Centrum Administracyjne UMT - Kapłanówka

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor tematu
Goscinny
Rhetor
Posty: 11057
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Ale....
Z tego projektu wynika, że to centrum zajmie nie tylko Kapłanówkę, ale i teren prawie do skrzyżowania Słonecna/Sitki/MBF. Zobaczcie, że po prawej jest bryła kościoła.
W sumie to czemu nie :)


suraiw
Thesmothetai
Posty: 1013
Rejestracja: 01-09-2009, 17:01
Lokalizacja: Tarnów-Mościce

Post autor: suraiw »

No nie, do Sitki nie może dojść. Tam przy skrzyżowaniu jest wyremontowany DPS dla niepełnosprawnych dzieci przyklejony do kościoła św. Józefa.
Jeżeli już, to wyburzą tylko te stare baraki i na tym koniec.
Bardziej mnie interesuje jaki los czeka "Pralfę". Przecież te rudery nie będą pasowały do nowoczesnych zabudowań centrum administracyjnego.
Ostatnio zmieniony 11-12-2009, 22:29 przez suraiw, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika

Lwowska
Prytan
Posty: 164
Rejestracja: 25-08-2009, 23:58
Lokalizacja: Tarnów/Grabówka/
Kontakt:

Post autor: Lwowska »

Mamy już w Tarnowie piramidy(świt) to teraz będziemy mieć o ile to ten projekt wygrał wodospad ;D

Awatar użytkownika

Autor tematu
Goscinny
Rhetor
Posty: 11057
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

No, prawie do Sitki. Na tej wizualizacji widać te budynki DPS'u. Na miejscu Pralfy ma powstać parking.
Na innych fotkach widać projekty bardziej "klockowate". http://www.malopolanin.pl/7203_tarnow_n ... ln_zl.html
Nie chcę krakać, ale nie byłbym zdziwiony, jakby wygrał "klocek" :cry: Obym się mylił. Zresztą dopóki nie pojawią się oficjalne fotki zwycięskiego projektu możemy tylko gdybać który to ten najlepszy.


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

Prawdę powiedziawszy guzik widzę na tej fotce :-) . Szkoda że nia ma planu, lub czegoś bardziej wyraźnego, np takie "coś" jak na fotkach M.Gniadka.


suraiw
Thesmothetai
Posty: 1013
Rejestracja: 01-09-2009, 17:01
Lokalizacja: Tarnów-Mościce

Post autor: suraiw »

trix pisze:Prawdę powiedziawszy guzik widzę na tej fotce :-) . Szkoda że nia ma planu, lub czegoś bardziej wyraźnego, np takie "coś" jak na fotkach M.Gniadka.
No przecież to jest fota M.Gniadka z galerii intarnetu. Wystarczy powiększyć i zarys budowli oraz kształt, jest bardzo dobrze widoczny.


Roberto
Archont
Posty: 787
Rejestracja: 15-09-2009, 17:42

Post autor: Roberto »

Goscinny pisze:Ale....
Z tego projektu wynika, że to centrum zajmie nie tylko Kapłanówkę, ale i teren prawie do skrzyżowania Słonecna/Sitki/MBF. Zobaczcie, że po prawej jest bryła kościoła.
W sumie to czemu nie :)
http://portal.tarnow.bip-gov.info.pl/bi ... xrjx59em11

"zał. nr 5 - rys. 1 " oraz "zał. nr 5 - rys. 2"


panopticon
Obywatel
Posty: 7
Rejestracja: 12-12-2009, 01:28
Lokalizacja: kraków

Post autor: panopticon »

Witam,

Jestem z biura Kozień Architekci. Sam z ciekawości szukałem po internecie zdjęć z wystawy, gdyż nikt od nas nie mógł niestety dotrzeć na wystawę. Może ktoś wie, czy zostanie ona pozostawiona gdzieś na dłużej, aby móc zdokumentować projekty?

Co do wygranych to zapewne powoli będą wpływały na serwis ronet.pl oraz nasza praca pojawi się w jakimś zakresie na stronie kozien.pl. Także zapraszam niedługo do obejrzenia komentowania.
m.

Awatar użytkownika

Autor tematu
Goscinny
Rhetor
Posty: 11057
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

panopticon, witamy. Proszę na początek powiedzieć, czy ta fotka która komentujemy to jest wasz, zwycięski projekt, czy kogoś innego.
I druga sprawa - czy ta wizyta na naszym forum jest jednorazowa, czy możemy w przyszłości liczyć na jakieś dodatkowe informacje dot. projektu, budowy itd.


