Co z call center przy ul. Kochanowskiego ?

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
Awatar użytkownika

KABI
Obywatel
Posty: 14
Rejestracja: 03-03-2016, 09:51
Lokalizacja: Dąbrówka Infułacka

Re: Co z call center przy ul. Kochanowskiego ?

Post autor: KABI »

Mr Greenback pisze: Tak-przedmiotowa sytuacja wygląda na omijanie przepisów. Tak-jest powiazanie kapitałowe i osobowe pomiędzy przedsiębiorcami. Czy etycznie się to broni to nie powiem bo nie jestem etykiem, ale prawnie bez zarzutu.
No właśnie o to mi chodziło. Przepraszam jeżeli napisałam to niezbyt jasno na początku, lub kogoś niechcący uraziłam, ale na ten problem dokładnie chciałam zwrócić uwagę. Ale czy takie właśnie omijanie przepisów się broni prawnie - tego do końca nie jestem pewna.
Tradycyjnie normy etyczne wyznaczało społeczeństwo. Dziś zamiast tego pojawia się cwaniactwo, które polega na tym, że wygrywa ten, kto skuteczniej omija przepisy - mówi dr Bolesław Rok, etyk biznesu. - To kwestia naszego stosunku do państwa - dodaje etyk prof. Paweł Łuków.
I tu być może układ (zależność właścicielska) pomiędzy Miastem (UM) i Klasterem wymusza takie etyczne "przymykanie oka" by zasiedlić IP jak najszybciej. Tylko czy taki był cel jego powołania?
Problematyka powiązań pomiędzy przedsiębiorstwami przewija się w różnych gałęziach prawa. Odrębna definicja powiązań pomiędzy przedsiębiorstwami funkcjonuje również na gruncie przepisów o pomocy publicznej... Definicja przedsiębiorstw powiązanych, zgodnie z art. 3 ust. 3 Załącznika do Rozporządzenia 651/2014 ... Problematyczna jest natomiast treść akapitu 4 art. 3 ust. 3 Załącznika I w myśl którego przedsiębiorstwa powiązane to również przedsiębiorstwa pozostające w jednym ze związków opisanych w ust. 3 za pośrednictwem osoby fizycznej lub grupy osób fizycznych działających wspólnie, jeżeli prowadzą one swoją działalność lub część działalności na tym samym rynku właściwym lub rynkach pokrewnych.

O powiązaniach przedsiębiorstw (i ich wpływie na uzyskanie/utratę dofinansowania) http://www.kbrysiewicz.pl/o-powiazaniac ... low-kilka/" onclick="window.open(this.href);return false;
"Najmarniejszy kot jest arcydziełem" - Leonardo da Vinci


JacLe
Prytan
Posty: 271
Rejestracja: 28-03-2014, 23:22
Lokalizacja: Starówka

Re: Co z call center przy ul. Kochanowskiego ?

Post autor: JacLe »

Mr Greenback pisze: "...Mogliście wy ponabijac w butelkę pdatników, ale jesteście takimi nieudacznikami, że nie potrafiliście tego. I teraz ujadacie..."
"...Cwaniakom jak Ty przypominam historię niejakiego matki kurka(?)..."
Nie będę się rozpisywał: obłuda, zero etyki i brak kultury. Z takimi typami nigdy nie nawiązuję współpracy biznesowej i staram się unikać w życiu osobistym. Cenię sobie natomiast współpracę z wyżej zdefiniowanymi "nieudacznikami" - przyznam, że sam nim jestem uczciwie płacąc wszystkie należne podatki i inwestując od 2004 roku w Polsce bez ubiegania się o wsparcie ( fundusze ) publiczne.
Na swoje osiągnięcia w sferze zawodowej ( materialnej ) nie mogę narzekać i mam nadzieję, że moje dzieci będą podobnymi "nieudacznikami" do taty.
...Spełniał warunki formalne, przedsiębiorca inny, a nie ten sam. Odsyłam do definicji przedsiębiorcy w art. 43(1) kodeksu cywilnego.
Inny przedsiębiorca /?/... - czy to jest Twoja interpretacja art. 43(1) kc ?
Zapytałem JacLe KTO popełnił czyn stanowiący nieuczciwa konkurencję i zamilkł.
a czy Ty odpowiedziałeś na moje pytanie, którym warunkowałem odpowiedź na druga część Twojego ?

