Autobus przez Walowa

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
Awatar użytkownika

Phoenix
Prytan
Posty: 218
Rejestracja: 10-11-2009, 16:40

Re: Autobus przez Walowa

Post autor: Phoenix »

W ankiecie nie ma nic o tym wiec napisze tu :)
Imo lepsza była by inwestycja w poprawę komunikacji podmiejskiej niż na rynku. Szukając miejsca do osiedlenia się dojazd jest jedną z kluczowych kwestii. Poprawa komunikacyjna w obrębie Zbylitowskiej Góry, Zgłobic, Koszyc czy Tarnowca, otworzyła by może te tereny na inwestycje w budownictwo wielorodzinne. Jeden autobus na godzinę źle z komunikowany z miejskimi liniami to za mało.
(...) Szukam stylu zmieszany z tłumem, robiąc to co wydaje mi się że robić umiem (...)

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6855
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Autobus przez Walowa

Post autor: LordRuthwen »

Kwestia braku komunikacji gmin ościennych z miastem dotyczy wszystkich gmin. Też jestem zdania, że autobusy powinny jeździć częściej lub po prostu jeździć do LG, Skrzyszowa i innych.
Jakby nie to, że i tak mamy już dwa samochody to za cholerę bym nie szukał domu czy działki poza miastem właśnie ze względu na kiepskie warunki komunikacyjne.

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Autobus przez Walowa

Post autor: Jan Kowalski »

Czy ja wiem. Jak oddaję samochód do serwisu to od strony Krakowa jeździ jeden bus za drugim.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6855
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Autobus przez Walowa

Post autor: LordRuthwen »

Z Brzeska lub Wojnicza :P


JacLe
Prytan
Posty: 271
Rejestracja: 28-03-2014, 23:22
Lokalizacja: Starówka

Re: Autobus przez Walowa

Post autor: JacLe »

Ricardo pisze: Na tej trasie widziałbym tramwaj retro który poza funkcją komunikacyjną mógłby pełnić rolę atrakcji turystycznej, ale znając realia to raczej pozostanie marzenie
Dobre czasy na tego typu inwestycję już minęły, pieniądze zostały wydane ( wyrzucone w błoto ) a miasto zadłużone na 260 mln zł. Pozostaje opcja z autobusem, którą popierają handlowcy Wałowej i wlaściciele tam zlokalizowanych nieruchomości. Płacą podatki, tego sobie życzą i o to walczą, niech więc mają ten autobus.
L'union fait la force

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Re: Autobus przez Walowa

Post autor: gushman »

Na studiach uczyli nas konstruowania ankiet i nieco inaczej to się wtedy robiło. ;)

Dość powiedzieć, że dopiero w ostatnim pytaniu dowiadujemy się, dla kogo jest ta ankieta. :)

PS JacLe: 260 mln na imitację tramwaju? Dość drogo nas wyszedł...
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku


faleQ
Archont
Posty: 745
Rejestracja: 12-10-2009, 08:24
Lokalizacja: KT str
Kontakt:

Re: Autobus przez Walowa

Post autor: faleQ »

LordRuthwen pisze:Kwestia braku komunikacji gmin ościennych z miastem dotyczy wszystkich gmin. Też jestem zdania, że autobusy powinny jeździć częściej lub po prostu jeździć do LG, Skrzyszowa i innych.
Autobusy miejskie nie jeżdżą do niektórych ościennych gmin, bo owe gminy nie chcą dopłacać do autobusów miejskich. Dopłacają tylko gmina Tarnów (linia 3, 208, 210, 222, 224, 225, 227, 229, 239, Pleśna (6 kursów linii 213 w dni robocze), Lisia Góra (kursy lini 206 + 5 do Lisiej Góry).

Co do linii na Wałowej, to może miała by ona sens, gdyby autobus wyruszał z naszego niespecjalnie dobrze ulokowanego P&R z częstotliwością 10-15 minut (wystarczą 3 autobusy do obsługi), cena parkingu powiedzmy 2 zł i taki wydrukowany w parkometrze bilecik upoważnia do powiedzmy 2-godzinnego / 2-krotnego przejazdu ową linią. Ktoś potrzebujący załatwić coś w urzędach w centrum już nie będzie musiał się pchać swoim autem do centrum. Z tym że tabor jest kiepski. Od biedy sprawdzą się Mercedesy.


