Multiplex Cinema 3D Tarnów

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6820
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Multiplex Cinema 3D Tarnów

Post autor: LordRuthwen »

To już galeria a nie KFC?

Awatar użytkownika

Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Re: Multiplex Cinema 3D Tarnów

Post autor: Dominik_PCH »

defekator pisze:
Dominik_PCH pisze:@Kuba
Kuba galeria nie jest wyznacznikiem rozwoju miasta.
Z ciekawości spytam kto tak twierdził ? Bo już któryś raz widzę, że ktoś z tym polemizuje a autora tezy iż "galeria jest wyznacznikiem rozwoju miasta" dalej nie znam.
heheh w sumie to dobre pytanie, kto to zasiał? :)

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11585
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Multiplex Cinema 3D Tarnów

Post autor: defekator »

Dominik_PCH pisze:
heheh w sumie to dobre pytanie, kto to zasiał? :)

Chyba wzięło się to z "listu lokalnych przedsiębiorców" czy jak to się nazywało, którzy zaczęli polemizować z tą tezą mimo, iż nikt nie twierdził, że galeria to wyznacznik rozwoju (a przynajmniej ja nikogo takiego nie spotkałem, również czytając dyskusje w necie). Stara jak świat sztuczka erystyczna - "weź argument łatwy do obalenia, mimo iż nikt go nie podnosi, zacznij z nim polemizować a przypadkowy odbiorca pomyśli, że mówisz rozsądnie" ;)
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Re: Multiplex Cinema 3D Tarnów

Post autor: Dominik_PCH »

Argumenty pierwszej strony:
Gdyby galeria została rozbudowana, będzie w niej 50% całości powierzchni handlowej w Tarnowie, co może zachwiać rozwojem handlu w mieście. O równomiernym rozwoju miasta i handlu mówił m.in. przewodniczący Rady Osiedla Legionów, Krzysztof Nowak, podkreślając, iż tarnowianie tego oczekują od radnych i prezydenta. Podczas swojej konferencji podkreślała to równie Anna Czech, a sekundował jej Adam Cichoń: ich zdaniem nie można rozwijać handlu i usług tylko w jednym miejscu i dopuścić, by galeria handlowa przejęła funkcje centrum miasta, czyli sprowadzić Tarnów do roli… miasta obok Gemini.

Argumentu drugiej strony:
Przedstawiciele Gemini i optujący za rozbudową prezydent Roman Ciepiela powtarzają upubliczniane już wcześniej informacje o korzyściach z rozbudowy galerii: powstanie ok. 900 miejsc pracy oraz wpłyną dodatkowe pieniądze do miejskiego budżetu. Podano, iż kwota, którą włąściciel Gemini wpłaca do kasy miasta wzrośnie z obecnych 2,5 mln zł do 4 mln zł.

podsumowanie temi: Tadeusz Bałachanowski
12 października 2016
Osoby biegłe w rachunkach, poddają pod wątpliwość podawane wartości. Urząd Miasta Tarnowa informuje, że wszystkie wielkopowierzchniowe obiekty handlowe (powyżej 2 tys. m. kw.) zapłaciły w 2015 roku do miejskiej kasy z tytułu podatku od nieruchomości 3 mln 240 tys. zł. Galeria Gemini to ok. 30% wszystkich „wielkopowierzchnowców”, więc podatek oscyluje wokół 1 mln. zł. Zakładając również wycenę nieruchomości na poziomie 430 zł (100 euro) za m. kw., to z tytułu opłaty za wieczyste użytkowanie 8,5 ha gruntu, do miasta trafia mniej niż 400 tys. zł. Daje to łącznie ok. 1 mln 400 tys. złotych. Do deklarowanych 2 mln 500 tys. zł zatem dużo brakuje. Zapytaliśmy prezentujących publicznie te dane prezydenta Tarnowa i przedstawicieli Gemini, skąd wzięła się kwota 2,5 mln zł. Do chwili zamknięcia tego numeru nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

źródło: http://www.temi.pl/temi/tarnow/28-tarno ... wie-gemini" onclick="window.open(this.href);return false;


mój kometarz: Może nie wprost ale obie strony podnoszą argument rozwoju miasta, potem ktoś pewnie to uprościł do sloganu.
--------
http://www.czasmiasta.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11585
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Multiplex Cinema 3D Tarnów

Post autor: defekator »

No ale rozbudowa galerii mogłaby być jakimś tam rozwojem miasta, ktoś by zyskał (pewnie głównie zwykli mieszkańcy jako klienci), ktoś by stracił ale mogłoby to wyjść na plus. Od tego jednak do stwierdzenia, że jest to "wyznacznik tego rozwoju", które sugeruje kluczową rolę rozbudowy dla tego rozwoju, bardzo daleka droga. Ja tu nie widzę "uproszczenia" argumentów ale ich dość znacznie przekręcenie.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


Dorota1975
Rhetor
Posty: 2028
Rejestracja: 23-10-2009, 16:15
Lokalizacja: TARNÓW

Re: Multiplex Cinema 3D Tarnów

Post autor: Dorota1975 »

Ktoś już był w tarnowskim Cinema3D na seansie? Jak wrażenia?
Widziałam parę komentarzy, i trochę w nich narzekania, że reklamy za długie (30 minut) i że jednak za drogo, natomiast dźwięk i 3D super.


