Inwestycje w rejonie

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11645
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Inwestycje w rejonie

Post autor: defekator »

Jan Kowalski pisze: Wszak to PO skutecznie torpeduje kwestię reparacji wojennych.
Ciągle mnie zadziwia, że PO będąc w opozycji wciąż może więcej niż PIS będąc u władzy.

ps. A wiesz, że formalnie jesteśmy z Niemcami nadal w stanie wojny?
Jeżeli upierać się przy takiej interpretacji to w stanie wojny z Niemcami są również USA, Wielka Brytania, Francja, Rosja i dowolne inne państwo z którym walczyła III Rzesza.





Ale wracając do inwestycji w regionie.

Wie ktoś może co to za inwestycja na wysokości stacji benzynowej przed rondem w Lisiej Górze? Jest tam dość długi pas odsłoniętej ziemi tak jak pod budowę jakiejś drogi.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

Autor tematu
Goscinny
Rhetor
Posty: 11067
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Inwestycje w rejonie

Post autor: Goscinny »

Rondo :)
A nawet dwa ronda
81891341_2173661576261967_4951521732310597632_o.jpg
81891341_2173661576261967_4951521732310597632_o.jpg (280.37 KiB) Przejrzano 6386 razy

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Inwestycje w rejonie

Post autor: Jan Kowalski »

defekator pisze: Ciągle mnie zadziwia, że PO będąc w opozycji wciąż może więcej niż PIS będąc u władzy.
PO jest w częściowej opozycji w Polsce. W UE jest we frakcji rządzącej. Poza tym wystarczy prześledzić ich stanowisko w tej sprawie.
defekator pisze: Jeżeli upierać się przy takiej interpretacji to w stanie wojny z Niemcami są również USA, Wielka Brytania, Francja, Rosja i dowolne inne państwo z którym walczyła III Rzesza.
Zupełnie nie. Sprawdź jakie warunki należy spełnić, aby przestał zachodzić stan wypowiedzianej wojny. Wówczas zrozumiesz.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11645
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Inwestycje w rejonie

Post autor: defekator »

Sprawdziłem zanim napisałem poprzednią wypowiedź. Polska nie jest tu w innej sytuacji niż pozostałe państwa. Ale to nie jest temat na ten wątek.


@Gościnny
A możesz mi jeszcze wytłumaczyć jaki jest sens tych rond i tego obejścia? No i w rzeczywistości wygląda to tak, że tam jeszcze po lewej stronie jakaś droga jest budowana w kierunku Śmigna i Pawęzowa.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

Autor tematu
Goscinny
Rhetor
Posty: 11067
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Inwestycje w rejonie

Post autor: Goscinny »

Według opisu, który gdzieś tam znalazłem, tam ma się Lisia Góra rozbudowywać. Osiedla domków i takie tam, jakieś tereny inwestycyjne i to rondo i droga to mają ułatwić.


wejss
Rhetor
Posty: 1632
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Re: Inwestycje w rejonie

Post autor: wejss »

No to się będzie korek robił już nie do ronda w centrum Lisiej tylko troszkę wcześniej.


Rodowity
Archont
Posty: 733
Rejestracja: 17-11-2010, 16:42
Lokalizacja: Tarnów

Re: Inwestycje w rejonie

Post autor: Rodowity »

Niestety zmartwię Was, na tą chwile nie jest budowana tam żadna droga, za to rurociąg z gazem
https://i.wnp.pl/d/22/91/15/229115.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

a ściągnięty humus jest aż w okolicach Zalipia i leci dalej


https://gazetakrakowska.pl/pod-tarnowem ... 1-14097037" onclick="window.open(this.href);return false;
Ostatnio zmieniony 07-01-2020, 21:35 przez Rodowity, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11645
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Inwestycje w rejonie

Post autor: defekator »

I faktycznie przebieg tego co robią bardziej do rurociągu pasuje bo idzie na przestrzał przez całą ulicę. Tylko zastanawiam się teraz jak oni to przez drogę puszczą i czy nie szykują się kolejne utrudnienia w ruchu w tym miejscu.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7661
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Re: Inwestycje w rejonie

