Połączenie ul. Tuchowskiej z Al. Tarnowskich

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
ODPOWIEDZ

Kulfon
Rhetor
Posty: 2185
Rejestracja: 14-11-2012, 08:37

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: Kulfon »

Takie info na stronie miasta ....2 pasy na Tuchowskiej w każdą stronę + ścieżki to tak się zastanawiam to chyba wszystkie domy stojące zaraz koło ulicy będą wyburzać ?


''Przede wszystkim będzie przeprowadzona modernizacja całej ulicy Tuchowskiej, do granic miasta. Jezdnia zostanie poszerzona – ma mieć po dwa pasy o szerokości 3,5 metra. Wzdłuż niej powstaną ciągi piesze i rowerowe, zatoki autobusowe i nowe oświetlenie. Przy Tuchowskiej zaplanowano również parking na 82 samochody. Rondo turbinowe ma mieć po dwa pasy na każdym wlocie i dwa pasy na dwóch wylotach z ulicy Tuchowskiej. Stąd jezdnia zostanie poprowadzona terenem starej linii kolejowej aż do alei Tarnowskich, gdzie – za remontowanym wiaduktem – powstanie kolejne rondo, łączące ją z ulicą J. Dąbrowskiego. ''
''Bliższy Bogu jest niewierzący stosujący w życiu siedem przykazań, niż katolik, który wypełnia tylko trzy pierwsze''


Mistyczny
Prytan
Posty: 289
Rejestracja: 15-05-2011, 17:12

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: Mistyczny »

Jestem zaskoczony bo spodziewałem się na Tuchowskiej 1x3 a nie 2x2. Ciekawe jak to zmieszczą.
Dobrze że coś się zaczęło dziać w temacie połączenia Warsztatowej z Tuchowską, obawiam się tylko że jak policzą ile będzie kosztowało przejście przez Wątok i tory estakadą to na projekcie się skończy.


Roberto
Archont
Posty: 787
Rejestracja: 15-09-2009, 17:42

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: Roberto »

Mistyczny pisze:Jestem zaskoczony bo spodziewałem się na Tuchowskiej 1x3 a nie 2x2. Ciekawe jak to zmieszczą.
Dobrze że coś się zaczęło dziać w temacie połączenia Warsztatowej z Tuchowską, obawiam się tylko że jak policzą ile będzie kosztowało przejście przez Wątok i tory estakadą to na projekcie się skończy.
Ale za to za projekcik ile sobie ktoś przytuli... :)

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: Goscinny »

@Mistyczny: a co przebudowa Tuchowskiej ma wspólnego z połączeniem jej z Warsztatową? Jak dla mnie to są przecież zupełnie niezależne rzeczy.
No i tam jest chyba pomyłka w opisie, bo jest "ciągi piesze i rowerowe" a zapewne mieli na myśli "ciągi pieszo-rowerowe" :)

Awatar użytkownika

gnite
Prytan
Posty: 107
Rejestracja: 30-08-2012, 15:38

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: gnite »

Przecież to kompletna głupota. Po co tyle pasów skoro i tak dalej ruch ograniczają skrzyżowania? W dodatku te 3,5m to pasy szerokie prawie jak na autostradzie... oni celowo tak projektują żeby ludzie przekraczali dozwoloną prędkość? No i te zatoki... zatoki to podobno się leczy. Powinni je zacząć likwidować a nie chwalić się budową. Potem tak stoją te autobusy bo nikt nie chce wpuścić.


Kulfon
Rhetor
Posty: 2185
Rejestracja: 14-11-2012, 08:37

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: Kulfon »

Goscinny pisze:@Mistyczny: a co przebudowa Tuchowskiej ma wspólnego z połączeniem jej z Warsztatową?
Bardzo dużo bo Warsztatowa też ma być przebudowana a na połączeniu z Krakowską ma być rondo z min. zjazdem w ul.Zakładową która ma być połączona z Tuchowską .

