Park Strzelecki

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Park Strzelecki

Post autor: Goscinny »

Przepraszam neandertalczyków - faktycznie byli zdolniejsi od ekipy - 100% cena.
Może przed rozstrzygnięciem przetargu należałoby robić test ludziom, którzy mają układać kostkę?
Znalazłem nawet odpowiedni sprzęt do testów:
Obrazek

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11594
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Park Strzelecki

Post autor: defekator »

Żarty, żartami ale przecież ktoś to odebrał (czy jeszcze nie?). Ciekawe, czy na swoim podwórku też zapłaciłby wynajętym fachowcom za taką robotę?
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


thunderstruck
Obywatel
Posty: 51
Rejestracja: 14-10-2015, 20:19

Re: Park Strzelecki

Post autor: thunderstruck »

defekator pisze:Żarty, żartami ale przecież ktoś to odebrał (czy jeszcze nie?). Ciekawe, czy na swoim podwórku też zapłaciłby wynajętym fachowcom za taką robotę?
Dobre pytania defekator (na które nasuwają mi się odpowiedzi). A jeszcze zadam inne: W 2011 zaczął się remont ul.Krakowskiej - odcinek od ul.Bandrowskiego do Rynku- i chyba był wykonany błędnie. Świadczą o tym późniejsze doraźne remonty oraz remont remontu. Kto był z UM odpowiedzialny? lub jest? teraz pociągany do odpowiedzialności prawnej lub cywilnej?

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Park Strzelecki

Post autor: LordRuthwen »

A czasem nie podpisał się pod Krakowską HSN? Jakoś tak słyszałem.

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Park Strzelecki

Post autor: Jan Kowalski »

W Tarnowie nikt za nic nie odpowiada. Jaką karę poniosła Mizera za to, że przez jej błąd ponieśliśmy koszty powtórzonych wyborów? HSN uważa, że został przez Ścigałę odsunięty od nadzoru (nie wiem jak z podpisem odbioru). Całkiem możliwe, że jeszcze nie są to inwestycje odebrane, tak jak wszystkie remontowane wiadukty mają odbiór warunkowy.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2339
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Re: Park Strzelecki

Post autor: TomekMKM »

Ja to tylko tutaj zostawię, wszystko podane jak na tacy...

https://www.bruk-bet.pl/public/files/creativ.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;


krzychu
Archont
Posty: 881
Rejestracja: 23-09-2009, 19:02
Lokalizacja: Tarnów

Re: Park Strzelecki

Post autor: krzychu »

a nie mozna ukladac kostki klasycznej tylko jakies creative niskiej jakosci ?

https://www.artbud.pl/pl/p/Kostka-bruko ... rukK-/4581" onclick="window.open(this.href);return false;
LA ARTE


thunderstruck
Obywatel
Posty: 51
Rejestracja: 14-10-2015, 20:19

Re: Park Strzelecki

Post autor: thunderstruck »

LordRuthwen pisze:A czasem nie podpisał się pod Krakowską HSN? Jakoś tak słyszałem.
Nie wiem ile w tym prawdy ale pan Słomka-Narożański był wtedy wiceprezydentem i właśnie był odpowiedzialny za inwestycje miejskie. Tak twierdził prezydent Ś. Pan Słomka-Narożański twierdzi że ówczesny prezydent odsuwał go od pełnienia ten funkcji. Wobec czego pan Słomka-Narożański powinien zrezygnować ze swojej funkcji (jeśli nie może jej sprawować).
PS. Zaraz Wam panie i panowie zadam pytanie.


thunderstruck
Obywatel
Posty: 51
Rejestracja: 14-10-2015, 20:19

Re: Park Strzelecki

Post autor: thunderstruck »

Więc tak.
Mieszka państwo przy drodze-ulicy. Nieco dziurawa - jednak wolno bo wolno można nią przejechać. Przychodzą ludzie z firmy państwowej: Słuchajcie: Czas na remont tej drogi. Będzie nowy asfalt, będą chodniki - będzie się można bezpieczniej, szybciej i łatwiej przemieszczać. Tylko jest ale. Na chwilę z waszego domu nie będzie wyjazdu. Załóżmy że macie prawo negocjować. Mówicie: Dobra róbcie tą drogę - czy - Dobra róbcie tą drogę ile nie będę mógł zaparkować w swoim domu?
PS. Jak się umawiasz na remont mieszkania to umawiasz się tylko na zakres prac + finanse? czy też że będzie to zrobione w przedziale czasowym?

