzeba przynajmniej wiedzieć czego temat dotyczy, gdzie tam jest jakikolwiek obraz?? podpowiem chyba raczej figura ale jak ogladales w TV Trwam to powinienes to widziec:):)
Goscinny pisze: update: na TV Trwam leci relacja na żywo jakby ktoś chciał zobaczyć :)
Nie potrzebowałem TV Trwam, uczestniczyłem na żywo.
Goscinny pisze: Szału ni ma - widać, że na placu ludzie mają gdzie "ręce rozłożyć" i jest jeszcze sporo wolnego miejsca (przynajmniej tak to w kamerach widać)
Dla mnie to lepiej wiecej miejsca i bylo gdzie usiąść:):)
Goscinny pisze: I jest mnóstwo symboli nienawiści i głupoty - ciekawostka taka :)
Tego najbardziej w Twojej wypowiedzi nie rozumiem symbole nienawisci i glupoty??? prosze o jakies szczegóły??

ODPOWIEDZ