Co z call center przy ul. Kochanowskiego ?

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Re: Co z call center przy ul. Kochanowskiego ?

Post autor: gushman »

Już nie popadajmy w paranoję, bo pewnie The Hero korzysta na swoich komputerach z systemu Windows, który został zapoczątkowany w 1984 r.

Zresztą nie czepiajmy się klienta IP. Czepiajmy się IP. :)
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku


JacLe
Prytan
Posty: 271
Rejestracja: 28-03-2014, 23:22
Lokalizacja: Starówka

Re: Co z call center przy ul. Kochanowskiego ?

Post autor: JacLe »

gushman pisze: Zresztą nie czepiajmy się klienta IP. Czepiajmy się IP. :)
Tutaj nie chodzi o "czepiajmy się" tylko o przestrzeganie zasad równości podmiotów gospodarczych działających na rynku i jakiejś minimalnej etyki w biznesie. Przedsiębiorca prowadzący działalność od kilku lat, mający dużą bazę klientów dostaje wsparcie dotowane przez podatników ( przez nas wszystkich ) tak jak start up lub młoda dopiero rozwijająca się działalność... Wystarczy zmienić formę prowadzenia działalności gospodarczej - czy to jest uczciwe ze strony "klienta IP". Z drugiej strony zarządzający IP dopuszczając do takich sytuacji działają na szkodę podatnika i przyczyniają się do nieuczciwej konkurencji.
Dla mnie ten przypadek to kpina z prawa i innych uczciwych przedsiębiorców.
L'union fait la force

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3590
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Re: Co z call center przy ul. Kochanowskiego ?

Post autor: Mr Greenback »

JacLe pisze:
gushman pisze: Zresztą nie czepiajmy się klienta IP. Czepiajmy się IP. :)
Tutaj nie chodzi o "czepiajmy się" tylko o przestrzeganie zasad równości podmiotów gospodarczych działających na rynku i jakiejś minimalnej etyki w biznesie. Przedsiębiorca prowadzący działalność od kilku lat, mający dużą bazę klientów dostaje wsparcie dotowane przez podatników ( przez nas wszystkich ) tak jak start up lub młoda dopiero rozwijająca się działalność... Wystarczy zmienić formę prowadzenia działalności gospodarczej - czy to jest uczciwe ze strony "klienta IP". Z drugiej strony zarządzający IP dopuszczając do takich sytuacji działają na szkodę podatnika i przyczyniają się do nieuczciwej konkurencji.
Dla mnie ten przypadek to kpina z prawa i innych uczciwych przedsiębiorców.
Prawo to ty liznąłeś, ale chyba w w policealnej szkole. :lol:
Łukasz Śleboda owszem-jako przedsiębiorca, osoba fizyczna prowadzi strefę kursów. Ale The Hero to nie jest Łukasz Śleboda, a spółka komandytowa w której udziałowcem jest spólka zoo. Także nie ma żadnej tożsamości podmiotów. Skończ juz swe wywody, bo az sie zalogowałem co by ci odpisać . W sensie prawnym nawet nie powinieneś słowa tutaj pisać w takim tonie, bo tak naprawdę narażasz na szwank dobre imię podmiotu gospodarczego The Hero spo. zoo sp.komandytowa poprzez posądzanie ich o czyn stanowiący nieuczciwą konkurencję. A na to prawnicy tylko czekają....
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell


JacLe
Prytan
Posty: 271
Rejestracja: 28-03-2014, 23:22
Lokalizacja: Starówka

Re: Co z call center przy ul. Kochanowskiego ?

Post autor: JacLe »

Weź coś na uspokojenie i przeczytaj jeszcze raz.
zarządzający IP dopuszczając do takich sytuacji działają na szkodę podatnika i przyczyniają się do nieuczciwej konkurencji.
L'union fait la force

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3590
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Re: Co z call center przy ul. Kochanowskiego ?

Post autor: Mr Greenback »

JacLe pisze:Weź coś na uspokojenie i przeczytaj jeszcze raz.
zarządzający IP dopuszczając do takich sytuacji działają na szkodę podatnika i przyczyniają się do nieuczciwej konkurencji.
Piszesz nieprawdę. Nikt nie ZMIENIAŁ podmiotu. Podmiot jest podmiotem nowym to raz. Dwa napisz imiennie KTO I JAK działa na szkodę podatnika oraz JAK przyczynia sie do nieuczciwej konkurencji.
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell


JacLe
Prytan
Posty: 271
Rejestracja: 28-03-2014, 23:22
Lokalizacja: Starówka

Re: Co z call center przy ul. Kochanowskiego ?