Co do Tuchowskiej to z chodnikami będzie miała minimum z 18 metrów szerokości + zatoki .............parking na 82 samochody to raczej te wszystkie domy do rozbiórki pójdą .
''Bliższy Bogu jest niewierzący stosujący w życiu siedem przykazań, niż katolik, który wypełnia tylko trzy pierwsze''


Autor tematu
hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Re: Połączenie ul. Tuchowskiej z Al. Tarnowskich

Post autor: hurricane »

Szczerze wątpię w Tuchowską o przekroju 2x2, podejrzewam, że chodzi o 1x3, a gdzie te ronda? Ten opis ze strony miasta jest dość zawiły - wolałbym zobaczyć choć pół mapy. Poza tym władza się w Tarnowie zmieni to i koncepcje się zmienią.

Zastanawia mnie dlaczego samorządy nie działają wspólnie. Miasto Tarnów z Gminą Tarnów mogłyby wspólnie złożyć wniosek o poprowadzenie nowego śladu DW977, większe szanse na pozyskanie funduszy z coraz mniejszego budżetu unijnego na nową perspektywę. Gmina Tarnów być może byłaby zainteresowana propozycją obejścia Tarnowca a to miastu pozwoliłoby na stworzenie zupełnie nowego korytarza wyjazdowego z Tarnowa na południe.


Mistyczny
Prytan
Posty: 289
Rejestracja: 15-05-2011, 17:12

Re: Połączenie ul. Tuchowskiej z Al. Tarnowskich

Post autor: Mistyczny »

Przecież to kompletna głupota. Po co tyle pasów skoro i tak dalej ruch ograniczają skrzyżowania? W dodatku te 3,5m to pasy szerokie prawie jak na autostradzie... oni celowo tak projektują żeby ludzie przekraczali dozwoloną prędkość? No i te zatoki... zatoki to podobno się leczy. Powinni je zacząć likwidować a nie chwalić się budową. Potem tak stoją te autobusy bo nikt nie chce wpuścić.
Nic dodać, nic ująć. Zgadzam się w stu procentach.
Szczerze wątpię w Tuchowską o przekroju 2x2, podejrzewam, że chodzi o 1x3, a gdzie te ronda? Ten opis ze strony miasta jest dość zawiły - wolałbym zobaczyć choć pół mapy. Poza tym władza się w Tarnowie zmieni to i koncepcje się zmienią.
Domyślam się że pierwsze rondo będzie w miejscu połączenia z Krakowską a drugie na końcu odcinka, przy zjeździe do alei Tarnowskich. Mapy nie zobaczysz bo to wszystko jest robione na szybko przed wyborami. Zauważyłem że jak Olszówka w swoim programie umieścił budowę tej drogi to nagle UM zamierza zlecić prace koncepcyjne żeby pokazać że coś się dzieje.
Zastanawia mnie dlaczego samorządy nie działają wspólnie. Miasto Tarnów z Gminą Tarnów mogłyby wspólnie złożyć wniosek o poprowadzenie nowego śladu DW977, większe szanse na pozyskanie funduszy z coraz mniejszego budżetu unijnego na nową perspektywę. Gmina Tarnów być może byłaby zainteresowana propozycją obejścia Tarnowca a to miastu pozwoliłoby na stworzenie zupełnie nowego korytarza wyjazdowego z Tarnowa na południe.
Miasto i gmina nie rozmawiają ze sobą i tyle. O realizacji wspólnych zadań można więc zapomnieć. Swoją drogą to jest świetny pomysł, warty rozwinięcia no ale niestety nic z niego nie wyjdzie bo potrzebna była by współpraca...

