Inwestycje w mieście AD 2017 - Hala Jaskółka

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2339
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Re: Inwestycje w mieście AD 2017 - Hala Jaskółka

Post autor: TomekMKM »

Jakoś mi się nie chce wierzyć, że nie da się takiego logo zrobić i wpisać w bryłę obiektu.

Ale tak przy okazji, skoro o logotypie mowa, nasunęła mi się myśl...
Gdzie jest logo naszej hali na elewacji? Był konkurs, którego jednym z wymogów była wizualizacja logo na elewacji. Ba, gdzieś czytałem wypowiedź Prezydenta, ze hala będzie iluminowana wraz z logo (czy coś koło tego).
A jaki jest stan na dzień dzisiejszy ?!

Czyżby to działało tylko z nazwą "Tarnów Arena"? A skoro jest "Arena Jaskółka Tarnów" to już nie wypada?

Ps, zastanawialiśmy się kiedyś, co z konkursem na logo, skoro zmieniła się nazwa.
Oto prosty przykład co:
zostawiono nazwę "Arena Tarnów" - chociaż wygrała praca "Tarnów Arena", i dopchnięto "Jaskółkę" (kolorem niebieskim na granatowym tle) uzyskując "Arena Tarnów Jaskółka" - czyli nazwę, która, choć oficjalna, to zbyt długo się nie utrzymała. Nie przeszkadza to jednak w jej ekspozycji wokół parkietu. (patrz lewy dolny róg zdjęcia)... Wszystko na opak... Jestem daleki od teorii spiskowych, ale w świetle zamieszania z nazwą, jest taka mała myśl, że to nie jest przypadek... Pewnie zrobili te napisy, zanim Radni wybili Prezydentowi pomysł z nazwą "Tarów Arena Jaskółka". Ale co to za argument?

I nie chodzi o to, że się czepiam. Mnie wszystko jedno, co tam jest napisane. Chodzi o to, że był konkurs, wybrano zwycięską pracę, zapłacono, a i tak korzyść z tego taka, że logotyp jest nie w pełni wykorzystany, albo co gorsza niezgodny z nazwą obiektu...

Obrazek

Obrazek


(foto https://gazetakrakowska.pl/arena-tarnow ... d/40388725" onclick="window.open(this.href);return false;)

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Inwestycje w mieście AD 2017 - Hala Jaskółka

Post autor: Goscinny »

I teraz jak ktoś napisze, że wyrzucono kasę w błoto, to będzie hejt, a nie stwierdzenie prostego faktu, że został zorganizowany konkurs na logo obiektu o innej nazwie niż w konkursie.


faleQ
Archont
Posty: 745
Rejestracja: 12-10-2009, 08:24
Lokalizacja: KT str
Kontakt:

Re: Inwestycje w mieście AD 2017 - Hala Jaskółka

Post autor: faleQ »

Byłem wczoraj obok kolejnej miejskiej inwestycji, węzła przesiadkowego Kochanowskiego - Chyszowska. Stan zaawansowania jak we wszystkich innych miejskich inwestycjach. Ja wiem że jest zima i w ogóle, ale może jednak można by wykorzystać "dobrą" pogodę.
20200113_093639.jpg
20200113_093639.jpg (58.92 KiB) Przejrzano 9240 razy
20200113_093635.jpg
20200113_093635.jpg (53.99 KiB) Przejrzano 9240 razy
Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka


Rodowity
Archont
Posty: 733
Rejestracja: 17-11-2010, 16:42
Lokalizacja: Tarnów

Re: Inwestycje w mieście AD 2017 - Hala Jaskółka

Post autor: Rodowity »

Wczoraj było wczoraj, dzisiaj jest dzisiaj ;-) Robią

Awatar użytkownika

dropszot
Archont
Posty: 907
Rejestracja: 05-08-2013, 16:32
Lokalizacja: Tarnów

Re: Inwestycje w mieście AD 2017 - Hala Jaskółka

Post autor: dropszot »

TomekMKM pisze:Ps, zastanawialiśmy się kiedyś, co z konkursem na logo, skoro zmieniła się nazwa.
Oto prosty przykład co:
zostawiono nazwę "Arena Tarnów" - chociaż wygrała praca "Tarnów Arena", i dopchnięto "Jaskółkę" (kolorem niebieskim na granatowym tle) uzyskując "Arena Tarnów Jaskółka" - czyli nazwę, która, choć oficjalna, to zbyt długo się nie utrzymała. Nie przeszkadza to jednak w jej ekspozycji wokół parkietu. (patrz lewy dolny róg zdjęcia)... Wszystko na opak... Jestem daleki od teorii spiskowych, ale w świetle zamieszania z nazwą, jest taka mała myśl, że to nie jest przypadek... Pewnie zrobili te napisy, zanim Radni wybili Prezydentowi pomysł z nazwą "Tarów Arena Jaskółka". Ale co to za argument?