Post autor: JacLe »

Mr Greenback pisze: Piszesz nieprawdę. Nikt nie ZMIENIAŁ podmiotu. Podmiot jest podmiotem nowym to raz. Dwa napisz imiennie KTO I JAK działa na szkodę podatnika oraz JAK przyczynia sie do nieuczciwej konkurencji.
Przeczytaj jeszcze raz, może po weekendzie pójdzie lepiej i wskaż nam gdzie napisałem o zmianie podmiotu... A przedsiębiorca jest przedsiębiorcą czy to prowadząc jednoosobową działalność, będąc wspólnikiem w spółce jawnej czy w spółce z o.o.
IP to nowe miejsce w Tarnowie, gdzie po preferencyjnych cenach dostępne są powierzchnie dla przedsiębiorców właśnie rozpoczynających działalność gospodarczą lub działających nie dłużej niż dwa lata... http://www.tkp.com.pl/oferta-inwestycyj ... biorczosci
Czy właściciel Spółki The Hero, wg Ciebie jest przedsiębiorcą od zarejestrowania umowy spółki czy od dnia założenia działalności gospodarczej ?

Gdy zrozumiesz w czym tutaj widzę problem odpowiem na drugą część Twojego pytania.
L'union fait la force

Awatar użytkownika

KABI
Obywatel
Posty: 14
Rejestracja: 03-03-2016, 09:51
Lokalizacja: Dąbrówka Infułacka

Re: Co z call center przy ul. Kochanowskiego ?

Post autor: KABI »

To wyjaśnia srawę:
THE HERO SP Z O O SPÓŁKA KOMANDYTOWA
PRAWO REPREZENTOWANIA SPÓŁKI PRZYSŁUGUJE SPÓŁCE POD FIRMĄ THE HERO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Z SIEDZIBĄ W TARNOWIE (KOMPLEMENTARIUSZ) Z WYŁĄCZENIEM INNYCH KOMPLEMENTARIUSZY (!)

THE HERO SP Z O O
Data wpisu do rejestru przedsiebiorców: 2014-08-29
Członkowie reprezentacji:
Nazwisko i imię Funkcja lub stanowisko
Śleboda Łukasz Prezes Zarządu

Wydawnictwo Strefa Kursów, właściciel: od lipca 2006 Łukasz Śleboda
http://www.goldenline.pl/lukasz-sleboda/" onclick="window.open(this.href);return false;


Czyli JacLe ma rację. Formalnie nowy podmiot, ale przedsiębiorca stary. Zastosowano kruczek prawny by obejść przepisy i nabijać ludzi w butelkę. Bo to działa na szkodę podatnika poprzez korzystanie z dotowanej powierzchni w IP. A co na to matka, żona i pasjonatka ekstremalnych sportów Gadecka-Bukało?
Dlaczego toleruje takie kombinacje? Układ działa?
A co będzie jak np pojawi się np. Wia-Lan SA sp. k. lub COCA-COLA sp z o.o. sp. k? Chciałabym widzieć jak Greenback wtedy zareaguje.
Swoją drogą Greenback - obsługujesz prawnie Pana Ślebodę? Bo tak pomyslałam sobie właśnie.
Łukasz Śleboda prezes spółki The Hero, otrzymał od Prezydenta Tarnowa Romana Ciepieli bilet na studyjny wyjazd do Brukseli. Przypomnijmy, że wyjazd ten był nagrodą dla Prezydenta za realizację inwestycji pn. „Rozbudowa Strefy Aktywności Gospodarczej w Tarnowie”. Prezydent Ciepiela odbierając nagrodę zadeklarował jej przekazanie przedsiębiorcy, który jako pierwszy w lutym podpiszę umowę wynajmu pomieszczeń w Inkubatorze Przedsiębiorczości w SAG... Mam nadzieję, że wyjazd będzie okazją do odpoczynku, ale także przyglądnięcia się funkcjonującym na Zachodzie Europy modelom biznesowym – mówi Magdalena Gadecka-Bukało, prezes Tarnowskiego Klastera Przemysłowego. Wyjazd jest bardzo atrakcyjny, przedsiębiorca będzie mógł obejrzeć Brukselę, Brugię, Gandawę i Ostendę oraz zwiedzić Parlament Europejski. Przekazanie biletu miało miejsce drugiego marca w Inkubatorze Przedsiębiorczości, w przyszłej siedzibie firmy The Hero.
Czyli jawne KPINY z podatników?
"Najmarniejszy kot jest arcydziełem" - Leonardo da Vinci

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3590
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Re: Co z call center przy ul. Kochanowskiego ?

