Inwestycje w rejonie

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
ODPOWIEDZ

kato
Rhetor
Posty: 2693
Rejestracja: 24-08-2009, 11:27
Lokalizacja: Tarnów

Re: Inwestycje w rejonie

Post autor: kato »

Z tego co wiem, to prawa własności są niejednoznaczne.
Nikt Panu nie da tyle, ile ja mogę obiecać (KMN)


wejss
Rhetor
Posty: 1610
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Re: Inwestycje w rejonie

Post autor: wejss »

Ja myślałem, że ten temat jest zamknięty

https://www.se.pl/tarnow/tarnow-marcink ... -jC5S.html

Awatar użytkownika

Autor tematu
Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Inwestycje w rejonie

Post autor: Goscinny »

A mnie rozbawił ten fragment powyższego artykułu:

"Dla samorządu asem atutowym okazuje się być decyzja Polskiego Komitetu Wyzwolenia Narodowego z 1944 roku. Na jej mocy działka, na której znajdują się ruiny twierdzy zbudowanej przez Spycimira Leliwitę została uznana za tereny rolne i jako taka odebrana właścicielom, a przekazana Skarbowi Państwa. Wobec takiego rozstrzygnięcia treść testamentu nie ma już znaczenia."

Czyli decyzje komuchów są spoko, jeśli są po naszej myśli.


wejss
Rhetor
Posty: 1610
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Re: Inwestycje w rejonie

Post autor: wejss »

Gdzie ten Mercedes w Tarnowie?...tymczasem w Brzesku Zasada buduje.

http://www.rdn.pl/news/beda-kolejne-mie ... cy-brzeska

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3589
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Re: Inwestycje w rejonie

Post autor: Mr Greenback »

wejss pisze:
10-08-2020, 09:31
Gdzie ten Mercedes w Tarnowie?...tymczasem w Brzesku Zasada buduje.

http://www.rdn.pl/news/beda-kolejne-mie ... cy-brzeska
Liczyłem , ze ze względu na krzyżówkę A4/droga na Warszawę powstaną centra tego typu. Ale okazało się, że brakuje terenów. Biedra wolała Wojnicz, Zasada woli Brzesko, co logiczne bo stamtąd ma bliżej do łącznika z S7 , która pozwoli dojechać z Krakowa do Warszawy w 3 h ciężarówką.
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell

Awatar użytkownika

Autor tematu
Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Inwestycje w rejonie

Post autor: Goscinny »

Brakuje terenów? Przecież miasto chwali się właśnie tam terenami pod tego typu inwestycje. A4 miała spowodować boom w mieście. Ciekawe dlaczego znów nie wyszło?
https://tarnow.pl/Dla-firm-i-inwestorow ... -Komunalna

12 hektarów czeka i błaga o inwestora :)

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Inwestycje w rejonie

Post autor: LordRuthwen »

Już ci powiem:
1. Chciałem kiedyś zorganizować dużą, ogólnopolską imprezę, jakiej nie było tej okolicy jeszcze nigdy, potrzebowałem tylko terenu - nieużytków. Uderzyłem do miasta - w odpowiedzi dostałem taką cenę, że podziękowałem.
2. Chciałem stworzyć w mieście strzelnicę długodystansową (najbliższa na północ od Warszawy, na południu kraju nie ma żadnej) - miasto nie widzi zapotrzebowania i nikt mi nie da zezwolenia środowiskowego (hałas i te sprawy).

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3589
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Re: Inwestycje w rejonie

Post autor: Mr Greenback »

Goscinny pisze:
10-08-2020, 11:02
Brakuje terenów? Przecież miasto chwali się właśnie tam terenami pod tego typu inwestycje. A4 miała spowodować boom w mieście. Ciekawe dlaczego znów nie wyszło?
https://tarnow.pl/Dla-firm-i-inwestorow ... -Komunalna

12 hektarów czeka i błaga o inwestora :)
SAG Komunalna ma fajne połączenie. SAG Piaskówka to już jednak wjazd do miasta, skrzyżowania, samochody itp. Ale o tym , że na ul. Komunalnej jest coś takiego to właśnie sieę dowiedziałem...:) Może ktoś z miasta ruszyłby dooopę i wyszedł z tym do ludzi spoza Tarnowa ? Bo nie wszyscy inwestorzy czytają forum agory :lol: :lol: :lol:
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell



green123
Archont
Posty: 873
Rejestracja: 30-08-2012, 19:03

Re: Inwestycje w rejonie

Post autor: green123 »

http://www.rdn.pl/news/zgody-mieszkanco ... c-wielkich

Może nie o Tarnowie, ale zawsze mnie to dziwi. Mieszkańcy mieszkają na wsi, gdzie potencjalnie budowane są obecnie fabryki, fermy itp. Firma pewnie daje duże dochody gminy, dzięki któremu mają stosunkowo niskie podatki. Firma chce się rozbudować i dać jeszcze więcej do gminy. Jednak mieszkańcy mówię nie? Jak to nazwac? Czy tylko mieszkańcy Krzyża mają mieć przerąbane w rejonie? My też się burzymy o fermy, wysypiska, potencjalne lotnisko, a ktoś ma w poważaniu