Klipa201
Prytan
Posty: 237
Rejestracja: 21-07-2012, 10:49
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Autobus przez Walowa

Post autor: Klipa201 »

Autobus pojedzie cicho i komfortowo po alfalcie lub betonie , na pofałdowanej kostce bedzie się trząsł jak galareta to wytworzy spory hałas . Dzisiaj jak przejeżdza nią (Wałową) policja lub inne dostawczaki słychać głośny szum i stukot zawieszenia i kół .


JacLe
Prytan
Posty: 271
Rejestracja: 28-03-2014, 23:22
Lokalizacja: Starówka

Re: Autobus przez Walowa

Post autor: JacLe »

gushman pisze: PS JacLe: 260 mln na imitację tramwaju? Dość drogo nas wyszedł...
Jakaś pomyłka. Nigdzie nie pisałem o imitacji tramwaju za 260 mln zł.
L'union fait la force


Beny
Archont
Posty: 515
Rejestracja: 27-02-2010, 05:10
Lokalizacja: Tarnów

Re: Autobus przez Walowa

Post autor: Beny »

Jesli o mnie chodzi jestem całkowicie przeciwny, Tarnów jest na tyle małym miastem ( prócz Mościc) ze wszędzie a zwłaszcza na Rynek i "na miasto" można dojść na piechotę, poza tym jest tez na tyle dobrze skomunikowane ze nie potrzeba jeszcze autobusu na Wałowej, przecież i z jednej(Bernardyńska) i z drugiej(Mickiewicza) strony starego miasta jeździ dużo autobusów.Nie przesadzajmy.Niepotrzebne koszta.


pawel.n
Obywatel
Posty: 30
Rejestracja: 18-02-2016, 14:14

Re: Autobus przez Walowa

Post autor: pawel.n »

Jeden z głupszych pomysłów mając wokół Wałowej przystanki autobusowe na Mickiewicza i Bema. Linia autobusowa sprawi, że zwiększy się ruch pieszych? Nie nie.. ktoś się grubo myli. Aby zachować "rodzimy interes" i inne sklepy przy Wałowej oraz Krakowskiej bo problem również dotyczy tej ulicy, należało nie pozwalać na budowę żadnej z galerii czy większego centrum handlowego. Teraz to im nic już nie pomoże. Nawet nie miałbym co iść kupować w tych sklepach gdyż wszystko mam w jednym miejscu w galerii.


Autor tematu
taksoofka
Prytan
Posty: 129
Rejestracja: 25-03-2013, 14:08

Re: Autobus przez Walowa

Post autor: taksoofka »

Porabany pomysl. Zamiast przejsc Z Lwowskiej na Krakowska spacerujac Walowa i "wdepnac" po drodze do paru sklepow, te sama trase przejade autobusem...
Mam nadzieje ze pomysl nie przejdzie, mimo ze wiekszosc ankietowanych opowiedzala sie za uruchomieniem tej linii


t.


JacLe
Prytan
Posty: 271
Rejestracja: 28-03-2014, 23:22
Lokalizacja: Starówka

Re: Autobus przez Walowa

Post autor: JacLe »

pawel.n pisze:Jeden z głupszych pomysłów mając wokół Wałowej przystanki autobusowe na Mickiewicza i Bema.
Czy do galerii jeździsz autobusem ?
Linia autobusowa sprawi, że zwiększy się ruch pieszych?

Chodzi o udogodnienie komunikacyjne i większy napływ klientów, a nie zwiększenie ruchu pieszych.
Nie nie.. ktoś się grubo myli. Aby zachować "rodzimy interes" i inne sklepy przy Wałowej oraz Krakowskiej bo problem również dotyczy tej ulicy, należało nie pozwalać na budowę żadnej z galerii czy większego centrum handlowego. Teraz to im nic już nie pomoże. Nawet nie miałbym co iść kupować w tych sklepach gdyż wszystko mam w jednym miejscu w galerii.
Bardzo rzeczowa analiza problemu. Mam nadzieję, że jakiś urzędnik to przeczyta i podejmie właściwe decyzje.
L'union fait la force

ODPOWIEDZ