Rozbudowa PWSZ

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
ODPOWIEDZ

Stradie
Proedroj
Posty: 332
Rejestracja: 09-08-2011, 16:37

Post autor: Stradie »

Czy mi się wydaje, czy właśnie zostaje przygotowywany teren pod następny budynek? Dokładnie tam gdzie maiał być budynek "A" zaczyna się coś dziać i nie wygląda to jak wykop pod doprowadzenie rur.


Cubaza
Rhetor
Posty: 3773
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

Nie bardzo. W planach na teraźniejszą chwilę nie ma kolejnego budynku. Na razie muszą skończyć ten jeden. Kolejnym z tego co mi wiadomo miał być akademik. Ale to nie jest pewne bo baza dydaktyczna jest stawiana na pierwszym miejscu.


Zimny
Proedroj
Posty: 327
Rejestracja: 22-11-2010, 00:19

Post autor: Zimny »

Stradie pisze:Czy mi się wydaje, czy właśnie zostaje przygotowywany teren pod następny budynek? Dokładnie tam gdzie maiał być budynek "A" zaczyna się coś dziać i nie wygląda to jak wykop pod doprowadzenie rur.
Najprawdopodobniej chodzi ci o podbudowę pod drogę wewnętrzną.


Dorota1975
Rhetor
Posty: 2028
Rejestracja: 23-10-2009, 16:15
Lokalizacja: TARNÓW

Post autor: Dorota1975 »

Cubaza pisze:Kolejnym z tego co mi wiadomo miał być akademik.
Władzom uczelni bardziej zależy na budowie biblioteki, bo obecna okazuje się już być za ciasna... Przynajmniej jeszcze niedawno tak mówił rektor uczelni.

Akademiki w mieście są, a studenci i tak wybierają mieszkania prywatne.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11047
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Oni chcą powiększyć bibliotekę i połączyć ja z biblioteka miejską - przenieść tą ze Staszica (i chyba z Krakowskiej) właśnie na teren PWSZ.


dafi33
Rhetor
Posty: 2913
Rejestracja: 07-12-2009, 08:03

Post autor: dafi33 »

Jeśli ten '' wykop'' powstaje obok bazy pogotowia to będzie biblioteka przynajmniej takie plany były :D


Mark
Proedroj
Posty: 334
Rejestracja: 15-10-2009, 20:09

Post autor: Mark »

Zapadła się droga na budowie kampusu PWSZ.

http://www.tarnowianin.com/3273_zapadla ... _pwsz.html

"Co to za droga, która nawet jednej zimy nie wytrzymała"

Czyżby tarnowska tradycja?


rysio pysio
Obywatel
Posty: 25
Rejestracja: 18-09-2011, 14:19

Post autor: rysio pysio »

Mam kilka zdjęc z budowy postaram sie wrzucic zdjecia wieczorem

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Rozbudowa PWSZ

Post autor: Jan Kowalski »

Wykopie z odmętów, bo właśnie mija pięcioletni okres, kiedy PWSZ nie mogła czerpać zysków z basenu z racji dofinansowania i nie udostępniała basenu. Myliłby się ten, kto szykowałby już kąpielówki, żeby popływać na tym basenie.

- Wiem, że przez kilka lat tarnowianie mogli słyszeć wiele opinii m.in. od samorządowców, którzy opowiadali, że po tej karencji basen będzie ogólnodostępny. Tak z pewnością nie będzie. Natomiast będzie taka możliwość, żeby grupy zorganizowane mogły z basenu korzystać. To jest dobra informacja dla tarnowian korzystających z innych obiektów, bo zostaną one troszeczkę odciążone - wyjaśnia w rozmowie z Radiem Kraków rzecznik Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, Piotr Kopa.


Wiem, że basen ma służyć przede wszystkim studentom, ale wydaje mi się, że nie ma on pełnego obciążenia. Co więcej, basen nie jest atrakcyjny jak ten na Piłsudskiego. Jest zwykłym basenem, w którym można trenować pływanie. Nie sądzę, że udostępnienie go po godzinach uczelnianych wpłynęłoby jakoś znacznie na frekwencję, a parę złotych uczelni by nie zaszkodziło.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.


GregTrN
Prytan
Posty: 267
Rejestracja: 11-06-2010, 20:20
Lokalizacja: Tarnów

Re: Rozbudowa PWSZ

Post autor: GregTrN »

Mamy 2 baseny: Mościce i Piłsudskiego i w zupełności one wystarczają. Uważam że basen w kompleksie PWSZ powinien być dalej dostępny tylko dla studentów. Kiedy basen jest wyłączony z ogólnodostępnego użytku jest to o wiele wygodniejsze dla uczelni, zajęć i studentów. Nie ma potrzeby aby robić dodatkową infrastrukturę do obsługi ludzi z zewnątrz. Którzy będą robić zbędne zamieszanie i generować koszty przy znikomych wpływach.


andy
Prytan
Posty: 114
Rejestracja: 12-05-2012, 18:43
Lokalizacja: Tarnów

Re: Rozbudowa PWSZ

Post autor: andy »

Ja mam inne odczucia, jak jestem popływać, to zawsze masakruje się z 4,5 pływakami na 1 torze, bo inne tory zajęte są przez naukę pływania/fitness/inne zajęcia.
Na uczelni po południu pływalnia pewnie stoi pusta, wiec tutaj mogły by się przenieś szkółki.

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Rozbudowa PWSZ

Post autor: Jan Kowalski »

W tym kontekście pod znakiem zapytania widzę sensowność budowy basenu na osiedlu Zielonym.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11585
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Rozbudowa PWSZ

Post autor: defekator »

A co to za basen ma powstać na Zielonym i gdzie?
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Rozbudowa PWSZ

Post autor: Jan Kowalski »

Są pomysły, żeby wybudować na terenie boisk Dziewiątki.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.


tryhp3
Obywatel
Posty: 49
Rejestracja: 19-01-2017, 22:38

Re: Rozbudowa PWSZ

Post autor: tryhp3 »

Jest jeszcze basen przy szkole w Woli Rzędzińskiej.
http://www.szpwola.pl/index.php/rekreacja/basen/cennik" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