Szacunek i podziękowania dla KABI za głos w obronie wartości etycznych.
L'union fait la force


Ch. Carmaikel
Obywatel
Posty: 15
Rejestracja: 21-11-2009, 20:18

Re: Co z call center przy ul. Kochanowskiego ?

Post autor: Ch. Carmaikel »

Każdy z was może założyć spółkę i wystąpić o dotację. Nikt z wa tego nie zrobił. Mogliście wy ponabijac w butelkę pdatników, ale jesteście takimi nieudacznikami, że nie potrafiliście tego. I teraz ujadacie.
Czytam i nie wierzę.... Wam już całkowicie się coś w głowach popier*oliło! To, że są jeszcze uczciwi ludzie, którzy z samego rana mogę z czystym sumieniem spojrzeć w lustro nazywacie nieudacznikami?

Brawo Wy...


toomas
Archont
Posty: 603
Rejestracja: 20-09-2009, 18:27
Lokalizacja: Tarnów

Re: Co z call center przy ul. Kochanowskiego ?

Post autor: toomas »

Chyba pasuje do tego działu:

http://www.tarnow.pl/Miasto/Aktualnosci ... w-Tarnowie

Ciekawe czy prawda czy dowcip?


Exyou
Proedroj
Posty: 328
Rejestracja: 28-03-2011, 14:45

Re: Co z call center przy ul. Kochanowskiego ?

Post autor: Exyou »

Prawda,potwierdzone.


Autor tematu
renata160
Prytan
Posty: 175
Rejestracja: 28-05-2015, 14:54

Re: Co z call center przy ul. Kochanowskiego ?

Post autor: renata160 »

Czyli po nieomal 3 latach "heroicznych bojów" w Tarnowie powstanie call center. Podpisano umowę:
http://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/ta ... ll-center/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ale:
Bartek Maziarz pisze: Na początku w tarnowskim call center pracę mogłoby znaleźć około 30 osób,... Niestety w większości na umowach śmieciowych.
Super. Zatem zapewne wszyscy razem zarobią miesięcznie tyle ... co jeden Pan Wardzała "ekspert" z zakresu finansów i bankowości, ex poseł i żużlowiec, ojciec chrzestny i akuszer tego pomysłu - a obecnie ... nowy prezes Małopolskiego Regionalnego Funduszu Poręczeniowego :evil:

Na dodatek wyszło na jaw, że klaster zapłacił 28 tysięcy złotych za pośrednictwo w ściąganiu do miasta firm osobie, która była w zarządzie jednej ze spółek mających uruchomić działalność w budynku przy ulicy Kochanowskiego.

Genialnie mój Tarnowie ... genialnie ...
To kiedy referendum?

Wszystko będzie, jak być powinno, tak już jest urządzony świat - Woland (rozdział 32)

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3590
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Re: Co z call center przy ul. Kochanowskiego ?

Post autor: Mr Greenback »

Can Pack buduje zakład. Co??? 60 osób ? Mało. Caal Center jednak ma ruszyc. Co ??30 ?śmieciówka?? Pfii :lol: Twoje (a za to ostrzeżenie) sa coraz żałośniejsze. Ale wybierzemy Kopra za 3 latao nam NASA centrum badawcze otworzy, bo Tarnów ma potencjał haha :lol:
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Co z call center przy ul. Kochanowskiego ?

Post autor: Jan Kowalski »

Can-Pack przenosi produkcję, a co za tym idzie przeniesie też pracowników, więc 60 miejsc to tak bardziej na papierze.
Na te 30 śmieciówek też poczekajmy, aż rzeczywiście się pojawią.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.


Autor tematu
renata160
Prytan
Posty: 175
Rejestracja: 28-05-2015, 14:54

Re: Co z call center przy ul. Kochanowskiego ?

Post autor: renata160 »

Poczekajmy. Zobaczymy jak będzie.
Póki co mozna poczytać opinie o tej firmie:

>>Opinie o Call Center Inter Galactica<<


JacLe
Prytan
Posty: 271
Rejestracja: 28-03-2014, 23:22
Lokalizacja: Starówka

Re: Co z call center przy ul. Kochanowskiego ?