Post autor: ad2222 »

Znając PGNiG, zrobią to albo w nocy, albo wiertnicą (tylko nie wiem, czy można to robić w ruchu pojazdów) - mają gest, i mogą sobie spokojnie na to pozwolić. To nie dziady z PKP.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


Mistyczny
Prytan
Posty: 289
Rejestracja: 15-05-2011, 17:12

Re: Inwestycje w rejonie

Post autor: Mistyczny »

Rurociągu nie buduje PGNiG tylko Gaz System a wykonawcą jest firma Romgos.
Przez DK 94 w Pogórskiej Woli przechodzą pod drogą bez zamykania ruchu więc w przypadku DK 73 pewnie będzie podobnie. Ciekawą sprawą jest sposób transportowania rur, najpierw są przywożone normalnymi ciężarówkami a później przeładowywane magnetycznym chwytakiem na specjalnie przystosowane czołgi i jadą dalej tam gdzie będą położone. Taka rura ma 15 m długości i 1 m średnicy.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7661
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Re: Inwestycje w rejonie

Post autor: ad2222 »

Przepraszam, nie znam się dokładnie na strukturach PGNiG, to był skrót myślowy - chodziło mi o to, że PKP robiąc takie przejście przez drogę najpierw by ją zamknęło np w piątkowe popołudnie, a roboty rozpoczęły by się w poniedziałek rano... potem kilka przedłużeń terminów, wybijające gdzieś źródło wody...no i takie tam, ogólne utrudnienia. Z 2 dni zrobiły by się min. dwa miesiące.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Inwestycje w rejonie

Post autor: Jan Kowalski »

defekator pisze:Sprawdziłem zanim napisałem poprzednią wypowiedź. Polska nie jest tu w innej sytuacji niż pozostałe państwa.
No to słabo sprawdziłeś. Wypowiedzenie wojny przestaje obowiązywać po podpisaniu aktu kapitulacji z przeciwnikiem. Akt kapitulacji Niemiec został podpisany z przedstawicielami armii Stanów Zjednoczonych i Wspólnoty Brytyjskiej, a później również z Sowietami.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11645
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Inwestycje w rejonie

Post autor: defekator »

To raczej Ty wiesz, że coś dzwoni ale nie wisz w którym kościele. Kapitulacja oznacza po prostu zaprzestanie działań wojennych co nie oznacza jeszcze zakończenia wojny. Ta pierwsza z 7 maja została podpisana w imieniu Aliantów, więc technicznie też Polski, choć jest to bez znaczenia dla tych rozważań. Ogólnie kapitulował też Wermaht a nie III Rzesza. Zwolennicy tezy, że Polska jest w stanie wojny z Niemcami (a raczej z III Rzeszą) powołują się na brak traktatu pokojowego. Ale takiego Niemcy w ogóle nie podpisały z nikim i sprawy te zostały uregulowane przez różne akty prawne określające np przebieg granic.

Z drugiej strony mamy coś takiego: http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/downl ... 550172.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

jak również zwolenników tezy, że Polska nigdy nie była w stanie wojny z Niemcami, bo nie doszło nigdy do aktu wypowiedzenia wojny.

Ale tak jak pisałem - to nie na ten wątek.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


dymny
Obywatel
Posty: 64
Rejestracja: 29-08-2017, 16:32

Re: Inwestycje w rejonie

Post autor: dymny »

defekator pisze:I faktycznie przebieg tego co robią bardziej do rurociągu pasuje bo idzie na przestrzał przez całą ulicę. Tylko zastanawiam się teraz jak oni to przez drogę puszczą i czy nie szykują się kolejne utrudnienia w ruchu w tym miejscu.
Na wszystkich drogach powiatowych, wojewódzkich i krajowych będzie przewiert, więc utrudnień w ruchu nie będzie dużych.


wejss
Rhetor
Posty: 1632
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Re: Inwestycje w rejonie

Post autor: wejss »


ODPOWIEDZ