Inwestycje w rejonie

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3590
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Re: Inwestycje w rejonie

Post autor: Mr Greenback »

A wiecie, że o tereny pytał Amazon ?
I wiecie co?.....NIKT MU NIE ODPOWIEDZIAŁ Z UMT ....tacy tam są fachowcy :)
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell


farciarzgilmore
Archont
Posty: 745
Rejestracja: 17-12-2009, 12:41
Lokalizacja: Polska

Re: Inwestycje w rejonie

Post autor: farciarzgilmore »

Mr Greenback pisze:
03-03-2023, 13:12
A wiecie, że o tereny pytał Amazon ?
I wiecie co?.....NIKT MU NIE ODPOWIEDZIAŁ Z UMT ....tacy tam są fachowcy :)
Przecież jak to jest prawda to powinien prokurator siąść na UM. To ewidentne działanie na szkodę miasta.

Awatar użytkownika

rzuf
Thesmothetai
Posty: 1416
Rejestracja: 03-12-2009, 19:20
Lokalizacja: Tarnów/Skrzyszów
Kontakt:

Re: Inwestycje w rejonie

Post autor: rzuf »

Skąd ta informacja? :shock:

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3590
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Re: Inwestycje w rejonie

Post autor: Mr Greenback »

Powiedzmyże od wysoko postawionego urzędnika w tym mieście. Był nieco oburzony sposobem załatwienia tej sprawy. Celem weryfikacji zawsze można przecież zadać pytanie w trybie dostępu do informacji publicznej....
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11645
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Inwestycje w rejonie

Post autor: defekator »

Pewnie chodziło o magazyn. Czyli kiepska robota na granicy mobbingu za kiepskie pieniądze. Ale takie załatwienie sprawy, a jestem w stanie w to uwierzyć, że tak było, to jest po prostu skandal. Bo takie podejście do potencjalnych inwestorów może narobić miastu niesamowitego syfu. Ciekawe czy to jedyny przypadek czy też innym też im się nie chciało odpowiadać.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

rzuf
Thesmothetai
Posty: 1416
Rejestracja: 03-12-2009, 19:20
Lokalizacja: Tarnów/Skrzyszów
Kontakt:

Re: Inwestycje w rejonie

Post autor: rzuf »

Ale żeby nawet nie odpisać... Nie wiem, co za partacze tam pracują, ale ich skuteczność w odpychaniu inwestorów jest zadziwiająca. I to, że nic się od lat nie zmieniło. Pamiętam jak kilka lat temu, znajomy chciał otwierać ogromny market budowalny, a usłyszał: "co my z tego będziemy mieć?"... No i inne miasto ma podatki z tego marketu.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6856
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Inwestycje w rejonie

Post autor: LordRuthwen »

Ale czego chcesz? Kiedyś, jakoś tak ze 13 lat temu, chciałem otworzyć w Tarnowie strzelnicę sportową o długości toru około 450m, znajdź mi taką na południe od Warszawy. Nie ma. klient z 1/3 kraju w zasadzie gwarantowany. Nie, bo nie.
Obecnie mam okazję uczestniczyć w 2 fundacjach i o żadnej współpracy z miastem nie ma mowy, inne, dużo większe miasta - jak najbardziej, małe gminy - też się zdarzy, ale Tarnów? Nie ma szans.

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3590
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Re: Inwestycje w rejonie

Post autor: Mr Greenback »

rzuf pisze:
04-03-2023, 16:32
Ale żeby nawet nie odpisać... Nie wiem, co za partacze tam pracują, ale ich skuteczność w odpychaniu inwestorów jest zadziwiająca. I to, że nic się od lat nie zmieniło. Pamiętam jak kilka lat temu, znajomy chciał otwierać ogromny market budowalny, a usłyszał: "co my z tego będziemy mieć?"... No i inne miasto ma podatki z tego marketu.
Dokładnie to go zbulwersowało. Jasne, że Amazon to magazyn wielkopowierzchniowy. Ale oproćz ludzi na hali potrzeba np. obsługi biurowej. Poza tym jak masz Amazona to i masz kooperantów. Przyjedzie jeden-przyja inni, Nie przyjdzie choćby jeden bo nikt mu nie odpisze-nie przyjdzie żaden. Tak to działa.
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11645
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Inwestycje w rejonie