Pzet
Prytan
Posty: 173
Rejestracja: 15-11-2010, 14:49
Lokalizacja: Tarnów

Re: Multiplex Cinema 3D Tarnów

Post autor: Pzet »

Owszem, przed "Łotrem 1" było ok. 15 minut reklam (trailerów i zwykłych). Kino posiada system nagłośnienia Dolby Atmos (dla porównania w kinie Marzenie jest starszy system Dolby Digital), ale trzeba mieć na uwadze, że jakość dźwięku i 3D zależy od realizacji filmu. Są filmy faktycznie realizowane pod kątem 3D i są takie, gdzie 3D po prostu sobie jest. Pewną nowością jest dla mnie to, że okulary trzeba sobie kupić osobno za 4 zł. Do tej pory okulary były rozdawane przy wejściu i oddawane po seansie.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7655
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Re: Multiplex Cinema 3D Tarnów

Post autor: ad2222 »

W cinemacity (przynajmniej w Arkadii) też trzeba kupić okulary, ale zabierasz ze sobą i masz na kolejny seans.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


toomas
Archont
Posty: 603
Rejestracja: 20-09-2009, 18:27
Lokalizacja: Tarnów

Re: Multiplex Cinema 3D Tarnów

Post autor: toomas »

ad2222 pisze:W cinemacity (przynajmniej w Arkadii) też trzeba kupić okulary, ale zabierasz ze sobą i masz na kolejny seans.
U nas też. Nawet na ich stronie o tym pisze.

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Re: Multiplex Cinema 3D Tarnów

Post autor: gushman »

Dorota1975 pisze:Ktoś już był w tarnowskim Cinema3D na seansie? Jak wrażenia?
Widziałam parę komentarzy, i trochę w nich narzekania, że reklamy za długie (30 minut) i że jednak za drogo, natomiast dźwięk i 3D super.

Dźwięk faktycznie super.

Mnie jednak bardziej cieszą podwójne kanapy w ostatnich rzędach oraz mnóstwo miejsca na nogi! To jest dopiero komfort. ;-)
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku

Awatar użytkownika

lll
Rhetor
Posty: 2927
Rejestracja: 27-06-2012, 10:28
Lokalizacja: Prawda w oczy kole

Re: Multiplex Cinema 3D Tarnów

Post autor: lll »

gushman pisze:
Mnie jednak bardziej cieszą podwójne kanapy w ostatnich rzędach
Ty świntuchu :D

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7655
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Re: Multiplex Cinema 3D Tarnów

Post autor: ad2222 »

lll pisze:
gushman pisze:
Mnie jednak bardziej cieszą podwójne kanapy w ostatnich rzędach
Ty świntuchu :D
Te podwójne kanapy to dla tych, którzy przyszli do kina, a nie na film :)
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


Ricardo
Archont
Posty: 645
Rejestracja: 09-10-2009, 15:30
Lokalizacja: Tarnów - Piaskówka Płn.

Re: Multiplex Cinema 3D Tarnów

Post autor: Ricardo »

Ja też mam bardzo pozytywne odczucia. Długie reklamy jakoś nie są dla mnie wielkim problemem, opcja z okularami też super. Czasem było irytujące jak dostawało się okulary z odciskami palców poprzedniego użytkownika teraz każdy ma swoje własne :) Dźwięk faktycznie rewelacja, co do samego 3D to mam wrażenie że klasyczny ekran w Marzeniu daje ciut lepszy efekt.
Paradoksalnie ceny biletów też mnie cieszą, dzięki temu że są nieco wyższe niż w Marzeniu i Millenium to te dwa kina nie stoją na straconej pozycji. Zapowiada się więc opcja że na mainstreamowe filmy przeciętny tarnowski Kowalski będzie wybierał Marzenie/Millenium (bo też jest premierowo a taniej) a na mniej mainstreamowe Cinema3D (bo tylko tam jest premierowo). Tym samym wilk syty i owca cała :)


Frytek
Proedroj
Posty: 460
Rejestracja: 04-07-2012, 11:18

Re: Multiplex Cinema 3D Tarnów

Post autor: Frytek »

Właśnie wróciłem z "Łotra - 1" Wszystko jak najbardziej pozytywnie poza momentami dziwnym rozmazaniu w 3D, Nie wiem czy to ten film tak ma czy coś z okularami.. małżonka takie same wrażenie odniosła. W Marzeniu nic takiego nie było. No i cena popcornu... duży prawie 14 zł.
Nagłośnienie rewelacja. Polecam.


Ricardo
Archont
Posty: 645
Rejestracja: 09-10-2009, 15:30
Lokalizacja: Tarnów - Piaskówka Płn.

Re: Multiplex Cinema 3D Tarnów

Post autor: Ricardo »

Frytek pisze:poza momentami dziwnym rozmazaniu w 3D, Nie wiem czy to ten film tak ma czy coś z okularami..
Też miałem takie wrażenie, to chyba wina ekranu perełkowego który może średnio współgrać z systemem 3D. W Marzeniu ekran jest klasyczny

ODPOWIEDZ