Koncepcja połączenia węzła Krakowska z A4

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
ODPOWIEDZ

Autor tematu
Daresh
Obywatel
Posty: 57
Rejestracja: 31-03-2013, 21:22
Kontakt:

Koncepcja połączenia węzła Krakowska z A4

Post autor: Daresh »

Właśnie została opracowana koncepcja w dwóch wariantach.

Obrazek

Obrazek



toomas
Archont
Posty: 603
Rejestracja: 20-09-2009, 18:27
Lokalizacja: Tarnów

Re: Koncepcja połączenia węzła Krakowska z A4

Post autor: toomas »

Ale coś takiego już chyba było w planach jeszcze za Ścigały...


Autor tematu
Daresh
Obywatel
Posty: 57
Rejestracja: 31-03-2013, 21:22
Kontakt:

Re: Koncepcja połączenia węzła Krakowska z A4

Post autor: Daresh »

Przebieg rzeczywiście praktycznie identyczny, różnica jeszcze jest taka, że wariant czerwony przewiduje długi most nad torami, a niebieski krótki tunel pod.

A dalej to nie wiem, to opracowanie kończy się kawałek za torami rondem, do którego już chyba istnieją odrębne opracowania.
Obrazek


rafalt
Prytan
Posty: 209
Rejestracja: 06-09-2014, 23:31

Re: Koncepcja połączenia węzła Krakowska z A4

Post autor: rafalt »

Czemu to nie podpisane kto to opracował??
Tuhowska też ma łądny plan z 8 stycznia 2016 i co z tego.
Czyli jak pojawia się kwestja takiego zjazdu z A4 to znaczy że Wschodnia obwodnica już jest w koszu??


Autor tematu
Daresh
Obywatel
Posty: 57
Rejestracja: 31-03-2013, 21:22
Kontakt:

Re: Koncepcja połączenia węzła Krakowska z A4

Post autor: Daresh »

Opracowała to firma VIA PROJEKT Marcin Bera, cała tabelka mi się nie zmieściła na screenie :)

Nie wiem co z tego, powstała koncepcja, miasto wydało kilkadziesiąt tysięcy, ja tu tylko o tym informuję.

Ostatnia koncepcja tego połączenia była opracowana jakieś 20 lat temu, więc może i ta przeleży kolejne dekady.



hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Re: Koncepcja połączenia węzła Krakowska z A4

Post autor: hurricane »

Za Ścigały była już koncepcja tej drogi. No i co kolejny pułkownik się szykuje, ktoś pomalował kreski na mapie, wziął pewnie kupę pieniędzy... Jak widzę w planie tę długą estakadę nad torami w wariancie czerwonym, zwłaszcza, że tam jest sporo linii energetycznych napowietrznych to całkiem logiczny w tym miejscu wydaje się tunel pod torami jak w niebieskim (Gościnny nie bój się - to nie byłaby inwestycja PKP, oni by ją tylko uzgadniali). Teraz kolejne opracowanie będzie łapało kurz...

Poza tym nie podoba mi się koncepcja węzła z Krakowską w tym wariancie, ale to moja opinia tylko. W czerwonym to rondo na łącznicy to jakiś mokry sen projektanta. Wariant niebieski jest dużo lepszy.


Mistyczny
Prytan
Posty: 289
Rejestracja: 15-05-2011, 17:12

Re: Koncepcja połączenia węzła Krakowska z A4

Post autor: Mistyczny »

Gdzie można zobaczyć całe opracowanie? Chodzi mi o opis, kategorię i parametry drogi.


Autor tematu
Daresh
Obywatel
Posty: 57
Rejestracja: 31-03-2013, 21:22
Kontakt:

Re: Koncepcja połączenia węzła Krakowska z A4

Post autor: Daresh »

Z opracowaniem można zapoznać się w ZDiKu, mi udało się od nich dostać takie ogólne obrazki koncepcyjne.

Z tego co wiem to jest to więcej niż narysowane kreski, bo zadaniem projektanta było zorganizowanie wszystkich uzgodnień, więc i z PKP uzgodnienia były robione, to też przedłużyło termin, który pierwotnie miał wypaść na 13 grudnia, a wyszedł końcem kwietnia. Z tego co pamiętam z BIPu to prace kosztowały około 35 tysięcy.


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Re: Koncepcja połączenia węzła Krakowska z A4

Post autor: hurricane »

Taki łącznik jest potrzebny, co chyba potwierdziła dzisiejsza sytuacja - jak się dzisiaj po Tarnowie Wam jeździło? ;)


toomas
Archont
Posty: 603
Rejestracja: 20-09-2009, 18:27
Lokalizacja: Tarnów

Re: Koncepcja połączenia węzła Krakowska z A4

Post autor: toomas »

hurricane pisze:Taki łącznik jest potrzebny, co chyba potwierdziła dzisiejsza sytuacja - jak się dzisiaj po Tarnowie Wam jeździło? ;)
TO że jest potrzebny wiadomo nie od dzisiaj ale co z tego...Trzeba na to kasę której miasto nie ma ....


drogfan
Prytan
Posty: 145
Rejestracja: 04-11-2014, 09:38

Re: Koncepcja połączenia węzła Krakowska z A4

Post autor: drogfan »

no właśnie skąd kaska na to bo plany fajne ale koszty pewnie ogromne takiej trasy chociaż na etapy

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Koncepcja połączenia węzła Krakowska z A4

Post autor: Jan Kowalski »

Przetarg na zaprojektowanie nowej drogi oraz mostu został unieważniony na kilka dni przed otwarciem ofert. ZDW i wicemarszałek Łukasz Smółka uspokajają jednak, że pojawiły się nowe okoliczności i lada dzień ma zostać ogłoszony przetarg na projekt i budowę łącznika autostrady z tarnowskimi Mościcami. Ta procedura ma być szybsza i doprowadzić do budowy wyczekiwanej drogi do 2023 roku.

http://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/ta ... moscicami/" onclick="window.open(this.href);return false;
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Re: Koncepcja połączenia węzła Krakowska z A4

Post autor: hurricane »

Czyżby Wody Polskie zmieniły zdanie po zmianie władz województwa?

ODPOWIEDZ