Post autor: defekator »

Tutaj się kłania brak sensownych lokalnych mediów. Gdyby urzędasy wiedziały, że komuś będzie się chciało chociażby złożyć w tej sprawie zapytanie w trybie dostępu do informacji publicznej a potem opisać i nagłośnić sprawę to może jednak chciałoby im się na takie oferty odpisywać.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


wejss
Rhetor
Posty: 1634
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Re: Inwestycje w rejonie

Post autor: wejss »

Po co mają się wychylać zza swojego biurka. Czy coś zrobi czy nie i tak taka sama kasa na konto wpada. Gdyby taki inwestor się pojawił to trzeba jakieś papiery pozałatwiać itd itp. A tak można w spokoju przewijać internet i zagryzać pączka do kawy.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6856
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Inwestycje w rejonie

Post autor: LordRuthwen »

Podrzuciłem temat znajomej z GK, co prawda nie ona decyduje co się pojawi, no ale... :)


wejss
Rhetor
Posty: 1634
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Re: Inwestycje w rejonie

Post autor: wejss »

LordRuthwen pisze:
07-03-2023, 09:22
Podrzuciłem temat znajomej z GK, co prawda nie ona decyduje co się pojawi, no ale... :)
Trzeba jej jeszcze podrzucić temat ostatniego aresztowania skarbnika Warszawy w sprawie łapówek za gospodarowanie odpadami. Jakimś dziwnym trafem rok lub dwa lata temu przewinął się w internecie artykuł, jakoby miasto Warszawa wywoziło, nie wiedzieć czemu, śmieci w kilka miejsc w Polsce. Zgadnijcie jakie miasto było na liście.

Awatar użytkownika

rzuf
Thesmothetai
Posty: 1416
Rejestracja: 03-12-2009, 19:20
Lokalizacja: Tarnów/Skrzyszów
Kontakt:

Re: Inwestycje w rejonie

Post autor: rzuf »

No jedynie Krakowska może cos napisać, bo to już rządowa gazeta ;) . Lokalne Temi ostatnio reklamuje majtki i staniki. :mrgreen: Porażka. Jak coś zażartowałem na ten temat na FB to mnie zbanowali - właściciel nie znosi krytyki i jest strasznie wrażliwy na swoim punkcie. Cenzura jak u ruSSkich.

Online

kato
Rhetor
Posty: 2700
Rejestracja: 24-08-2009, 11:27
Lokalizacja: Tarnów

Re: Inwestycje w rejonie

Post autor: kato »

Mr Greenback pisze:
03-03-2023, 13:12
A wiecie, że o tereny pytał Amazon ?
I wiecie co?.....NIKT MU NIE ODPOWIEDZIAŁ Z UMT ....tacy tam są fachowcy :)
WIZJONERZY!!!

https://gospodarka.dziennik.pl/news/art ... praca.html

Dzięki bystrości umysłu urzędników tarnowianie nie stracą pracy.
Takie zwolnienia mogłyby mocno nadszarpnąć wizerunek Miasta Które Trwa W Najlepszym Okresie Swego Istnienia.

BRAWO!!!
Nikt Panu nie da tyle, ile ja mogę obiecać (KMN)

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6856
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Inwestycje w rejonie

Post autor: LordRuthwen »

Redukcje dotkną osoby zatrudnione w działach reklamy, chmury obliczeniowej i związanych z kanałem Twitch
Przykro mi, ale jednak nie wizjonerzy a nieroby.

ODPOWIEDZ