Dorota1975
Rhetor
Posty: 2028
Rejestracja: 23-10-2009, 16:15
Lokalizacja: TARNÓW

Post autor: Dorota1975 »

http://www.tarnowskieinfo.pl/galerie/galeria_0488/


fotki nr: 1, 8, 9, 17, 18, 19, 26 - projekt, który wygrał.


panopticon
Obywatel
Posty: 7
Rejestracja: 12-12-2009, 01:28
Lokalizacja: kraków

Post autor: panopticon »

Dorota1975 pisze:http://www.tarnowskieinfo.pl/galerie/galeria_0488/


fotki nr: 1, 8, 9, 17, 18, 19, 26 - projekt, który wygrał.
Witam jeszcze raz,

Mam nadzieję, że nie jestem jednorazowo i projekt będzie mógł zostać realizowany. Tak, jak tutaj ktoś podał w linku i zaznaczył, na tych zdjęciach jest nasza propozycja. Bardzo cieszymy się z nagrody, gdyż nie spodziewaliśmy wygranej. Termin oddania konkursu został w przeddzień oddania przesunięty, co troszkę nas rozstroiło:) Natomiast, co do prezentacji projektu, to przygotowujemy - jak pisałem - umieszczenie jakościowych rysunków na stronach ronet i własnej. Co do dalszych newsów, co się będzie działo z koncepcją, to sam jest ciekawy, gdyż projekt w fazie konkursowej opisywany był jako koncepcyjny i realizacja nie jest czymś oczywistym, jak przy innych konkursach, zwykle organizowanych. Zobaczymy, jak władze dalej będą postępowały, czy my będziemy opracowywali projekt budowlany.
m.

Awatar użytkownika

Autor tematu
Goscinny
Rhetor
Posty: 11057
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

panopticon, oby został zrealizowany i oby wasza firma robiła projekt budowlany, albo nadzorowała projekt i nie pozwoliła na delikatne 'przeróbki' na klocka.
Według informacji prasowych, jest szansa, że budowa rozpocznie się w przyszłym roku. Żeby tylko im się nie zmieniła koncepcja i nie wyglądało to tak: "projekt który wygrał jest ładny, piekny i śliczny, ale wybudujemy coś taniego, najlepiej pokrytego blachą falistą."


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3053
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

Goscinny pisze:panopticon, oby został zrealizowany i oby wasza firma robiła projekt budowlany, albo nadzorowała projekt i nie pozwoliła na delikatne 'przeróbki' na klocka.
Według informacji prasowych, jest szansa, że budowa rozpocznie się w przyszłym roku. Żeby tylko im się nie zmieniła koncepcja i nie wyglądało to tak: "projekt który wygrał jest ładny, piekny i śliczny, ale wybudujemy coś taniego, najlepiej pokrytego blachą falistą."
Niestety albo stety w przyszłym roku budowa się nie rozpocznie. Zadanie zostało przesunięte na lata 2011-2013, a w zasadzie zostanie przesunięte na Komisji Rozwoju i na najbliższej Sesji Rady Miejskiej. Pan Prezydent doszedł do wniosku, że tego typu inwestycja powinna być rozpoczęta w kolejnej kadencji. Bowiem, jeśli on zostanie Prezydentem z czystym sumieniem rozpocznie budowę w 2011, jeśli miałoby stać się inaczej, nie będzie uszczęśliwiał następce na siłę. Choć ja jak zawsze sądzę, że budowa w 2011 się rozpocznie.
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?

Awatar użytkownika

Autor tematu
Goscinny
Rhetor
Posty: 11057
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Czyli, mówiąc po ludzku - projekt do szuflady. Przecież następca będzie miał własne wizje, a nie będzie realizować wizji przeciwnika. Wyglądałoby, że popiera jego pomysły.


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3053
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

Goscinny pisze:Czyli, mówiąc po ludzku - projekt do szuflady. Przecież następca będzie miał własne wizje, a nie będzie realizować wizji przeciwnika. Wyglądałoby, że popiera jego pomysły.
Pod warunkiem, że następcą będzie inna osoba. ;-) ja twierdzę, że na stanowisku Prezydenta Miasta Tarnowa pozostanie nadal Ryszard Ścigała. Gdyby jednak miało być inaczej to nowy Prezydent powinien zdecydować... jest ciągłość władzy. Sami wybierzemy sobie takiego Prezydenta jakiego będziemy przecież chcieli :) a w debatach można zapytać kandydatów co zrobi z tym pomysłem :)
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?

ODPOWIEDZ