I nie chodzi o to, że się czepiam. Mnie wszystko jedno, co tam jest napisane. Chodzi o to, że był konkurs, wybrano zwycięską pracę, zapłacono, a i tak korzyść z tego taka, że logotyp jest nie w pełni wykorzystany, albo co gorsza niezgodny z nazwą obiektu...
Goscinny pisze:I teraz jak ktoś napisze, że wyrzucono kasę w błoto, to będzie hejt, a nie stwierdzenie prostego faktu, że został zorganizowany konkurs na logo obiektu o innej nazwie niż w konkursie.
To jest prawda. Konkurs był rozpisany na logo hali o nazwie "Tarnów Arena", fragment dokumentu z BIP:

Obrazek

Awatar użytkownika

gnite
Prytan
Posty: 107
Rejestracja: 30-08-2012, 15:38

Re: Inwestycje w mieście AD 2017 - Hala Jaskółka

Post autor: gnite »

dropszot pisze:Obrazek
Nawet dat poprawnie zapisać nie potrafią.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11594
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Inwestycje w mieście AD 2017 - Hala Jaskółka

Post autor: defekator »

Faktycznie, aż zęby bolą jak człowiek patrzy na ten "20 sierpień" :/
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Inwestycje w mieście AD 2017 - Hala Jaskółka

Post autor: Jan Kowalski »

To typowy slang urzędniczy. Obstawiam, że gdy odczytują, to brzmi to: "dwudziesty sierpień dwutysięcznego dziewiętnastego".
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Inwestycje w mieście AD 2017 - Hala Jaskółka

Post autor: Goscinny »

Ale to i tak nadal jest nieprawidłowo - nie ma czegoś takiego jak "dwudziesty sierpień" w roku 2020. Jest tylko jeden sierpień. Dwudziesty sierpień to byłby za 20 lat od licząc od teraz.
Po prostu ktoś nie zna gramatyki, sprawdzający też nie zna i potem takie rzeczy wychodzą. I prawie nikt nie zwraca na to uwagi, co jest tragiczne.
Podobnie jak pisanie "na prawdę", które stało się standardem, a jest w 99 przypadkach na 100 nieprawidłowe.


BARIZEH
Obywatel
Posty: 67
Rejestracja: 29-01-2013, 21:10
Lokalizacja: Tarnów

Re: Inwestycje w mieście AD 2017 - Hala Jaskółka

Post autor: BARIZEH »

Goscinny pisze:Ale to i tak nadal jest nieprawidłowo - nie ma czegoś takiego jak "dwudziesty sierpień" w roku 2020. Jest tylko jeden sierpień. Dwudziesty sierpień to byłby za 20 lat od licząc od teraz.
Po prostu ktoś nie zna gramatyki, sprawdzający też nie zna i potem takie rzeczy wychodzą. I prawie nikt nie zwraca na to uwagi, co jest tragiczne.
Podobnie jak pisanie "na prawdę", które stało się standardem, a jest w 99 przypadkach na 100 nieprawidłowe.
Nie chcę być tragiczny więc zwrócę uwagę: Dwudziesty sierpień to byłby za 20 lat od licząc od teraz. ;)
Sorrki nie mogłem się powstrzymać :)
Co do zasady to się zgadzam, ale gdybyśmy mieli w mieście tylko takie problemy jak niepoprawna forma gramatyczna w zapisie daty - byłbym szczęśliwy.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Inwestycje w mieście AD 2017 - Hala Jaskółka

Post autor: Goscinny »

Ja, czy ty - możemy sobie na forum pisać z błędami, ale od urzędnika powinniśmy wymagać znajomości gramatyki i ortografii, nie sądzisz?
Inaczej za chwilę będziesz mieć przetargi: "na wykonanie usłógi szprzątania".
I to jest problem w mieście, że zatrudnia osoby nie potrafiące poprawnie posługiwać się językiem polskim.

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2339
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Re: Inwestycje w mieście AD 2017 - Hala Jaskółka

Post autor: TomekMKM »

Żeby nie było, że się czepiam, ale patrzcie.