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11594
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Inwestycje w rejonie

Post autor: defekator »

Jeżeli ta inwestycja (zwracam uwagę na słowo jeżeli) faktycznie jest uciążliwa to mieszkańców rozumiem. Najwidoczniej warunki mieszkaniowe są dla nich więcej warte niż wpływ pieniędzy do gminy. Ich argumenty brzmią sensownie. Zasadniczo takie inwestycje powinny powstawać w strefach przemysłowych - gdzie nikomu nie przeszkadzają. Ale z tymi strefami w regionie jest jak jest.

Z drugiej strony nie wiem czy są tam uchwalone plany zagospodarowania - bo jeżeli ktoś kupił sobie działkę, na terenie, który dopuszczał tego typu inwestycje to pretensje może mieć tylko do siebie.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


Exyou
Proedroj
Posty: 328
Rejestracja: 28-03-2011, 14:45

Re: Inwestycje w rejonie

Post autor: Exyou »

green123 pisze:
23-09-2020, 10:24
http://www.rdn.pl/news/zgody-mieszkanco ... c-wielkich

Może nie o Tarnowie, ale zawsze mnie to dziwi. Mieszkańcy mieszkają na wsi, gdzie potencjalnie budowane są obecnie fabryki, fermy itp. Firma pewnie daje duże dochody gminy, dzięki któremu mają stosunkowo niskie podatki. Firma chce się rozbudować i dać jeszcze więcej do gminy. Jednak mieszkańcy mówię nie? Jak to nazwac? Czy tylko mieszkańcy Krzyża mają mieć przerąbane w rejonie? My też się burzymy o fermy, wysypiska, potencjalne lotnisko, a ktoś ma w poważaniu
Przecież to jest właśnie ta cebulacka polska mentalność w pełnej krasie, do wszystkiego trzeba się przyczepić, wszystko na nie, jak zapłaciłem i wybudowałem dom to mam mieć spokój itp. nic dodać nic ująć, na południu Europy ludzie wyluzowani jeszcze by się uśmiechnęli takiej inwestycji. Współczuje przedsiębiorcom działania w tym domu wariatów zwanym Polska.


wejss
Rhetor
Posty: 1610
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Re: Inwestycje w rejonie

Post autor: wejss »

I w tym momencie jest pole do popisu dla Pana Wardzały. Już powinien wykonywać telefon do właściciela Instalbudu.


green123
Archont
Posty: 873
Rejestracja: 30-08-2012, 19:03

Re: Inwestycje w rejonie

Post autor: green123 »

Jednak niech wprowadzi kryterium jak robi np. gmina lisia Góra. Zatrudnia tylko swoich na swoich terenach. To firma będzie mogła zatrudnić każdego oprócz mieszkańców Gminy Tarnów.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11594
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Inwestycje w rejonie

Post autor: defekator »

Exyou pisze:
23-09-2020, 11:36
Przecież to jest właśnie ta cebulacka polska mentalność w pełnej krasie, do wszystkiego trzeba się przyczepić, wszystko na nie, jak zapłaciłem i wybudowałem dom to mam mieć spokój itp. nic dodać nic ująć, na południu Europy ludzie wyluzowani jeszcze by się uśmiechnęli takiej inwestycji. Współczuje przedsiębiorcom działania w tym domu wariatów zwanym Polska.

Nie jestem pewien, czy na południu Europy ktokolwiek zezwoliłby na budowę hali produkcujnej w centrum zamieszkałej miejscowości.

green123 pisze:
23-09-2020, 12:33
Jednak niech wprowadzi kryterium jak robi np. gmina lisia Góra. Zatrudnia tylko swoich na swoich terenach. To firma będzie mogła zatrudnić każdego oprócz mieszkańców Gminy Tarnów.

Jeżeli chodzi o magazyn Lidla to Lisia Góra potrafiła znaleźć miejsce na uboczu, które nikomu nie przeszkadza.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

ODPOWIEDZ