Obiekty sportowe w Mościcach

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor tematu
Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Obiekty sportowe w Mościcach

Post autor: Goscinny »

Ponieważ w czerwcu mają się odbyć nikomu nie potrzebne, igrzyska europejskie, m.in. w Tarnowie, niejako przy okazji zrobiłem kilka fotek z postępu prac przy 'stadionie lekkoatletycznym'.
Przypominam, jest połowa października. Zdjęcia robione ok. godziny 10:00.
20221010_095952_1.jpg
20221010_095952_1.jpg (474.87 KiB) Przejrzano 2758 razy
Na zdjęciu widać cały park maszynowy i cała ekipę budowlaną. Na wszelki wypadek oznaczyłem ją strzałkami. Tak, to jest dwóch siedzących panów. Jak wracałem jakieś 20 minut później, było ich już trzech - trzeci się do nich dosiadł.
20221010_100059_1.jpg
20221010_100059_1.jpg (421.62 KiB) Przejrzano 2758 razy
Panorama inwestycji - widzimy jak robota pali się ekipie w rękach i w zasadzie w oczach nam stadion rośnie.
20221010_100139_1.jpg
20221010_100139_1.jpg (471.02 KiB) Przejrzano 2758 razy
Zbliżenie na trybunę główną :)

Może to tak ma na dzisiaj wyglądać, ale jak oni będą wszystko robić w zimie, to zdecydowanie będzie to stadion na te igrzyska - tylko na te igrzyska. Jak dla mnie to tam jest zero ruchu, zero prac, a zima czekać nie będzie.


Frytek
Proedroj
Posty: 461
Rejestracja: 04-07-2012, 11:18

Re: Obiekty sportowe w Mościcach

Post autor: Frytek »

Od dłuższego czasu nic tam nie dzieje się. Wykonawca ma pewno inne budowy do dokończenia i liczy na lekką zime

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2339
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Re: Obiekty sportowe w Mościcach

Post autor: TomekMKM »

Ewentualnie sprawy technologiczne - 28 dni na dojrzewanie betonu...

Awatar użytkownika

Autor tematu
Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Obiekty sportowe w Mościcach

Post autor: Goscinny »

No to nas teraz czekają koszty. Z tego, co pisze prezydent na FB, to nie mamy kasy na budowę stadionu(!) obok tego budynku, który będzie wykorzystywany w czasie Igrzysk Reżimowych.
Pisze on, że będzie jeździł i załatwiał kasę na stadion. Jak załatwi tak, jak na halę, to popłyniemy znowu na kilka baniek.
Nie wiem czy tylko ja miałem takie wrażenie, ale narracja była taka, że mamy dostać dofinansowanie na stadion, a nie na budynek i trybunę - reszta za własną kasę.

Awatar użytkownika

Autor tematu
Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Obiekty sportowe w Mościcach

Post autor: Goscinny »

Post z 15.05.2023:
"Jadę do Warszawy do PZPN uzgodnić ostateczną dokumentację dobudowy boiska piłkarskiego. Projekt spełnia dopuszczenia do rozgrywek I ligi. Jeśli Rada Miejska w przyszły czwartek uchwali zmiany budżetowe, otworzy się droga do zamówienia prac. Oczywiście składamy wniosek do MSiT o dofinansowanie zadania. Jestem dobrej myśli."

Post z 23 lutego 2023 (spójrzcie na wizualizację - to jest pełnoprawny stadion z dwoma trybunami):
stadion_01.png
stadion_01.png (451.73 KiB) Przejrzano 1578 razy
Post z 18 stycznia 2023:
stadion_02.png
stadion_02.png (435.28 KiB) Przejrzano 1578 razy
Informacja ze strony tarnow.pl:

https://tarnow.pl/Dla-mieszkancow/Aktua ... ropejskich

"około 20 mln zł przeznaczonych zostanie na inne obiekty sportowe, m.in. stadion piłkarsko-lekkoatletyczny, który czasowo zamieni się w boisko do plażowej piłki nożnej, siatkowej i ręcznej "

https://tarnow.pl/Dla-mieszkancow/Aktua ... ropejskich

"Ponad 20 mln zł przeznaczonych zostanie na inne obiekty sportowe, m.in. modernizację stadionu piłkarsko-lekkoatletycznego w Mościcach. Powstaną tam piaszczyste boiska do piłki nożnej i ręcznej oraz trybuna dla około tysiąca widzów, a także dwa boiska treningowe z tymczasowymi trybunami. Zmodernizowany stadion wróci po igrzyskach do swoich pierwotnych funkcji. Docelowo, po zakończeniu dwóch etapów modernizacji (na igrzyska realizowany jest etap pierwszy), powstanie stadion umożliwiający rozgrywanie meczów I ligi piłki nożnej, z dwiema trybunami po minimum 1000 miejsc każda, podgrzewaną nawierzchnią z trawy hybrydowej oraz infrastrukturą zgodną z wymogami PZPN, obejmującą m.in. zaplecze, oświetlenie, parkingi itp."


Nigdzie nie ma informacji, że dofinansowanie nie obejmuje budowy boiska piłkarskiego. Wręcz przeciwnie.

ODPOWIEDZ