Markety w Tarnowie do zamknięcia?

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
Awatar użytkownika

Autor tematu
Goscinny
Rhetor
Posty: 11072
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Markety w Tarnowie do zamknięcia?

Post autor: Goscinny »

Doszły mnie słuchy, że "Alma" będzie zamknięta. Takie informacje pojawiły się wśród pracowników i zastanawiam się, czy to plotki, czy prawda.
Po ilości osób, które tam kupują coś może być na rzeczy.

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Alma do zamknięcia?

Post autor: Jan Kowalski »

Tam jest mało osób, bo to nie klienci tylko koneserzy.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.


wejss
Rhetor
Posty: 1634
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Re: Alma do zamknięcia?

Post autor: wejss »

Lekarze tam się zaopatrują i prawnicy.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6856
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Alma do zamknięcia?

Post autor: LordRuthwen »

Ja tam swego czasu lubiłem po przyprawy jeździć, bo mieli to czego gdzie indziej nie było, ale teraz już tak nie jest.


Wojtasek
Prytan
Posty: 223
Rejestracja: 14-01-2011, 15:54
Lokalizacja: Skowronków

Re: Alma do zamknięcia?

Post autor: Wojtasek »

Nie o Almie,ale również o zamknięciu marketu.
Wczoraj rąbiąc zakupy budowlane w Nomi zaszokował mnie niesamowity brak wszelakiego rodzaju asortymentu.
Zaciekawiony tym zapytałem Panią na kasie co jest na rzeczy i co usłyszałem?Nomi w fazie likwidacji :-|
Oj źle się dzieje na tarnowskim rynku handlowym,źle.
Wystarczy pójść do Maxa,tam na piętrze wiatr hula w najlepsze.Może ze 4 lokale zajęte,Świt na piętrze również nie powala bo kupujących jakoś brak.
Czy to jest to zapowiadane wielkie ożywienie gospodarcze miasta,które podniesie Tarnów z kolan?
Puki co to miejsca pracy są likwidowanie,a nowych jak nie było tak niema.


Kirk
Archont
Posty: 646
Rejestracja: 25-09-2009, 09:18
Lokalizacja: Tarnów

Re: Alma do zamknięcia?

Post autor: Kirk »

Wojtasek pisze:Nie o Almie,ale również o zamknięciu marketu.
Wczoraj rąbiąc zakupy [...]
Nie szkoda Ci było? ;)

A tak na poważnie, to jeśli w odległości kilkuset metrów od siebie są 3 markety budowlane, to któryś niestety musi wymięknąć.


Trishelle
Proedroj
Posty: 406
Rejestracja: 06-02-2014, 13:54

Re: Alma do zamknięcia?

Post autor: Trishelle »

Proponuję zapoznać się z tematem przed wypowiedzią. Nomi od dawna jest w stanie upadłości. Upadające markety przejął BricoMarche i taka sieć wejdzie w to miejsce u boku nowego Auchan.

http://retailnet.pl/2015/04/02/101024-b ... t-sklepow/

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3590
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Re: Alma do zamknięcia?

Post autor: Mr Greenback »

Wojtasek pisze:Nie o Almie,ale również o zamknięciu marketu.
Wczoraj rąbiąc zakupy budowlane w Nomi zaszokował mnie niesamowity brak wszelakiego rodzaju asortymentu.
Zaciekawiony tym zapytałem Panią na kasie co jest na rzeczy i co usłyszałem?Nomi w fazie likwidacji :-|
Oj źle się dzieje na tarnowskim rynku handlowym,źle.
Wystarczy pójść do Maxa,tam na piętrze wiatr hula w najlepsze.Może ze 4 lokale zajęte,Świt na piętrze również nie powala bo kupujących jakoś brak.
Czy to jest to zapowiadane wielkie ożywienie gospodarcze miasta,które podniesie Tarnów z kolan?
Puki co to miejsca pracy są likwidowanie,a nowych jak nie było tak niema.
:oops:
Co w tym dziwnego, ze jedne biznes się zamyka, a drugi otwiera ? Nie będzie Nomi, bedzie inny budowlaniec albo sklep z dywanami. Popyt kreuje podaż, a nie na odwrót.
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell

Awatar użytkownika

rzuf
Thesmothetai
Posty: 1416
Rejestracja: 03-12-2009, 19:20
Lokalizacja: Tarnów/Skrzyszów
Kontakt:

Re: Alma do zamknięcia?

Post autor: rzuf »

Ja się dziwię że Nomi tyle czasu wytrzymało, najgorsza oferta i najgorsza obsługa z jaką się spotkałem. Nie będzie mi żal. BricoMarche na 100% będzie lepsze ;)

Natomiast Almy trochę żal, bo często mieli asortyment którego nigdzie indziej nie było. Szkoda tylko że ogólnodostępne produkty były duuużo droższe niż u konkurencji. Bo niby dlaczego? Sklep jak sklep...

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11645
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Alma do zamknięcia?

Post autor: defekator »

rzuf pisze:Ja się dziwię że Nomi tyle czasu wytrzymało, najgorsza oferta i najgorsza obsługa z jaką się spotkałem. Nie będzie mi żal. BricoMarche na 100% będzie lepsze ;)

Natomiast Almy trochę żal, bo często mieli asortyment którego nigdzie indziej nie było. Szkoda tylko że ogólnodostępne produkty były duuużo droższe niż u konkurencji. Bo niby dlaczego? Sklep jak sklep...

