Małe schody - Remont

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11594
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: defekator »

A pan Ciepiela i magistrat chwalić się będą nowymi nasadzeniami. Które polegają na tym, że ładuje się wszędzie miniaturowe klony i inne krzaczki rosnące do 2-3 metrów. Zieleni w centrum natomiast coraz mniej.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


Cubaza
Rhetor
Posty: 3776
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Re: Małe schody - Remont

Post autor: Cubaza »

Wiem, że nie w tym temacie, ale jednak tutaj pisałem o fontannie i basenie.
https://tarnow.naszemiasto.pl/tarnow-mi ... 15-7846437

Awatar użytkownika

figa
Archont
Posty: 739
Rejestracja: 19-07-2011, 21:55

Re: Małe schody - Remont

Post autor: figa »

Zrobili "skwerek", który w żaden sposób nie będzie wykorzystany. Jako przewodnik, mogłabym pójść tam z grupą, turyści by sobie odpoczęli, ja wtedy nawijam o historii murów miejskich, klasztoru, itp.
Ale jak odpocząć na patelni?

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Małe schody - Remont

Post autor: Goscinny »

A obok, przed przejściem koło kościoła - właśnie założyli.... progi zwalniające.
Dzięki temu jest to najrówniejszy kawałek tej ulicy :)

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11594
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Małe schody - Remont

Post autor: defekator »

figa pisze:
13-08-2020, 07:47
Zrobili "skwerek", który w żaden sposób nie będzie wykorzystany. Jako przewodnik, mogłabym pójść tam z grupą, turyści by sobie odpoczęli, ja wtedy nawijam o historii murów miejskich, klasztoru, itp.
Ale jak odpocząć na patelni?
Może założenie było takie, aby panowie, którym zdarza się z alkoholowego zmęczenia przysnąć przykładowo przy dole złoczyńców w środku dnia na Rynku spali sobie tam. ;)

Ale fakt jest taki, że zieleni trochę tam brakuje. W czasach gdy bez problemu można kupić i wsadzić już całkiem spore drzewa jest to trochę nieprzemyślane. Bo ani ten skwer nie jest przy jakimś istotnym ciągu komunikacyjnym - więc należałoby pomyśleć jak przekierować tam choć trochę ruchu pieszego, ani w miesiącach letnich nie będzie się nadawał na to aby we względnym spokoju sobie odpocząć, ze względu na temperaturę na nim.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

figa
Archont
Posty: 739
Rejestracja: 19-07-2011, 21:55

Re: Małe schody - Remont

Post autor: figa »

Wnioski z dzisiaj: kolejny aquapark dla ubogich. Wszyscy się kąpią, wrzask taki że aż uszy bolą.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11594
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Małe schody - Remont

Post autor: defekator »

Byłem dzisiaj i sam skwer jest jednak przyjemny. Choć dzieciaki kąpiące się w tej fontannie u góry faktycznie przeszkadzają. Tam gdzie woda tryska ok - ale kompanie się w tym u góry to jest przesada. Ale jak się trochę ludziom znudzi a zasadzone drzewa (które na zdjęciach mi umknęły) podrosną to powinno być przyjemne miejsce. Jedno co do końca nie jest przemyślane to pergola - umieszczona jest w miejscu gdzie przez większość dnia i tak jest cień od kamienicy. Gdyby była z drugiej strony i szybko obrosła jakimiś pnączami to byłoby zacienione miejsce w którym można przysiąść nawet w upalny dzień.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


faleQ
Archont
Posty: 745
Rejestracja: 12-10-2009, 08:24
Lokalizacja: KT str
Kontakt:

Re: Małe schody - Remont

Post autor: faleQ »

Byłem tam dziś i ludzi więcej niż w kolejce po lody na rogu Wałowej. Dzieciarnia szaleje jakby byli na basenie, w górnej części "zawody" pływackie, w dolnej łapanie strumienia. I większość z nich była w strojach kąpielowych.