Post autor: JacLe »

renata160 pisze: Super. Zatem zapewne wszyscy razem zarobią miesięcznie tyle ... co jeden Pan Wardzała "ekspert" z zakresu finansów i bankowości,...

Wszystko będzie, jak być powinno, tak już jest urządzony świat - Woland (rozdział 32)
Niestety przeciętny mieszkaniec, podobnie jak i przeciętny użytkownik tego forum o finansach i rachunku efektywności inwestycji pojęcia nie ma, dlatego sukcesem ogłoszą powstanie nawet najgorszej jakości miejsc pracy dotowanych przez tarnowskich podatników - infrastruktura przygotowana z pieniędzy budżetu miasta, zwolnienia z podatków, preferencyjne warunki w najmie powierzchni użytkowej.
Czy zakład ślusarski, rodzinna piekarnia, zakład automatyki przemysłowej, firma informatyczna, biuro księgowe, kancelaria adwokacka działający poza "strefą" mają jakieś ulgi, przecież zatrudniają po kilku pracownikow na umowę o pracę i płacą im często znacznie więcej niż "minimalną". NIE, oni ulg nie mają - oni współfinansują obcym firmom działalność w Tarnowie.
L'union fait la force

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3590
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Re: Co z call center przy ul. Kochanowskiego ?

Post autor: Mr Greenback »

http://wyborcza.biz/akcjespecjalne/1,15 ... l#MTstream" onclick="window.open(this.href);return false; Tak około tarnowsko. Częstochowa już wie, że NASA się do nich nie sprowadzi. Stawia na MiŚie. Sugeruję to samo mieszkańcom Tarnowa, czyli urealnijmy swe oczekiwania. Władze do roboty, forumowicze do promocji Tarnowa poprzez ciepłe słowa nt. miasta. :lol:
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell


Autor tematu
renata160
Prytan
Posty: 175
Rejestracja: 28-05-2015, 14:54

Re: Co z call center przy ul. Kochanowskiego ?

Post autor: renata160 »

Mr Greenback pisze:http://wyborcza.biz/akcjespecjalne/1,15 ... z45FLMpWkD Tak około tarnowsko. Częstochowa już wie, że NASA się do nich nie sprowadzi. Stawia na MiŚie. Sugeruję to samo mieszkańcom Tarnowa, czyli urealnijmy swe oczekiwania. Władze do roboty, forumowicze do promocji Tarnowa poprzez ciepłe słowa nt. miasta. :lol:
Popieram. Ale z czym?
W roku 2014 ponad 34 hektary na terenach pohutniczych zostały objęte strefą Euro-Park Mielec, a istniejąca już u nas od lat Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna została powiększona dodatkowo o około 36 hektarów w dwóch lokalizacjach.
W Tarnowie w ofercie Klastera objęta już statusem SSE jest aktualnie 1 (słownie:jedna) działka o powierzchni około ... 0,5 ha.
Zadzwońcie i sami sprawdźcie..
I jak tu kogoś ściągnąć? Co promować?
:roll:

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Re: Co z call center przy ul. Kochanowskiego ?

Post autor: gushman »

Wy się śmiejecie, a to zawód (!) z przyszłością: http://edukacja.dziennik.pl/aktualnosci ... rstwa.html" onclick="window.open(this.href);return false;
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11645
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Co z call center przy ul. Kochanowskiego ?

Post autor: defekator »

Może to nie takie głupie jak się wydaje. Wykształcony kierunkowo pracownik może pracować w nieco bardziej "ambitnych", o ile można użyć w tym przypadku takiego słowa, centrach niż typowe wciskanie produktu na siłę przez telefon.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

mirak
Archont
Posty: 844
Rejestracja: 30-09-2009, 19:53
Lokalizacja: Tarnów Strusina

Re: Co z call center przy ul. Kochanowskiego ?

Post autor: mirak »

Coś w tym jest. Przecież centra to nie tylko oferty garnków. Jak to by było miło gdyby dzwoniąc na infolinię któregokolwiek operatora telefonii, telewizji czy innych mediów mieć po drugiej stronie kabla kompetentnego pracownika.
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi"

ODPOWIEDZ