ZOO w Tarnowie

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie

Autor tematu
WSK
Prytan
Posty: 228
Rejestracja: 21-04-2010, 08:49

ZOO w Tarnowie

Post autor: WSK »

Zastanawialiście się czasami, czemu w Tarnowie nie ma ZOO, i czy byłby sens aby taki ogród ze zwierzętami tutaj powstał? Na pewno przyciągnąłby ludzi. Nie wiem czy w Rzeszowie w ogóle jest ZOO ale gdyby nie było to pomyślcie. Najbliższym ZOO w całym podkarpackim i wschodniej małopolsce byłoby w Tarnowie. I wówczas więcej ludzi by przyjechało do Tarnowa. np. jakieś wycieczki szkolne, rodziny itp. Nie mówiąc o tym, że sami mieszkańcy miasta mieliby fajne miejsce do spędzenia na weekend.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6854
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

WSK, nie wiem gdzie jest najbliższe, ale zastanawiam się czy aby nie w Chorzowie.
Natomiast nie bardzo mi się wydaje, żeby to w ogóle było możliwe. Aczkolwiek pomysł ciekawy.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7661
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

LordRuthwen pisze:WSK, nie wiem gdzie jest najbliższe, ale zastanawiam się czy aby nie w Chorzowie.
Najbliższe jest w Krakowie! Pięknie położone (lasek Wolski), ładnie 'wyposażone' (chodzi mi o ilość zwierząt i różnorodność gatunków). Oczywiście nie umywa się do ZOO w Wiedniu - 600km - (po Chorzowie, Wrocławiu i Warszawie chyba najbliższe Tarnowa ZOO) czy w Berlinie (ok 700 km). Z tych wszystkich wyżej wymienionych nie byłem tylko w Chorzowskim ;) - ale nadrobię to, na pewno.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11066
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

W kilku miastach powstały "mini ZOO". Np w Lesznie w jakimś parku jest dosłownie kilkanaście zwierząt egzotycznych - takich prostych do utrzymania i pewnie tanich w zakupie. A dla dzieci radochy mnóstwo. U nas też mamy kilka parków, może w ten sposób je uatrakcyjnić?


marekkk
Metoikos
Posty: 4
Rejestracja: 20-04-2010, 21:40

Post autor: marekkk »

Podobno było kiedyś (bardzo dawno) małe zoo, w okolicach stadionu w Mościcach. Ale to se ne vrati :-)

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6854
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

ad2222, jak już tam będziesz to koniecznie zahacz o park rozrywki za płotem :D


halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

Może w samym Tarnowie nie ma ale tuż obok w Łękawce jest mini ZOO:

http://www.ranczowdolinie.agro.pl/index.html?grp=5

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7661
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

LordRuthwen pisze:zahacz o park rozrywki za płotem
Nie lubię takich atrakcji :) Przyprawiają mnie o mdłości :)
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


Boruta
Archont
Posty: 582
Rejestracja: 29-08-2009, 15:16
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Boruta »

Dobrym pomysłem byłoby stworzenie "zoo" dla rodzimych gatunków, połączonego z azylem dla dzikich zwierząt. Jelenie, sarny, daniele, dziki, ptaki i wszystko to co żyje w naszych lasach, a czasem potrzebuje naszej pomocy, by przeżyć. Coś na wzór słynnego, warszawskiego azylu dla ptaków.
Spełniałoby pożyteczną funkcję, i byłoby atrakcją dla ludzi, którzy na codzień nie mają możliwości poznać z bliska naszych dzikich sąsiadów.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6854
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Ci nasi dzicy sąsiedzi często są lepszymi sąsiadami niż "cywilizowani" ludzie.
Ale tak, taki pomysł mi się jak najbardziej podoba. Tylko żeby wymogiem wejścia tam było zachowanie ciszy... oj to by było fajne :)

Awatar użytkownika

rzuf
Thesmothetai
Posty: 1416
Rejestracja: 03-12-2009, 19:20
Lokalizacja: Tarnów/Skrzyszów
Kontakt:

Post autor: rzuf »

W Ładnej jest mini Zoo za Taurusem ;)

Awatar użytkownika

starówka
Archont
Posty: 824
Rejestracja: 14-03-2010, 11:56
Lokalizacja: od zawsze ze starówki

Post autor: starówka »

a co powiecie na mini Zoo w Klikowej, nie ma pomysłów na stadninie, a miejskie dzieci nie wiedzą jak wygląda boczek przed etapem patelni i skąd się bierze mleko, dla mnie takie Zoo to na początek najlepszy pomysł i oczywiście małe świnki wietnamskie
3150ml ARh- & DKMS


Ricardo
Archont
Posty: 646
Rejestracja: 09-10-2009, 15:30
Lokalizacja: Tarnów - Piaskówka Płn.

Post autor: Ricardo »

Spoko, ale kto by je utrzymywał ??

Jest dość duże mini Zoo w Łękawce jak sie na Tuchów jedzie, prywatny interes. Mają nawet wielbłąda i lamę hehe :D. Z tego co wiem to chcą to jeszcze rozbudowywać, więc nie widzę sensu robić kolejnego w Klikowej, ewentualnie można jakoś się z nimi dogadać odnośnie nowych gatunków (np. zwierzaki sponsorowane)

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7661
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Mógłbym sponsorować węża Eskulapa ;)
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

Baxon
Thesmothetai
Posty: 1374
Rejestracja: 15-09-2009, 21:33
Kontakt:

Post autor: Baxon »

Ja sądzę, że w okolicach Tarnowa - jako najcieplejszego miasta w Polsce - można spokojnie stworzyć coś typu Safari Park. Wiem, że już takowe w Polsce powstają, ale w naszej okolicy chyba jeszcze nie. Byłoby to niezłe uzupełnienie oferty turystycznej miasta jeśli nie stworzenie solidnego koła zamachowego.
Byłem w czymś takim w Liverpoolu i wrażenia są naprawdę niesamowite: wielbłąd wkładający pysk przez okno samochodu, bawoły czy lwy biegające wokół samochodów. No i lekcja wychowania seksualnego w wykonaniu pawianów, które oddawały się uciechom doczesnym na masce samochodu jadącego przez ich wybieg ;)
Taki Safari Park na pewno byłby krokiem na przód, bo Zoo w swojej formie jest ciekawym pomysłem dla rodzin z małymi dziećmi, ale już większe dzieci potrzebują nieco większych wrażeń.

ODPOWIEDZ