Post autor: Mr Greenback »

KABI pisze:To wyjaśnia srawę:
THE HERO SP Z O O SPÓŁKA KOMANDYTOWA
PRAWO REPREZENTOWANIA SPÓŁKI PRZYSŁUGUJE SPÓŁCE POD FIRMĄ THE HERO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Z SIEDZIBĄ W TARNOWIE (KOMPLEMENTARIUSZ) Z WYŁĄCZENIEM INNYCH KOMPLEMENTARIUSZY (!)

THE HERO SP Z O O
Data wpisu do rejestru przedsiebiorców: 2014-08-29
Członkowie reprezentacji:
Nazwisko i imię Funkcja lub stanowisko
Śleboda Łukasz Prezes Zarządu

Wydawnictwo Strefa Kursów, właściciel: od lipca 2006 Łukasz Śleboda
http://www.goldenline.pl/lukasz-sleboda/" onclick="window.open(this.href);return false;


Czyli JacLe ma rację. Formalnie nowy podmiot, ale przedsiębiorca stary. Zastosowano kruczek prawny by obejść przepisy i nabijać ludzi w butelkę. Bo to działa na szkodę podatnika poprzez korzystanie z dotowanej powierzchni w IP. A co na to matka, żona i pasjonatka ekstremalnych sportów Gadecka-Bukało?
Dlaczego toleruje takie kombinacje? Układ działa?
A co będzie jak np pojawi się np. Wia-Lan SA sp. k. lub COCA-COLA sp z o.o. sp. k? Chciałabym widzieć jak Greenback wtedy zareaguje.
Swoją drogą Greenback - obsługujesz prawnie Pana Ślebodę? Bo tak pomyslałam sobie właśnie.
Łukasz Śleboda prezes spółki The Hero, otrzymał od Prezydenta Tarnowa Romana Ciepieli bilet na studyjny wyjazd do Brukseli. Przypomnijmy, że wyjazd ten był nagrodą dla Prezydenta za realizację inwestycji pn. „Rozbudowa Strefy Aktywności Gospodarczej w Tarnowie”. Prezydent Ciepiela odbierając nagrodę zadeklarował jej przekazanie przedsiębiorcy, który jako pierwszy w lutym podpiszę umowę wynajmu pomieszczeń w Inkubatorze Przedsiębiorczości w SAG... Mam nadzieję, że wyjazd będzie okazją do odpoczynku, ale także przyglądnięcia się funkcjonującym na Zachodzie Europy modelom biznesowym – mówi Magdalena Gadecka-Bukało, prezes Tarnowskiego Klastera Przemysłowego. Wyjazd jest bardzo atrakcyjny, przedsiębiorca będzie mógł obejrzeć Brukselę, Brugię, Gandawę i Ostendę oraz zwiedzić Parlament Europejski. Przekazanie biletu miało miejsce drugiego marca w Inkubatorze Przedsiębiorczości, w przyszłej siedzibie firmy The Hero.
Czyli jawne KPINY z podatników?
Każdy z was może założyć spółkę i wystąpić o dotację. Nikt z wa tego nie zrobił. Mogliście wy ponabijac w butelkę pdatników, ale jesteście takimi nieudacznikami, że nie potrafiliście tego. I teraz ujadacie.
Spełniał warunki formalne, przedsiębiorca inny, a nie ten sam. Odsyłam do definicji przedsiębiorcy w art. 43(1) kodeksu cywilnego. Zawróć z tej bzdurnej drogi zanim ktoś wezwie cię do przeprosin...
Zapytałem JacLe KTO popełnił czyn stanowiący nieuczciwa konkurencję i zamilkł. Nie dziwię się, bo rzucać oskarżenia łatwo, łazić po sądach trudno. Dlatego kieruję do ciebie pytanie: KTO POPEŁNIŁ CZYN, kóry nazywasz nabijaniem w butelkę?

PS. Nie prowadzę obłsugi prawnej pana Ślebody. Nawet go nie znam. Ale jak czytam ewidentne oszczerstwa to reaguję. Sam nie piszę rzeczy na które nie mam potwierdzenia. A uwierz mi , ze czytają tutaj posty różni ludzie, bo sam dostałem wezwanie do usunięcia treści,które puściłem bokiem, gdyż był czystym nonsensem w kontekście rzeczy jakie po wpisie nastąpiły.
Cwaniakom jak Ty przypominam historię niejakiego matki kurka(?), który obrzucał kalumniami Owsiaka i przegrawszy kolejne sprawy ujada teraz po internecie że go nie stać na koszty przeprosin.
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7655
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Re: Co z call center przy ul. Kochanowskiego ?