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Park Strzelecki

Post autor: LordRuthwen »

thunderstuck, akurat kto się podpisał można łatwo zweryfikować, chyba, że te dokumenty są teraz tajne/poufne i należy je spalić przed przeczytaniem...
Oczywiście, że dogaduję zakres + finanse ale też i termin - nawet ocieplając dom miałem w umowie z wykonawcami podane konkretne terminy i konkretnie co może wpłynąć na ich przesunięcie - ja nie jestem instytucją publiczną, żeby pozwalać sobie na dziurawe umowy.


thunderstruck
Obywatel
Posty: 51
Rejestracja: 14-10-2015, 20:19

Re: Park Strzelecki

Post autor: thunderstruck »

LordRuthwen pisze:thunderstuck, akurat kto się podpisał można łatwo zweryfikować, chyba, że te dokumenty są teraz tajne/poufne i należy je spalić przed przeczytaniem...
Oczywiście, że dogaduję zakres + finanse ale też i termin - nawet ocieplając dom miałem w umowie z wykonawcami podane konkretne terminy i konkretnie co może wpłynąć na ich przesunięcie - ja nie jestem instytucją publiczną, żeby pozwalać sobie na dziurawe umowy.
Dzięki za odpowiedz. Takiej się właśnie spodziewałem.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Park Strzelecki

Post autor: Goscinny »

https://tarnow.naszemiasto.pl/tarnow-po ... c1-7342497" onclick="window.open(this.href);return false;

"Podczas remontu fontanny wykonana została wokół niej opaska z drobnych kamieni. Nie przewidzieliśmy jednak tego, że dzieci będą nam te kamyczki wrzucać do wody. Wyciągamy ich mnóstwo ze środka. Stąd po uzgodnieniu z konserwatorem prawdopodobnie zastąpimy je opaską z kostki brukowej - mówi dyrektor wydziału infrastruktury miejskiej."

Mało mamy kostki w mieście, to się dorzuci jeszcze parę metrów.

Awatar użytkownika

mirak
Archont
Posty: 840
Rejestracja: 30-09-2009, 19:53
Lokalizacja: Tarnów Strusina

Re: Park Strzelecki

Post autor: mirak »

Pal licho jeżeli to będzie prawdziwa kostka brukowa. Obawiam się, że to będzie kostka betonowa.
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi"


Spleen
Obywatel
Posty: 24
Rejestracja: 29-08-2017, 22:22

Re: Park Strzelecki

Post autor: Spleen »

Ogród sensoryczny na razie ze sporym opóźnieniem. Ciekawe czy chociaż trochę będzie przypominał wizualizacje ;)
Załączniki
IMG_20190928_124349_01~2.jpg
IMG_20190928_124349_01~2.jpg (146.56 KiB) Przejrzano 8143 razy


wejss
Rhetor
Posty: 1610
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Re: Park Strzelecki

Post autor: wejss »

Byłem dziś w Parku Strzeleckim i powiem szczerze, że zauważyłem to dopiero teraz. Jakim trzeba być idiotą, żeby wiedząc, że od lat tarnowianie korzystają z górki w parku w celach saneczkarskich, posadzić tam drzewa.
Dziś widziałem masę dzieci zjeżdżających na sankach, które próbowały omijać posadzone drzewa.
Czy ktoś to w ogóle ogarnia w tym urzędzie?
Dzisiaj się chłopak zabił właśnie w podobnej sytuacji
https://dorzeczy.pl/kraj/168964/12-late ... -zyje.html
Oby nie skończyło się to tragedią....albo postawieniem znaku: ZAKAZ JAZDY NA SANKACH

ODPOWIEDZ