Zawsze jak się człowiek nudził to mógł tam iść popatrzeć na sery za 150 zł ;)

A tak na serio - swego czasu faktycznie mieli asortyment, który gdzie indziej ciężko było kupić - to się jednak zmieniło więc skoro nie potrafili konkurować ani rodzajem towaru ani ceną to nic dziwnego, że padają. Ciekawe co się otworzy na ich miejscu - bo lokalizacja dobra i sądzę, że jakaś inna sieć od razu to wykorzysta.


Co do Nomi - pełna zgoda przy tym co oferowali to cud, że tak długo się utrzymali na rynku.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


Roberto
Archont
Posty: 787
Rejestracja: 15-09-2009, 17:42

Re: Alma do zamknięcia?

Post autor: Roberto »

Niemożliwe żeby całkowicie zamknęli obiekt w którym - co prawda tylko w połowie (dosłownie) ale jednak - są regularne kolejki. Mięsa, wędliny, sery, pieczywo, warzywa; bywam tam raz w tygodniu i problemu z klientami nie widzę, wręcz przeciwnie, coraz bardziej irytuje oszczędność Almy na sprzedawcach i kasjerach. Problem jest natomiast z drugą częścią sklepu gdzie faktycznie nie zagląda nawet kurz i pająki. Niedawno Alma Market informowała o uruchomieniu sieci mniejszej powierzchniowo (do 400 m.kw.) pod nazwą Alma Smart; może zarządca obiektu ma jakiś pomysł na pozbycie się ciężaru tej nierentownej części sklepu, zwłaszcza że w lokalach po aptece i butach ktoś się aktualnie urządza, więc nie wygląda to jakby obiekt miał się całkowicie zamknąć.

Padają ? Nie sądzę, wprawdzie święta za pasem ale w padającym sklepie nie ma kolejki do samych tylko wędlin w której stoi się 40 minut...


matipers
Obywatel
Posty: 17
Rejestracja: 06-03-2013, 08:45
Lokalizacja: Tarnów

Re: Alma do zamknięcia?

Post autor: matipers »

Nic podobnego Alma w Tarnowie nie zostanie zamknięta. Fakt Alma Market ma zamknąć 5 nierentownych sklepów ale Tarnów do nich nie należy.Niedawno otwarto Alme24 z dostawą do domu . Oszczędzanie na personelu jest programem naprawczym firmy wywołane stratą w 2014.Jak zapowiedział Jerzy Mazgaj dzięki temu firma odrobiła ją. Alma w Tarnowie jest własnością Almy Market tak jak sklep w Krakowie na ul. Pilotów i całe aktywa są w rękach firmy.Więc Almy w Tarnowie nie zamykają sklep jest sztandarowym sklepem tej firmy.
Ostatnio zmieniony 03-04-2015, 15:41 przez matipers, łącznie zmieniany 1 raz.


MST wónraT
Rhetor
Posty: 1896
Rejestracja: 05-05-2011, 22:57

Re: Alma do zamknięcia?

Post autor: MST wónraT »

matipers pisze:Nic podobnego Alma w Tarnowie nie zostanie zamknięta. Fakt Alma Market ma zamknąć 5 nierentownych sklepów ale Tarnów do nich nie należy.
Mój Tarnów.

Z tym, że nie na pewno.

W 2014 roku strata grupy Alma Market wyniosła 13,5 mln zł.

W perspektywie 2015 roku, zarząd spółki dominującej zakłada sprzedaż części nieruchomości i nieruchomości inwestycyjnych spółki i spółek zależnych, a pozyskane w ten sposób środki zostaną przeznaczone na spłatę części kredytów i na finansowanie aktywów obrotowych oraz na cele inwestycyjne spółki dominującej. Zarząd Alma Market S.A. nie wyklucza również podjęcia decyzji o sprzedaży akcji lub udziałów niektórych spółek grupy kapitałowej, w tym nie działającej w segmencie handlu detalicznego spółki zależnej Krakchemia S.A.


________________________________________________________________________

"jestem przyjacielem wujka – Wieśka F. – a przy okazji prezydentem miasta Tarnowa"
My w Tarnowie wszystko mogli
TARNÓW - POLSKA STOLICA KORUPCJI


Trishelle
Proedroj
Posty: 406
Rejestracja: 06-02-2014, 13:54

Re: Alma do zamknięcia?

Post autor: Trishelle »

To, że budynek Almy należy do spółki, to prawda. Sklep nie płaci za wynajem, a dodatkowo z tytułu wynajmu innych punktów usługowych czerpie zyski. Stratnymi sklepami Almy są pewnie lokale w drogich lokalizacjach i o dużym zagęszczeniu tej marki, co ma miejsce na przykład we Wrocławiu. Na jednej ulicy w centrum są dwie Almy (Arkady, Renoma), a ponadto Piotr i Paweł. Myślę, że jeśli w ogóle coś oddadzą, to właśnie lokale tak ulokowane.

Awatar użytkownika

Autor tematu
Goscinny
Rhetor
Posty: 11072
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Markety w Tarnowie do zamknięcia?

Post autor: Goscinny »

defekator pisze: Ciekawe co się otworzy na ich miejscu - bo lokalizacja dobra i sądzę, że jakaś inna sieć od razu to wykorzysta.
Biedronka jest obok i może się przenieść do większego budynku ;)

ps: zmieniłem tytuł wątku na bardziej pasujący :)

ODPOWIEDZ