Post autor: ad2222 »

A ja, ze strony administracji dodam, że IP udostępnimy prokuraturze z dziką rozkoszą, bo nic mnie tak nie wkurza jak ujadanie schowanych (ich zdaniem) za monitorem narzekaczy na wszystko za wyjątkiem swojej wartościowej i cennej Osoby.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Co z call center przy ul. Kochanowskiego ?

Post autor: Jan Kowalski »

ad2222 pisze:A ja, ze strony administracji dodam, że IP udostępnimy prokuraturze z dziką rozkoszą, bo nic mnie tak nie wkurza jak ujadanie schowanych (ich zdaniem) za monitorem narzekaczy na wszystko za wyjątkiem swojej wartościowej i cennej Osoby.
Na pewno?
Administrator pisze:A ja wrócę do ustawy o inwigilacji.
Dziś wyłączyłem logowanie adresów IP użytkowników forum - było to przydatne przy sprawdzaniu spamerów-amatorów, ale trudno - bez tego da się żyć.
A bez tych adresów nie będziemy w stanie żadnym służbom udostępnić IP użytkowników - niech się męczą sami z ustalaniem kto jest kto.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7655
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Re: Co z call center przy ul. Kochanowskiego ?

Post autor: ad2222 »

@Jan: a chcesz sprawdzić?
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Re: Co z call center przy ul. Kochanowskiego ?

Post autor: Dominik_PCH »

@Jan Kowalski, dobre dobre :)

Awatar użytkownika

KABI
Obywatel
Posty: 14
Rejestracja: 03-03-2016, 09:51
Lokalizacja: Dąbrówka Infułacka

Re: Co z call center przy ul. Kochanowskiego ?

Post autor: KABI »

Mr Greenback pisze: Mogliście wy ponabijac w butelkę pdatników, ale jesteście takimi nieudacznikami, że nie potrafiliście tego.
No tak. Czyli ten co nabija to sprytny jest i nie-nieudacznik, tak? I znaczy, że jednak jest jakieś nabijanie? :roll:
Nikt nikogo nie chce obrazić. Tylko wygląda to (pomoc dla nowych powiązanych kapitałowo lub osobowo firm) na zwyczajne omijanie przepisów i tyle. A forum służy także temu by zwracać uwagę na takie sprawy. I dyskutować o tym.
Polecam ciekawy artykuł w tym temacie: Powiązania pomiędzy przedsiębiorcami i pomoc publiczna
http://www.gofin.pl/firma/17,2,122,1229 ... iczna.html" onclick="window.open(this.href);return false;
"Najmarniejszy kot jest arcydziełem" - Leonardo da Vinci

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Co z call center przy ul. Kochanowskiego ?

Post autor: Jan Kowalski »

Skojarzyła mi się taka analogia do tej firmy, co utworzyła nowy oddział, żeby przenieść tam ciężarne pracownice, a następnie go zlikwidowała. Też prawnie bez zarzutu, ale etycznie śliskie. Każdy kto zakładał kiedyś działalność wie, że taki golas nie jest w stanie wejść do SAG, a jak już stanie na nogi, to się nie kwalifikuje. Pozostaje tylko obchodzenie przepisów.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3590
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Re: Co z call center przy ul. Kochanowskiego ?

Post autor: Mr Greenback »

KABI pisze:
Mr Greenback pisze: Mogliście wy ponabijac w butelkę pdatników, ale jesteście takimi nieudacznikami, że nie potrafiliście tego.
No tak. Czyli ten co nabija to sprytny jest i nie-nieudacznik, tak? I znaczy, że jednak jest jakieś nabijanie? :roll:
Nikt nikogo nie chce obrazić. Tylko wygląda to (pomoc dla nowych powiązanych kapitałowo lub osobowo firm) na zwyczajne omijanie przepisów i tyle. A forum służy także temu by zwracać uwagę na takie sprawy. I dyskutować o tym.
Polecam ciekawy artykuł w tym temacie: Powiązania pomiędzy przedsiębiorcami i pomoc publiczna
http://www.gofin.pl/firma/17,2,122,1229 ... iczna.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Czyli można napisać prawidłowo?
Tak-przedmiotowa sytuacja wygląda na omijanie przepisów. Tak-jest powiazanie kapitałowe i osobowe pomiędzy przedsiębiorcami. Czy etycznie się to broni to nie powiem bo nie jestem etykiem, ale prawnie bez zarzutu.
PS. Dzięki Adminie za utrudnianie życia Panu Zbyszkowi :lol:
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell

ODPOWIEDZ