Park Strzelecki

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
ODPOWIEDZ

Jozeftar
Prytan
Posty: 130
Rejestracja: 18-07-2016, 10:55

Re: Park Strzelecki

Post autor: Jozeftar »

Mnie również podoba się pomysł wycięcia drzew w parku i doprowadzenia go do stanu normalności.Pierwszy raz też podoba mi się decyzja Prezydenta Ciepieli.


aaee
Archont
Posty: 647
Rejestracja: 03-03-2011, 14:49

Re: Park Strzelecki

Post autor: aaee »

Dobry pomysł. Park to nie tylko drzewa i żeby stał się lasem. Brakuje tam zielonych traw między drzewami gdzie można było by się położyć na kocyku. Do tego zmniejszy się ilość ptactwa które tam przebywa i nawet nie ma jak usiąść na ławkach bo co chwile ... No...


Jozeftar
Prytan
Posty: 130
Rejestracja: 18-07-2016, 10:55

Re: Park Strzelecki

Post autor: Jozeftar »

Zobaczymy jak to wszystko będzie wyglądać finalnie.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11057
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Park Strzelecki

Post autor: Goscinny »

Skoro jest kasa, to pasowałoby, żeby UM pokazał projekt, a nie chował go w szufladzie.


Jozeftar
Prytan
Posty: 130
Rejestracja: 18-07-2016, 10:55

Re: Park Strzelecki

Post autor: Jozeftar »

Goscinny pisze:Skoro jest kasa, to pasowałoby, żeby UM pokazał projekt, a nie chował go w szufladzie.
W punkt!

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11057
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Park Strzelecki

Post autor: Goscinny »

Odświeżę temat, bo się dzieje - sporo już powycinali drzew, jakby jaśniej jest, ale widać, że chyba jednak ktoś to z głową robi :)

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Park Strzelecki

Post autor: Jan Kowalski »

Miały być wycinane chaszcze, a rżną grube drzewa. Nie jestem przekonany, czy usuwanie drzew w mieście, w którym smog osiąga takie wskaźniki to mądry pomysł.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11057
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Park Strzelecki

Post autor: Goscinny »

Nigdzie nie pisano o samych chaszczach - w projekcie są zaznaczone wszystkie drzewa do wycinki. W większości niewielkie samosiejki, ale kilak większych też chyba dostanie wyrok.
Może i dobrze, bo park to nie las.

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Park Strzelecki

Post autor: Jan Kowalski »

Znam ten argument że park to nie las. Ale skoro już park stał się małym fajnym laskiem w centrum, to może trzeba było go zostawić, a bo łatwiej stworzyć park od podstaw, na przykład po drugiej stronie ulicy.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6840
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Park Strzelecki

Post autor: LordRuthwen »

Chyba dla naszych wnuków...

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Park Strzelecki

Post autor: Jan Kowalski »

Do wnuków już nie tak daleko :) Góra 20 lat i będziemy jeździli z wózeczkami.
A tak poważnie, to Park Strzelecki miał swój klimat właśnie przez to, ze dawał dużo cienia, jednocześnie na dole nie był zarośnięty. Szkoda drzew.
Tak na marginesie, to jeszcze rok temu tak głośno było o tym, jak to Szyszko Polskę karczował, bo dał ustawę, dzięki której mogłem sobie wyciąć drzewo na swoim podwórku. Teraz wycina się miejskie drzewa i cisza.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11057
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Park Strzelecki

Post autor: Goscinny »

Może dlatego, że miasto dostało wszystkie pozwolenia i ma nasadzić gdzie indziej ileś tam sztuk drzew?
Niedaleko masz pół-dziki park Piaskówka. Park Sanguszków też ma dużo cienia i miejsca pod spodem.
A ten po prostu chcą przywrócić do stanu początkowego, czyli bardziej parku niż lasu. I liczę na to, że się uda.


Luis
Obywatel
Posty: 27
Rejestracja: 01-09-2012, 15:13

Re: Park Strzelecki

Post autor: Luis »

Nie rozumiem narzekań. Nareszcie ktoś z głową działa w jakiejś części miasta. Cisy zostały przesadzone ze środkowej alejki, odsłaniając tym samym mauzoleum Bema. Drzewa które mogły posłużyć jako wykałaczki przesadzono i przeniesiono do ogródka jordanowskiego. Poczekajmy na to aż wytną co mają wyciąć i zacznie się nasadzanie nowych drzew i krzewów, których ma być masa i boję się żeby nie było ich za dużo. W końcu ma być to park w stylu francuskim, a nie pozostawiony na lata samemu sobie. Zastanawiam się tylko dlaczego kasztanowce koło BWA nie zostały wycięte, w tamtym roku podczas wichur wywaliły się dwa kasztanowce pokazując jak były schorowane i puste w środku. Zawsze po większej wichurze koło byłej harcówki leży masa gałęzi z tych kasztanowców co nie napawa optymizmem jeśli chodzi o ich stan zdrowia. I dlaczego jeszcze nie ruszono z remontem stawu i mauzoleum.
Praca uszlachetnia,
lenistwo uszczęśliwia.


aaee
Archont
Posty: 647
Rejestracja: 03-03-2011, 14:49

Re: Park Strzelecki

Post autor: aaee »

Ja się bardzo cieszę że park strzlecki stanie się parkiem.

Jeśli ktoś chce więcej drzew to są inne parko lasy i lasy.
Piaskówka, Lipie, Sanguszków, Sosina.
Niedaleko rezerwat Debrza.

A w centrum miasta powinien być park z prawdziwego zdarzenia gdzie można było by sobie spokojnie posiedzieć poczekać, pospacerować a nie żeby tylko ptactwo na nas ...

To samo powinni zrobić z Plantami przy dworcu

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Park Strzelecki

Post autor: Jan Kowalski »

Każdy ma prawo do własnego zdania. Moim zdaniem wycinanie drzew w mieście z takim powietrzem to skandal. Park Strzelecki w obecnej formie funkcjonuje przez całe życie najprawdopodobniej każdego forumowicza. Można było przeprowadzić konsultacje społeczne odnośnie tak dalekiej ingerencji w to miejsce. Wyciąć drzewa to nie problem, bo to trwa chwilę. Drzewo rośnie kilkadziesiąt lat. Odwracając sytuację - jak ktoś nie chce żeby mu ptactwo narobiło, to po co się pcha pod drzewa?
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

ODPOWIEDZ