Tak wyglądała zwycięska praca dla Tarnów Areny. Ładne i spójne. Generalnie nie ma się do czego przyczepić

https://d-pt.ppstatic.pl/k/r/1/d4/98/5d ... 1566914104" onclick="window.open(this.href);return false;

A teraz logo obecnie używane. Nie dość, że napis "Jaskolka" doklejony gdzieś na dole, wyśrodkowany względem nazwy głównej, ale niezorientowany względem znaku, to jeszcze ten znak jaskółki, który w tym miejscu do niczego nie pasuje, a jak już "leci w lewo", to powinna być z lewej strony tekstów, a dolny napis wyrównany do lewej w lini pionowej z tekstem głównym. Pomijam, że logo jednoznacznie wskazuje na nazwę "Arena Tarnów", a jaskółka jest ubocznym elementem. Coś mi się widzi, że nie proszono autora zwycięskiej pracy o poprawki, tylko urzędnicy zrobili to "sami, ale tak samo dobrze". Otóż nie. Logo jest wysoce niespójne, wygląda jak zlepek przypadkowo ustawionych elementów i z powszednim fontem.
No dużo można mu zarzucić co do estetyki, ale nie będę się pastwił.
FB_IMG_1579936243035.jpg
FB_IMG_1579936243035.jpg (88.79 KiB) Przejrzano 8380 razy
Wniosek? W konkursie nie chodziło o logo, tylko o koncepcję logo. A koncepcja, chociaż bardzo istotna nie jest jedynym elementem. Istotna jest też jakość wykonania, kolory, fonty. To wszystko wpływa na pozytywny lub negatywny odbiór znaku. Logo nie jest tylko logiem samym w sobie. Poparte solidną księgą znaku, powinno występować w kilku wersjach rozmiarowych, umożliwiać reprodukcję na różnych nośnikach i być przyczynkiem do szerokiego aystemu identyfikacji wizualnej.

Awatar użytkownika

dropszot
Archont
Posty: 907
Rejestracja: 05-08-2013, 16:32
Lokalizacja: Tarnów

Re: Inwestycje w mieście AD 2017 - Hala Jaskółka

Post autor: dropszot »

TomekMKM pisze:Coś mi się widzi, że nie proszono autora zwycięskiej pracy o poprawki, tylko urzędnicy zrobili to "sami, ale tak samo dobrze".
Regulamin tego konkursu, z którego wyżej wkleiłem fragment:
Zarządzenie
https://bip.malopolska.pl/tosirekreacji ... ie-og.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Regulamin w PDF
https://bip.malopolska.pl/api/files/2143695" onclick="window.open(this.href);return false;

W paragrafie 12 opisali, że w ciągu 14 dni od rozstrzygnięcia konkursu autor może zostać poproszony o poprawki.
Pewnie z tego oficjalnie nie mogli skorzystać, bo konkurs został zakończony w sierpniu, a zmiana nazwy była kilka tygodni później.
Jest też tam w paragrafie 12 osobny punkt na temat współpracy, tzn. że organizator może w ramach osobnej umowy zlecić dodatkowe prace. Ciekawe, czy była taka umowa i ile nas kosztowało dostosowanie loga nieistniejącego obiektu do ostatecznej nazwy.
TomekMKM pisze:Otóż nie. Logo jest wysoce niespójne, wygląda jak zlepek przypadkowo ustawionych elementów i z powszednim fontem.
No dużo można mu zarzucić co do estetyki, ale nie będę się pastwił.
Tutaj się zgadzam, że logo po poprawkach jest wyraźnie słabsze. To znaczy w mojej opinii samo logo jest mierne, ale to już kwestia gustu,
Najlepsze z nagrodzonych w konkursie było miejsce 3, bez jaskółki.
Obrazek

Ogólnie to kiepsko wyszło, bo ludzie wysyłali projekty na konkurs hali "TARNÓW ARENA", a ostatecznie nazwa hali brzmi "ARENA TARNÓW JASKÓŁKA".
I do tego, tak jak wspomniano wcześniej, dziwnym trafem jeszcze przed zmianą nazwy wygrało logo... z jaskółką :roll:

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Inwestycje w mieście AD 2017 - Hala Jaskółka

Post autor: Goscinny »

Za "Temi":

"Nowy dyrektor zarządcy hali, Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Andrzej Wyrobiec rozkłada ręce przyznając, że kosztów utrzymania obiektu nie jest w stanie ustalić."

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Inwestycje w mieście AD 2017 - Hala Jaskółka

Post autor: Jan Kowalski »

Domyślam się, że tak samo jak panuje nad kosztami utrzymania, świetnie mu idzie z zapewnieniem dochodu.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

ODPOWIEDZ