Wysłane z mojego H8266 przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7655
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Re: Małe schody - Remont

Post autor: ad2222 »

Byłem wczoraj, faktycznie dzikie tłumy, ale podobnie było przy fontannie w Parku Sanguszków - pełno samochodów na drodze dojazdowej do pałacu, rejestracje też (prócz KTA) także KDA i RMI - więc sława tej fontanny naprawdę daleko sięga :)
A wracając do Małych Schodów - nie zauważyłem zbyt dużej ilości betonu, tam prócz tego miejsca skąd tryskają strumienie wody musi być ciąg komunikacyjny (szeroki, ale to chyba też ze względu na niepełnosprawnych). Całość sprawia dość fajne wrażenie (mural z jakimś starym widokiem Tarnowa jest super), wystarczy mandatami rozgonić towarzystwo kąpiące się w tej górnej niecce, i będzie ok. Te strumienie wody tryskające z ziemi to chyba specjalnie do zabawy dla dzieci, więc nie ma się o te wrzaski co czepiać. Jedyne, co mnie martwi, to ta biedna trawa - wczoraj ludzie to traktowali jak chodnik, jak tak dalej pójdzie, to nie wróżę jej długiego życia.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Małe schody - Remont

Post autor: Goscinny »

To, że na dole biegają dzieci - nie dziwi mnie wcale, bo wszędzie tak jest i po to m.in. robi się takie fontanny tryskające prosto z podłoża.
Co do aquaparku u góry - do ludzi najłatwiej przemówić portfelem. Walnąć kilka mandatów po 100 zł i pójdzie fama, że basen jest płatny :)
Nie wiem co trzeba mieć we łbie, żeby traktować fontannę jak darmowy basen - chyba niewiele w tej głowie jest.


dymny
Obywatel
Posty: 64
Rejestracja: 29-08-2017, 16:32

Re: Małe schody - Remont

Post autor: dymny »

Goscinny pisze:
17-08-2020, 13:58
Nie wiem co trzeba mieć we łbie, żeby traktować fontannę jak darmowy basen - chyba niewiele w tej głowie jest.
Tym bardziej, że aż w nos i oczy szczypie chemią.
Żadna fontanna nie nadaje się do kąpieli. Jedynie pod zraszaczami można szukać ochłody.


szopen
Prytan
Posty: 253
Rejestracja: 10-11-2010, 19:32
Lokalizacja: Tarnów - Centrum

Re: Małe schody - Remont

Post autor: szopen »

Goscinny pisze:
17-08-2020, 13:58
Walnąć kilka mandatów po 100 zł i pójdzie fama, że basen jest płatny :)
Nie wiem co trzeba mieć we łbie, żeby traktować fontannę jak darmowy basen - chyba niewiele w tej głowie jest.
Mam wrażenie, że odkąd przy fontannie w Parku Sanguszków pojawiły się tabliczki informujące o tym, że kąpiel w niej jest zabroniona, to jej atrakcyjność odrobinę spadła (albo po prostu pierwszy szał minął). W każdym razie dziś usłyszałem tam komentarz od oburzonej mamy prowadzącej za rękę małego brzdąca, że niebawem nikt tu nie będzie przychodził skoro nóg nie można nawet zamoczyć...

A co do fontanny na skwerze Gajdy, to takich tłumów na Bernardyńskiej jak wczorajszego wieczoru to nie widziałem chyba przez całe swoje życie. W weekend to niektórzy rodzice przychodzili już w pełni wyposażeni tj. ciuchy na przebranie i ręczniki dla dzieciaków. :D


Cubaza
Rhetor
Posty: 3776
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Re: Małe schody - Remont

Post autor: Cubaza »

Jestem dokładnie takiego samego zdania. Dawno takich tłumów nie widziałem tam. Teraz w sumie już wiem po co jest ten próg obok kościoła. Nie widziałem jego potrzeby, ale teraz jak widzę tyle brzdąców tam to jednak dobrze, że jest.
Ostatnio zmieniony 17-08-2020, 17:52 przez Cubaza, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Małe schody - Remont

Post autor: Goscinny »

Wniosek w tego taki, że powinni coś takiego odpalić gdzieś w okolicy osiedli mieszkaniowych.
Bez bajerów, muzyczki, światełek - same strumienie wody tryskające z ziemi i może jakiś taki brodzik czy coś.
Po kosztach polecieć, a atrakcja dla dzieci będzie ogromna.

ODPOWIEDZ