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Połączenie ul. Tuchowskiej z Al. Tarnowskich

Post autor: Goscinny »

@mistyczny:
Koncepcja przebudowy Tuchowskiej ma ładnych kilka lat - nawet tutaj są plany jak to ma wyglądać od al. Tarnowskich do połączenia z obecnym przebiegiem Tuchowskiej. Zdaje się, że to za kadencji Ś. było robione.
Plany przebudowy Tuchowskiej do obwodnicy też gdzieś były, ale tam nie było tylu pasów - to musi być jakiś nowy wymysł.
ps: gdzie Tuchowska łączy się z Krakowską? :) Chyba chodziło ci o rondo przy zjeździe z obwodnicy, bo też mi coś takiego świta.


dymny
Obywatel
Posty: 64
Rejestracja: 29-08-2017, 16:32

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: dymny »

gnite pisze:No i te zatoki... zatoki to podobno się leczy. Powinni je zacząć likwidować a nie chwalić się budową. Potem tak stoją te autobusy bo nikt nie chce wpuścić.
Większej głupoty dawno nie słyszałem. :lol:
Dowodzi to tylko temu, że pewne rzeczy nie mają ograniczeń i każdemu nie dogodzi.


wejss
Rhetor
Posty: 1610
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Re: Połączenie ul. Tuchowskiej z Al. Tarnowskich

Post autor: wejss »

Goscinny pisze:@mistyczny:
Koncepcja przebudowy Tuchowskiej ma ładnych kilka lat - nawet tutaj są plany jak to ma wyglądać od al. Tarnowskich do połączenia z obecnym przebiegiem Tuchowskiej. Zdaje się, że to za kadencji Ś. było robione.
Plany przebudowy Tuchowskiej do obwodnicy też gdzieś były, ale tam nie było tylu pasów - to musi być jakiś nowy wymysł.
ps: gdzie Tuchowska łączy się z Krakowską? :) Chyba chodziło ci o rondo przy zjeździe z obwodnicy, bo też mi coś takiego świta.
Warsztatowa wpada w Krakowską i tam ma być rondo a potem przechodzi w Zakładową. I to właśnie ta ulica ma być połączona z Tuchowską.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Połączenie ul. Tuchowskiej z Al. Tarnowskich

Post autor: Goscinny »

Ale nie łączmy może przebudowy Tuchowskiej z tą nieistniejącą ulicą, ok? Jak się pojawią jakiekolwiek konkrety o budowie połączenia Krakowska-Tuchowska, to będzie o czym pisać. Na razie takich konkretów nie ma - są tylko jakieś bajania w mediach i slogany przedwyborcze, a nie konkrety.


Kulfon
Rhetor
Posty: 2185
Rejestracja: 14-11-2012, 08:37

Re: Połączenie ul. Tuchowskiej z Al. Tarnowskich

Post autor: Kulfon »

Gościnny z tego co tam wyczytałem przetarg na Warsztatową z rondem na Krakowskiej i min.zjazdem w Zakładową ma być wkrótce ogłoszony co do połączenia z Tuchowską ma być nieco poniżej od obecnego zjazdu z obwodnicą ....podobno w tym roku mają zacząć projektować ....Tuchowska z połączeniem z Dąbrowskiego ponoć projekt jest mocno zaawansowany .
''Bliższy Bogu jest niewierzący stosujący w życiu siedem przykazań, niż katolik, który wypełnia tylko trzy pierwsze''

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Połączenie ul. Tuchowskiej z Al. Tarnowskich

Post autor: Goscinny »

Czyli nie ma na razie czego łączyć :) Warsztatowa + rondo to jedna inwestycja, a Tuchowska to inna, zupełnie nie związana z Warsztatową :)
Jak zaczną coś działać przy ich połączeniu to się nowy wątek założy :P
Poszukam gdzieś dojścia do jakichś planów tej Tuchowskiej.

Awatar użytkownika

gnite
Prytan
Posty: 107
Rejestracja: 30-08-2012, 15:38

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: gnite »

dymny pisze:Większej głupoty dawno nie słyszałem. :lol:
A to dlaczego?

ODPOWIEDZ